Pozitivita AG a PCR

142230919213
20. dec 2021

Ahojte, chcem sa opýtať a zároveň sa asi pripraviť na to, že nielen Vianoce ale aj Nový rok strávime v karanténe.6 ročný syn minulý týždeň v utorok priniesol zo škôlky Covid. Po telefonáte s riaditeľkou MŠ, ktorá mi oznámila pozitivitu učiteľky a jedného žiaka som mu urobila domáci AG test.Vysiel poz. A tak sme na druhý deň išli na MOM kde mu to test potvrdil tiež.Dalsi deň bol na PCR,tiež poz. V ten istý deň(min.stvrtok), začala mať príznaky 3 ročná dcéra.Opat test, opäť poz. S ňou sme už ale na AG nešli,lebo je objednaná s nami ostatnými na PCR tento štvrtok. To už ubehne od pozitívneho AG testu presne 7 dní.Prosim vás, aká je pravdepodobnosť, že ho bude mať pozitívny? Príznaky mala len v jeden večer, teplota 37, manžel,ja a staršia dcera sme domácimi AG testami negatívni a nemáme ani príznaky

vamajka
20. dec 2021
dzina007
20. dec 2021

PCR testy vykazuju dlhsie pozitivitu. manzel bol na PCR pozit 5 den od domaceho AG. kamaratkin syn taktisto.
Ak ale vy vyjdete negat a dcera pozit. Nemusi byt ze vam zacnu ratat karantenu od pozit PCR testu. Je to na uvazeni lekara a moze vam uznat karantenu od AG pozit testu. Moji chalani tak mali.

dzina007
20. dec 2021

ale aj ak by ste boli negat na PCR tak je dobre sa este potom pre istotu parkrat doma otestovat hlavne ak sa chystate po navstevach a tak.
Kamaratka mala pozit syna pozit potvrdeneho AG v sobotu. PCR odber v stredu a vysiel pozit. Obaja rodicia PCR negat. Piatok AG obaja rodicia negat. Pondelok (8 den uz od pozit AG testu ich syna) muz na PCR pozit, zena negat. 4 dni na to uz aj zena/ moja kamoska na PCR pozit.

142230919213
autor
20. dec 2021

@dzina007 🤦🤦🤦🤦

luccija
20. dec 2021

@dzina007 moja kamoška takto ochorela až na 12 den od syna

dominika7990
20. dec 2021

@142230919213 volať na hygienu vo vašom meste vysvetlit situáciu a poprosiť o čo najskorší termín. Ja keď som volala dali ihneď na druhý deň.

majamat
20. dec 2021

mm priznaky v pondelok ( bolest hlavy a za ocami ) - no nevedel, lebo to obcas mava. v stredu horucka, v stvrtok Ag test pozit. a dalsi tyzden v pondelok PCR pozit. cize 8 dni od prvych priznakov a 5dni od Ag testu.

lagunka0000
21. dec 2021

@142230919213 my sme nečakali a dali sa hneď otestovať pcr a od včera sme pozitívni, mne sa začali príznaky skoro na 7 deň ako sa ukázalo u priateľa

renka30
21. dec 2021

Kamarátkina dcéra príznaky v nedeľu, v pondelok domáci Ag pozit., vo štvrtok pozit. PCR