Potvrdenie o PCR teste

amalka147
13. jan 2022

Ahojte, teraz nejaký dement vymyslel, že prekonanie covidu bude platný len 90 dní. Ale tie to opatrenia sú platné až od 19.1.2022... dnes mi došiel vysledok o pozitívnom pcr teste. Ak by mi lekár zajtra vystavil potvdenie, tak by mi platilo tých 180 dní? Predpokladám, že keď mi príde ten digitálny covid pass tak už tam bude asi 90 dni len....

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amalka147
autor
13. jan 2022

@viestta ale veď keď majú stiahnutý certifikát kde platnosť je pol roka tak ako sa im skráti??

nerko
13. jan 2022

@viestta ako vies, ze sa to vsetkym skracuje? Ked raz mam vytlaceny covid pass so splatnostou. Ci to bude niekto kontrolovat…Mozno na hraniciach.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patka06
13. jan 2022

@amalka147 lekár nevystavuje potvrdenie, budeš ho mať na korona.gov po skončení karantény a určite na 90 dní.
Zatiaľ platí, že sa skracuje aj spätne ...tak uvidíme.

amalka147
autor
13. jan 2022

Sa to ani neoplatilo chytiť 😀😀 keď len 90 dni...sakra

nerko
13. jan 2022

@amalka147 Covid pass sa nam dal stiahnut, az po cca 12 dnoch od + PCR. Myslim, ze tie zmeny platia az od 1.2. Zial uz nebude stacit len prekonanie do hotelov, fitiek, wellnessu atd. Vyrazne to obmedzili.

amalka147
autor
13. jan 2022

@nerko nie od 19.1.2022 ???

nerko
13. jan 2022

@viestta v com sa akoze vynajdem. Normalne sa pytam, odkial to vies, lebo v ziadnom clanku som necitala, ze to bude platit spätne.

amalka147
autor
13. jan 2022

@nerko cesta ako ľudí prinútiť k očkovaniu..ako do wellness nechodíme, máme iné starosti teraz ..fitko máme doma na pôjde..a hotely nenavštevujeme 🙂

nerko
13. jan 2022

@amalka147 ockovanie sa skracuje na 9 mesiacov od 1.2. Ci prekonanie uz od 19.1. som teraz v rychlosti nenasla. Skus pogooglit.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amalka147
autor
13. jan 2022

@viestta ale to sa skracuje až od 1.2.2022... tak uvidíme aký covid pass mi príde..

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luliu
13. jan 2022

@amalka147 áno skrati sa všetkých. Mne mal platiť do apríla a už mi platiť nebude od 19.1

panelacikova
13. jan 2022

pozor, ak ste však očkované a až po očkovaní ste prekonali, stále vám bude platiť od pozitívneho PCR testu 180 dní...

amalka147
autor
13. jan 2022

@panelacikova nie som očkovana a ani sa nechystám....

amalka147
autor
13. jan 2022

@panelacikova preto vravím že je to cesta k "motivácii" k očkovaniu

panelacikova
13. jan 2022

@amalka147 v tom prípade smola. skracuje sa ti to na 90 dní...

panelacikova
13. jan 2022

@amalka147 a nie pre cestu k očkovaniu, ale preto, lebo odborníci sa vyjadrili, že 2x zaočkovaný človek, ktorý navyše potom prekoná ešte covid, má dosť dobrú imunitu voči nemu. preto tam dali výnimku 180 dní...

amalka147
autor
13. jan 2022

@panelacikova až na to , že ľudia po očkovaní nemajú žiadnu imunitu, potvrdilo mi to dosť ľudí....

amalka147
autor
13. jan 2022

@panelacikova odborníci.....hmm na Slovensku máme skvelých odborníkov...ale to nič nebudem rozoberať

ada309
13. jan 2022

Najlepsi zo vsetkych odbornikov je Pfizer a on povedal boostrovat, tak smelo ockujeme!
Niet na svete lepsieho radcu...

panelacikova
13. jan 2022

@amalka147 tak ja mám opačnú skúsenosť. po covide v 2020, kedy som takmer skončila v nemocnici, som po očkovaní prekonala covid s príznakmi: 2 dni bolesti rúk a nôh a 4 dni škriabanie v krku.... takže za mňa to malo zmysel...ale toto predsa nebola podstata tvojej otázky. otázku máš zodpovedanú. skracuje sa ti to na 90 dní...

amalka147
autor
13. jan 2022

@panelacikova kto ako asi..ale viem, že po očkovaní veľa ľudí stratilo imunitu... Už nemajú žiadnu alebo nemajú takú akú kedysi

hrasocek12
13. jan 2022

@amalka147 my sme prekonali teraz muz ja a aj mala covid a mali sme len 2 dni bolest hlavy ,sopel a mala mala 1 den teplotu a ja trocha kasel a stipanie v nose a stratu cuchu a chute na tyzden cca ..ockovat by som sa tiez nedala lebo imunitu mam dobru ..naco si kazit imunitu niecim co nepotrebujem 😑 ale tiez ma to nastvalo ze len 90 dni ked doteraz to bolo 180 ..no ockovanie je teraz in tak chcu aby vsetci smelo utekali do centier lebo im koncia vakciny a budu ich musiet likvidovat na svoje naklady 😑 a vraj likvidacia drahsia ako samotna cena vakciny 😑 uvidime co si na nas este vymyslia 😐 vsetko je to len biznis 😐

amalka147
autor
13. jan 2022

@hrasocek12 že to konečne niekto pochopil....ja nevravim že to nie je, je to. Manžel mal dva dni 39 horúčky čo som mu ich nemohla zraziť, ja tiež teplotujem. Nie až tak síce ale mám aj cez 38. Kašleme obaja, telo nás bolí, manžela viac ako mňa. Mňa len kríže. Aj na zabolí hlava ale to z teploty a kašľania. Inak sme v pohode. Čuch mám ale chuť mám asi kus chytnutu, keďže som nedokázala ani rizoto dobre dochutiť a potom už bolo mierne presolené...Ale očkovať sa neplanujem ale samozrejme že donútia každého.... Ale čo už no

jaroe
13. jan 2022

@amalka147 ja už som alergická na slovo odborník😁 A potom ešte aj na "byť zodpovedný" a "jedine riešenie" a pod...Som zvedavá, po koľkých rokoch mi prestanú tieto výrazy zdvíhať tlak.

jaroe
13. jan 2022

@hrasocek12 očkovanie bolo in od začiatku, len nemohli hneď po jeho spustení pritiahnuť šroby. To by sa ľudia postavili na zadné. Žaba sa varí postupne.

mariska1989
14. jan 2022

@amalka147 no akože poznám veľa očkovaných a teda každý je v pohode imunita super tak neviem de sú ľudia čo majú zlú imunitu .🙈