Potrebujem okuliare?

20. máj 2023

Dobrý deň,
Bola som u obvodnej a kontrolovala mi zrak a posledný riadok sa mi riadne rozmazával, len som si tipla aké písmeno tam môže byť. Znamená to, že potrebujem okuliare?

januska12323
20. máj 2023

Veď choď k očnej a uvidíš. Možno pol dioptrie by sa ti zišlo.

majamat
20. máj 2023

pokial viem, tak posledny riadok moc neriesia, ja som bola na Bozpo a tam som posledny nevidela a dokonca jednym okom som mala problem aj predposledny, no uz starnem. a nikto to neriesi.

asia83
20. máj 2023

@majamat Tak potom načo sú tam tie riadky? 🤔

luccija
20. máj 2023

Choď normálne k očnej na poriadne vyšetrenie.Ano, keď máš zrak v poriadku más vidieť všetko.

ysseba
20. máj 2023

Očná ti povie či potrebuješ alebo nepotrebuješ okuliare. Nie ženy na koňovi

majamat
20. máj 2023

@asia83 mna sa nepytaj, ja v robote robim neskuticne vela zbytocnosti, ktore tiez netusim na co su. no musim.

viem len tolko, ze mnoho ludi v mojom okoli, aj v detskom veku nevidelo spodny riadok a okuliare nedostali.
fakt je, ze nie kazdy ma rovnaky zrak,a ko je niekto lepsi v behani, iny skakani, cize kazdy ma ine predpoklady, tak ani zdrave oci nemusia u vsetkych ludi viediet rovnako.

majamat
20. máj 2023

@ysseba Sivtsevova tabuľka. neviem aka je presne tabulka u dr. tu je popisane, ze musis vidiet od 1-8riadku. no neviem ci presne toto je u dr.

anjelicek26
20. máj 2023

Chod so optiky Alebo k ocnemu. Ja Vidim fajn,Ale na pozadi dioptrie,vecer velmi unavene oci.rok som vahala a teda okuliare mam druhy mesiac a je to Sto a jeden.

taktotedanie
21. máj 2023

@majamat u lekara sa pouzivaju snellove optotypy aj u vseobecneho to je urcite, nie toto co ste stiahli kdesi z netu
BOZP neriesia, ver mi , urobila som ich tisice, pokial ma pracovne zaradenie urcene ze musi vidiet tolko a tolko a pokial ten riadok clovek precita, riadky pod tym uz nikto neriesi ci to precital alebo nie, uz to nikoho nezaujima
Ak to boli snellove optotypy tak sa cita do riadku c.1 ak mala aj riadok c 1.2 ten sa uz necita a neriesi
Ak
Si autorka prispevku neprecitala riadok c1 ale len nad nim a ak ti to v beznom zivote nevadi a nemas potrebu mat okuliare tak ich nepotrebujes
Predsa pozeras oboma ocami a nie kazdym osobitne , obidve oci potom potiahnu natolko, ze binokularne videnie je 100%