Používanie popôrodného sťahovacieho pásu

felixkovo
15. máj 2017

Ahojte mamy! Po porode by som rada pouzila stahovaci pas, no potrebujem radu aky. Po prvom porode som ho nepouzivala, no teraz zvazujem. Som inak stihlej postavy a neviem, ktore pasy su efektivne a zaroven pohodlne- hlavne na nosenie v lete. Vedel by mi niekto nejaky odporucit? Mate s nimi skusenost?

bale1rinka
15. máj 2017

@felixkovo ja som nosila furt.aj počas tehotenstva aj po.asi tak ešte tri mesiace po pôrode.mala som taký do ktorého sa vopchalo najväčšie brucho v deviatom mesiaci tehotenstva a potom som to jednoducho schovala pod tú gumu a nosila tak.teraz si ho dám hocikedy keď ma bolia kríže,super vec pre mňa.nosim bezne m veľkosť tak som si aj m veľkosť kúpila.pribrala som cez tehotenstvo 12 kg, išlo brucho pekne späť.

felixkovo
autor
15. máj 2017

@bale1rinka a mas nejaku konkretnu znacku, co pouzivas?

serdenko
31. jan 2018

Z vlastnej skúsenosti môžem odporučiť poporodný brušný pás https://e-zdravotnickepotreby.sk/poporodny-brus... . Nosila som ho hned po porode a velmi mi pomohol.

mia407
31. jan 2018

@felixkovo http://www.medmedical.sk/bedrovo-brusny-univerz...
preplaca ho poistovna a byva bavlneny na zimu alebo aj na leto z elastenu.

katkasav
31. jan 2018

Ja som nosila po porode nohavicky so vsitym stahovacim pasom, nosila som to na moje spodne pradlo. Ak by bol zaujem, mam na predaj - mozem poslat foto, su vo velmi dobrom stave, nakolko som ich nosila cca 3 hod. denne, a max mesiac, ku koncu nie kazdy den.

domculik
31. jan 2018

@mia407 ahoj preplaca poistovna znamena ze gynekologicka ti ho po porode musi predpisat ?

mia407
31. jan 2018

nie nemusi,tusim som som ani nemala este poukaz od gynekologa na pas,ale radsej si ho daj predpisat na chirurgii popr.ortoped alebo rehabilitacny.

domculik
31. jan 2018

@mia407 aha oki dakujem 🙂

mirka3169
10. feb 2022

@bale1rinka ahoj, môžem sa opýtať že cez tehotenstvo si pás sťahujúci nosila normálne, nerobilo to žiadny problém ?

bale1rinka
11. mar 2022

@mirka3169 pás sa dá prispôsobiť veľkosti bruška, samozrejme, že som mohla normálne fungovať, nijako ma to neobťažovalo, však všetky také pásy sú na suchý zips aj popôrodné, samozrejme...