Potrebujem názor iného lekára

nanervy_2
5. nov 2014

ahojte baby.
Viacere ste tu pisali, ze ked sa vam nezdalo co hovori lekar, pripadne ste si chceli overit informaciu, zistit viac, sli ste k inemu lekarovi.
Nie som nejako silne priebojna v novych situaciach a priestoroch, neviem si predstavit ako to chodi, mam sa len tak objednat/prist k inemu lekarovi a povedat ze len by som chcela nazor ineho doktora? Ako ste to riesili ked mate kartu inde? Ci sa jedna len o odbornikov a mali ste dalsi listok od vasho lekara?
Napr ta sestra co tam ten moj gynokolog ma, by ma za nim ani nepustila...
Rada by som pocula nazor aj ineho lekara, chcem sa vsak vyhnut znova tomu, ze budem za debila, minimalne ze sa tak so mnou budu bavit...

wena
5. nov 2014

Tak prísť len tak za novým určite nie, najprv by si mala zavolať a objednať sa. Ak ide o odborníka kde potrebuješ lístok, požiadaj tvoju lekárku nech ti vystaví nový. A nemusíš mu vyslovene hovoriť, že potrebuješ iný názor, nechaj sa vyšetriť a uvidíš čo ti povie.
Neboj sa, je to podľa mňa dosť bežné, veľa ľudí to tak robí.

cairka
5. nov 2014

@wena , a ako to potom rieši poisťovňa? Tiež som to chcela urobiť, ale keďže som tiež nepriebojná ako autorka, tak som sa neodvážila 😅

nanervy_2
autor
5. nov 2014

@cairka tak ked sa objednam asi si zaplatim prednostne... tak by mohli.. pripadne som aj ochotna zaplatit vysetrenie z vlastneho, predsa len, zdravie nie je sranda, radsej dat dopredu viac ako potom plakat ze kludne by som aj dala keby som vedela....

terezka1947
5. nov 2014

@nanervy_2 ja som sla tiez na jednu konzultaciu za gynekologom-dopredu zavolaj,objednaj sa-ja som si za konzultaciu platila...ale inak problem nebol ziaden,takze sa nemusi nicoho bat,pokojne sa objednaj a chod 😉

tslobik
5. nov 2014

@nanervy_2 Pokiaľ ide o gynekologa, tam výmenný lístok nepotrebuješ, proste si len nejakého najdeš, objednáš sa vopred a hotovo....nemusíš nič riešiť....Ja som bola tak napr. aj u iného lekára než je gynek. Ale to som si proste vypýtala od obvodnej Dr. výmenný lístok, že potrebujem ísť k očnej na kontrolu, ale nevravela som ku ktorej......Nič sa neboj, ak sa ti nezdá, človek má právo vedieť aj názor iného lekára, veď zdravie máme len jedno 🙂

nanervy_2
autor
5. nov 2014

@terezka1947 dakujem, take nieco som potrebovala pocut 🙂

meluela
5. nov 2014

ahoj, vysetrenie preplatia iba lekarovi kde si kapitovana .. takze mas sve moznosti - bud uplne zmenis lekara (podpises s novym zmluvu a on si vyziada pisomne tvoju kartu od stareho), alebo si mozes u ineho lekara zaplatit tzv. konziliarne vysetrenie (co by v pripade gynekologickeho vysetrenia nemalo byt viac nez 50e, v mensich mestach snad aj menej)

@nanervy_2

kazunomiya
5. nov 2014

@nanervy_2 su lekari, ktori poskytuju konzultacie aj pacientkam, ktore nemaju vedene vo svojej ambulancii. Moj to ma aj oficialne v cenniku. Myslim, ze urcite nie je jediny.