Povinná karanténa

lenull103
14. mar 2020

Mamky ahojte ☺️Mňa len zaujima,ak váš manžel/partner po návrate zo zahraničia musí byt v povinnej karanténe,ostavate aj s deťmi s ním alebo idete niekam preč,poprípade on ide do tých karanténnych miest ministerstva vnútra?
Ďakujem za odpoveď ☺️

diqushqaa
14. mar 2020

Svokor prišiel zo zahraničia je v karanténe s celou svojou rodinou doma. Jeho brat prišiel zo zahraničia tiež, ale ten je doma sám, jeho manželka išla synovi na tie dva týždne.

veronikavaneska
14. mar 2020

No je to na tebe ci chces riskovat ze ochories aj s deťmi alebo ho niekde umiesnis alebo vy odíďete...

lenull103
autor
14. mar 2020

@veronikavaneska veď to,že sa neviem rozhodnúť..ak by sme aj šli k rodičom alebo svokrovcom,ti dochádzajú každý deň do roboty vlakmi a autobusmi..manžel siel autom sám do roboty,bol teraz iba 3 dni v CZ,pracuje ako rušňovodič,čiže na mašine sám..len nejaký kontakty obchode,trochu s kolegami..som na vážkach..má prist dnes vecer

zuzka0605
14. mar 2020

ked pride zostava s nami normalne doma. dufame ze sa ochorenie neprejavi.

angie11
14. mar 2020

Môj má prísť z Holandska budúci týždeň, tak mi dačo hovorte, chodí na turnusy a akurát nám to skomplikoval ten vírus, ostať či prísť domov, čo keď sa to v zahraničí zhorší a nebude môcť prísť alebo príde a ostane doma bez prijmu, samozrejme že sme pripravený byť v 14 daňovej karantene aj s deťmi :(

lenull103
autor
14. mar 2020

@angie11 ja som za to,aby naši muži prisli domov..myslím,ze v zahraničí je niekoľkonásobne väčšie riziko nakaziť sa..radšej obetovať ten príjem,len aby sme boli všetci ok,to je môj názor..mám veľký rešpekt,aby niečo nepriniesol,ale doma budeme chránení asi najviac,keď 2 týždne nevytiahneme päty z domu

vesijka
14. mar 2020

Moj je v nemecku povedal, že ani n3pride kým tu karanténu nezrušia ( čo sa mu podľa mna nepodarí lebo to bude dlho) ... ale mna skor zaujima, že tý čo chodia cez hranice denno denne do práce karanténu nemaju .. naši sú napríklad na týždňovke a majú byť v karanténe mne to akosi nepasuje ...

angie11
14. mar 2020

@lenull103 aj ja som za to, my sa prakticky vidíme po 6tyzdnoch na jeden týždeň, takže to keby ostal v zahraničí by bolo ešte ťažšie, ako by sa to tam vyvíjalo

maca1984
14. mar 2020

svagrina sa vratila z CR,takze je v karantene spolu s rodicmi /mojimi svokrovcami/

0silvia0
14. mar 2020

Moj muz vcera prisiel z nemecka, dospely syn sa este pred jeho prichodom zbalil a odisiel k frajerke, ja s dcerou budeme s nim 2 tyzdne v karantene. Este pred jeho prichodom som bola nakupit. Byvame v dome na kraji dediny, cize nudit sa nebudeme, mame zahradu a kopu roboty v nej, cize pre nas karantena by nemala byt az taka hrozna...

lenka2710
14. mar 2020

@vesijka aj môj muž chodi každý deň hore dole, tiež by som bola najradšej keby hranice uzavreli pre všetkých, aj keby to znamenalo ze budeme pár týždňov bez príjmu! Ja som tehu a tiež mam obavy! Mame nejakú finančnú rezervu, v pohode by sme to zvládli, ale muž ostať doma nechce a mňa to moc mrzí 😭😭😭

maca2014
14. mar 2020

@lenull103 moj muz prišiel včera domov, ja som sa presťahovala s dcerou k svokrovcom o 5dní mam naplánovaný cisársky, velmi zle to znášam ale musíme vydržať

lenull103
autor
14. mar 2020

@maca2014 to má mrzí,že to takto vyšlo..aj kamarátka má pôrod na spadnutie a tiež šla k rodičom..ja som tiež tehotná,ale ešte len začiatok..verím,že to bude dobre,že manžel nič nechytil..a doma v karanténe budeme v najväčšom bezpečí..aj tak už vyše týždňa nikam okrem nákupov nechodíme..držím Vám palce,aby ste to zvladli!

namornicka
14. mar 2020

@maca1984 inac to je rozum, ist do karanteny k starsim ludom 🙄 ved ich by sme mali najviac chranit.

maca1984
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dannkah
14. mar 2020

Neviete, poradiť čo robiť keď clovek, ktorý príde zo zahraničia nedodržuje karanténu?

maca1984
14. mar 2020

@dannkah volat 158

maca2014
14. mar 2020

@lenull103 ďakujem ❤ držte sa aj vy, dufam že naše rodiny prežijú v zdraví

vesijka
14. mar 2020

@lenka2710 môj išiel ešte pred opatreniami možno by zostal ale pochybujem ... mňa to len štve preto ze bude potom 2 tyzdne v karanténe ( jasne ze keby to bolo potrebné tak bude) a zas pojde preč na neviem ako dlho

kaktusik77
25. mar 2020

Ahojte, aj ja by som sa chcela tiež opýtať. Môj prijatel príde z Holandska. Už týždeň je v karanténe v tatrách a po testoch ak budú dobré môže ísť do domácej karantény. Chcem sa opýtať či môžem byť spolu s ním v karanténe, alebo je lepšie keby bol sam. Ďakujem pekne