Potvrdenie o kovide bez testu

7. jan 2021

Neviete mi poradiť? Po vianociach sme boli s tetou tá bola v práci s covid pozitívnou ale keďže dodržujú bezpečnosť tak nemusela do karantény... O dva dni už mala teploty o tri dni aj manžel nám ostatným nebolo nič. Doteraz kašľu teploty dýchavičnosť a podobne ale na testy ich objednali až po sviatkoch na čo im povedali že ani ísť nemajú lebo je to už viac ako 10 dní. Do toho aj záchranka tu bola a tiež nespravili test že je to zbytočné lebo je to vyše 10 dní. Dá sa teraz dostať k potvrdeniu o Tom že mal kovid?

mogaa
7. jan 2021

Potvrdenie o tom že mali Covid im nikto nedá keďže neboli na testoch.....jedine si zaplatiť ako samoplatca test na protilátky a na základe toho im lekár vie dať potvrdenie o prekonaní.....bez testu nemá lekár ako zistiť či išlo o Covid alebo chrípku či oné vírusové ochorenie.......

xeniii
7. jan 2021

Potvrdenie nedostane, nedá to nik keď neboli na testoch. Ono je to ťažko, v tejto dobe sa všetci učíme, nik nevie čo je správne, čo ako urobiť. Jedine tie protilátky by mohli byť akoby dôkaz.

hipuska
7. jan 2021

@xeniii učíme? A čo akože? Vírus je vo svete už rok.....

mogaa
8. jan 2021

@hipuska ano ale veľa vecí sa stále len predpokladá a veľa sa nevie.....Nevie sa prečo môže byť priebeh a príznaky u rôznych ľudí uplne odlišný, detto sa nevie koľko trvá imunita, prečo sa niektorým nevytvoria vôbec protilátky a môžu sa hneď opätovne nakaziť.....tých vecí čo sa okolo Covidu nevie je veľa, lebo je tu krátko v porovnaní s vírusmi ktoré tu máme desaťročia a už pri nich vieme ako postupovať....

xeniii
9. jan 2021

@hipuska už rok? Máš pocit, že to je dostatočný čas aby sme prišli na to, čo je vhodné aké opatrenia sú účinné a čo robiť? Aj lockdown si koľkí mysleli, že bude účinný, že to pomôže a čo to pomôže, keď ľudia furt hľadajú cesty jak z toho von? Jak to porušiť a ísť niekam a zgrupovať sa?

hipuska
9. jan 2021

@xeniii narážala som na otázku, ktorú položila autorka.

hipuska
9. jan 2021

@xeniii narážala som na otázku, ktorú položila autorka.

judar
9. jan 2021

Na testy ich objednali az po sviatkoch?...v prvom rade tu je ten problem ze ste nehladali inu cestu lebo vela ludi sa da objednat na testy a tym dlhsie sa caka a keby ste si to boli vy spravili sami skrz vseobecneho lekara cez net stymi kodmi co treba mohol sa vam ujst termin ktory by ste si vybrali...ja som to takto spravila jeden den vytvorila "objednavku" a termin sa mi usiel na druhy den rano....inde dali na objednavky inych poslali ich inam a cakali niekolko dni

drzaopica
9. jan 2021

Je to zmatocne
Za prve teta mala ist tiez na testy, kedze bola s pozitivnou, tak asi nedodrzali tu bezpecnost, ked ochorela a muz od nej
Za dalsie tiez som bola kvoli sviatkom na teste PCR na 11 den a nikto nic nehovoril
Takze nikto mu neda potvrdenie ma sa objednat cez koronagov tam napise s kym pozitivnym sa stretol a dostane termin na PCR
Vela ludi sa na testy vyflakne a potom potrebuju do roboty potvrdenie a ziadne nemaju.