Povinnosti pri pozitívnom teste

lllperko
28. máj 2022

Zdravim, vie mi niekto povedat ake su teraz aktuálne povinnosti ked mi vyjde pozitívny samotest? Treba informovať Dr, treba PCR, a kolko dni v povinnej karantene? Ď 🙏

veronikaszabova
28. máj 2022

@lllperko
Objednaj sa na PCR - dnes
Zajtra - volaj doktorovi
Karantena - ukonci ti ju lekar podla toho, ako ti bude

katulienkax
28. máj 2022

Pcr už nie je zadarmo najprv musí kontaktovať lekára a ten určí či bude mat pcr zadarmo. A tie samotesty si ešte niekto robí? Sak tie vyjdú pozitívne aj pri chrípke 😅 sak. Ormalne sa správaj ako keď si chorá , buď doma a nerob z toho paniku. Keď potrebuješ pn do prace tak či tak volas doktorovi

diamond007
28. máj 2022

@lllperko žiadne povinnosti, vyliec sa doma a netreba ti ani na pcr test 😀

nevenka
28. máj 2022

@katulienkax nevyjdu pozitivne pri chripke, a to sme ich urobili dost. To len tak na okraj.

lllperko
autor
28. máj 2022

@katulienkax neboj sa nerobím z toho paniku 😂 ja len informatívne sapytam 😂 liečime doma, bez antibiotik, mame ľahký priebeh takze ziadna tragédia 🙃 aaa súhlasím s @nevenka, mali sme uz aj chrípku alebo niečo podobne, a vsetkym v rodine nam vyšiel neg test 😛
@diamond007 👌🙏 to som stastna ze uz neni okolo toho take halo ako donedavna

Dik baby za info 🙃🙃🙃

diamond007
28. máj 2022

@lllperko ani nebolo 😀 testovali sa len tí čo chceli okolo robiť cirkus 😀 držím palce, rýchlo sa vyliec

katulienkax
28. máj 2022

@nevenka ale nám vyšiel pozitív antigenovy a následne negatív pcr takze si nevymyslam a poznám z okolia niekoľko pozitívnych antigenov a následne negatívnych pcr u rodín