Pozitivita na Covid-19

simonkasim
29. sep 2021

Ahojte, chcela som sa Vás opýtať na vaše skúsenosti. Viem ze každy jeden človek to prežíva inak alebo ma iný priebeh.. Ide o to, že partner je nakazený. Sme od seba izolovaný v iných domoch. Styk s osobou mal 19.09 to bola nedeľa - 8 hodín cesta do prace , prvé príznaky začal pociťovať v tom týždni myslím nejako v stredu po 3 dňoch - 22.09., samozrejme keď prišiel domov bolo mu jasné išiel na test, vyšiel pozitívny - to bol piatok, karanténu mu dali do 05.10. No chcela som sa opýtať ako ste to mali vy, boli ste už po cca 11 dňoch negatívny? Čiže neinfekcny, od nakazenia sa 14 dní pravdepodobne... Ide o to. Ze ma o5 odísť ako bude negatívny a chcela by som sa s ním vidieť keďže sme sa nevideli, no obávam sa zas trosku keďže som aj tehotná... Covid sme mali aj v septembri, kedy bol priebeh horší :/ všetkým ďakujem za rady za pomoc... Ako tehotná som dosť citlivá na túto situáciu bojím sa a už chcem aby to všetko skončilo

martinka13
29. sep 2021

Pozitívny môže byť ešte dlho (aj nemusí). To neznamená, že je infekčný. Po tých 10 dňoch izolácie by infekčný byť nemal.

simonkasim
autor
29. sep 2021

@martinka13 dúfajme.. Už mi je smutno.. Bože tento tehotenský mozog 🙄😓 ešte ma trosku teplotu občas... Uvidíme co ten test cez víkend... Ďakujem sa odpoveď

whatever1
29. sep 2021

@simonkasim No pozor, pokiaľ bude mať stále príznaky, tak môže byť infekcny.

simonkasim
autor
29. sep 2021

@whatever1 tak to je jasne.. Určite ak bude mať teplotu alebo niečo ani za ním nepachnem to je jasne... Dúfam že to prejde čoskoro.. Šťastie ze ten priebeh je takmer nijaký len ta zvýšená horúčka no trvá :(

tenerifka
29. sep 2021

@simonkasim u nas v Spain je karantena 10 dni od pozitivneho vysledku testu (nevedela som, ze Spaniel prekona covid rychlejsie ako Slovak😎), tym chcem povedat, ze je v tom bordel a holubnik na celom svete, ale k tomu testovaniu, on by sa nemal po prekonani vobec testovat, vypovedna hodnota taketo testu je nula,kedze moze mat pozitivny PCR este 3 mesiace po prekonani (dcerina kamaratka tak mala), antigen mala ale negativny

simonkasim
autor
29. sep 2021

@tenerifka joj do slaka tak neviem kedy to bude už bezpečné sa konečne vidieť :/ ďakujem za rady🙂

zizana
29. sep 2021

@simonkasim musí byť minimálne tri dni bez príznakov. PCR test môže mať dlho pozitívny.

simonkasim
autor
29. sep 2021

@zizana ďakujem no tak počkáme 3 dni keď mu odznejú