Potvrdenie o prekonaní Covidu-19

28. jan 2022

Ahojte, vy tu viete všetko. Vystaví mi detská Dr. potvrdenie o prekonaní aj na základe domáceho antigénového testu?
Jedná sa o dvojročné dieťa.

alenah31
28. jan 2022

ona ti ho síce vystaviť môže - ale nemá platnosť ako takú - platné potvrdenie o prekonaní vieš získať len cez korona.gov

landsmanka
28. jan 2022

kamoska to riesila, kedze nesli na pcr a mali problem s potvrdenim, kedze na to klasicke potvrdenie s qr kodom ti treba aj pcr test. takze asi by som sla aj na ten, aby ste mali pravoplatne potvrdenie, ktore ti nasledne aj vsade akceptuju

autor
28. jan 2022

Ďakujem

luccija
28. jan 2022

@alenah31 teraz sa to zmenilo nie?kvôli kapacitám už netreba mať PCR kamoška ho už zamietli, že stačí AG a ten overiť u obvodnej

asocial
28. jan 2022

pokial viem, od utorka je zmena. AJ AG, aj domaci, potvreny lekarom sa rata ako pozitivny test.
PCR nemaju kapacity

alenah31
28. jan 2022

@luccija @asocial - áno dámy - aj AG test - ale urobený v registrovanej MOM. Autorka má len domáci AG test. Ja nepíšem, že len PCR, ja mám doma teraz kvôli tomu dcéru od 26.1.

dzina007
28. jan 2022

@luccija
@asocial to ze sa to rata ako pozitivny test kvoli karantene nemusi znamenat ze dostanete oficialny papier o prekonani ktory bude platit 180 dni.

bert22
28. jan 2022

na zaciatku este platilo, ked doktor vystavil potvrdenie o prekonani na zaklade ag testu, teraz sa s tym ohanaju ze to uz neplati, len neviem co ludia, ktori to uz prekonali a mali len ag test, co oni, to su niekedy nedomyslene opatrenia no.

tat2016
28. jan 2022

Ja som robila dcére tiež len domáci test a po prekonaní som jej dala spraviť aj protilátky. Potvrdenie o prekonaní som nedostala že to len po PCR teste. Bolo to ešte v novembri možno je to už inak, ale vtedy mi doktorka povedala že to majú zakázané.

panda6
1. feb 2022

Ja som tiez ratala s tym ze ak uznaju domaci pozit ag test, da mi dr aj nejake potvrdenie o prekonani. Vobec sa ma nepytala ci idem nejdem na pcr. Rovno mi poslala lieky a dala pandemicku pnku. Tak pnku uznaju ,sak kovid pozitivna a papier o prekonani nie?? Na hlavu.