Potratová tabletka - máte s ňou skúsenosti?

vika12341234
5. júl 2020

Zdravim, mal niekto skúsenosti s potratovu tabletku priebeh, cena? Niejaky gynekológ prosim poraďte. Je to zohnatelne aj u nás na Slovensku?

alikal
5. júl 2020

myslis tabletku "po"? ta nesposobi potrat ale zabrani uhniezdeniu plodu, musi sa pouzit ale iba do nejakych 48 hodin od nechraneneho sexu, kupis ju bezne v lekarni. ak uz vsak doslo k uhniezdeniu potrat nevyvola, o takej tabletke som este nepocula teda

bavlnka92
5. júl 2020

v lekárni iba tabletka "po" - rozhádže cyklus na hooodne dlho a väčšinou zaberie (98-9%)

noemikatka
5. júl 2020

@bavlnka92 ja som si ju dala veľmi dávno cyklus mi sice nerozhadazala ale nezábrala a to som si ju dala do 24h 🤣

alikal
5. júl 2020

@bavlnka92 raz som ju pouzila a cyklus som mala normalne dalej

zuzanka.zuzu
5. júl 2020

@vika12341234 potratová u nás nie je kategorizovaná, čiže ju nezoženieš (nikto ju nedováža, lebo poisťovne nepreplatia ani samotnú tabletku ani úkony lekára - ono to zase nie je lentilka, čiže treba pacientku sledovať a urobiť pred/po vyšetrenia)

ak si vieš zaplatiť, tak smer rakúsko, francúzsko, UK, proste západná európa

sandri
5. júl 2020

Potratova tabletka u nas nie je legalna. Viem, ze sa predpisuje v USA do nejakeho pomerne skoreho tt.

zuzanka.zuzu
5. júl 2020

@sandri legálna je, ale nie je kategorizovaná, to je rozdiel 🙂 legálna je v celej EU, ale každý štát môže rozhodnúť, či daný liek na svojom území kategorizuje ("povolí")

pseudomonas87
5. júl 2020

@vika12341234 ak myslím naozaj tabletku, čo vyvola potrat na Slovensku nie je registrovaná.

queen_mary
5. júl 2020

Staci ist do viedne. Kopec klinik aj so slovensky hovoriqcimi lekarmi. Stoji to cca 500€

sara07
5. júl 2020

@pseudomonas87 je registorvaná ale nie je povolená , to je rozdiel

sara07
5. júl 2020

nájde si na google česko, rakusko , rátaj 1-3 dni hospitalizáciu podla toho aky je priebeh, príjemné to nie je, bude ti zle, možno krče, u každej je to iné, rozhodne to nie je zapijem zaspim a ked sa zobudim je všetko v pohode
a ak prejde to čo tu chystaju tak von budu cestovat všetky a to ešte riešia že to čo chystaju je malo , naštastie hranice su otvorene

vanesadeemortal
5. júl 2020

Možno to vyznie zle, ale keď už si sa rozhodla takto nebol by lepší normálny potrat? Potratová tabletka je čistý humus.. Po potrate je podla mňa ovela menšia šanca že sa ti niečo stane.. Ale to je len môj názor

queen_mary
5. júl 2020

@sara07 vo wie nehospitalizuju. Daju ti tabletku, chvilku si polezis a ides domov

sara07
6. júl 2020

@queen_mary ako ktoré, ked si zaplatíš pobyt si hospitalizovana, spravne by malo byt 24 hod, neviem prečo ked je registrovana aj všetko ju nepovolia a radšej nech je tá žena tu pod dozorom

kika3777
21. feb 2021

@vika12341234
Ja mam..prosim nerob. To

kika3777
21. feb 2021

Dievcata prosim nechodte na potrat pokial nemusite zo zdravot.dovodov..
Bola som.
😭😭😭ked som mala 21r.hlupa pica..nebola som pripravena..zila som v gb..tam som postupila..potratova tabletka..je velki hnus!!!!!!!

kika3777
21. feb 2021

@vika12341234

Ja mam.bola som v gb ked mi to robili..najvacsia trauma v mojom zivote..
Bolest, krce..a aj tak to nevyslo hned..prosim nerob to.ja si toto nikdy neodpustim pokial budem zit..zomieram za ziva pri pomyslenie nato..musim sa snazit nato nemysliet.lebo inak skoncim na.psychiatrii alebo zomriem..nerobte to.je to dar od boha

sara07
21. feb 2021

@kika3777 inak keceáš , pretože krestanka by dar od boha neriešila a nešla ani

chazzylin
14. mar 2022

Bola som vo Fn Brno tam podavaju tabletku Mifegyne za 250 eur 🙂

zuzka1120
5. feb 2024

@chazzylin Ahoj, nerada obnovujem tému ale popísala by si mi prosím tvoje skúsenosti?

zuzka1120
5. feb 2024

@vika12341234 Ahoj, nerada obnobujem tému ale som pred rozhodnutím či ísť do Rakuska po tabletku alebo ísť na svk na interupciu.
Napokon si užila tabletku?

lenkademeterova
8. feb 2024

Je tu niekto kto da radu ohľadom potratových tabletiek? Mám kamošku ktorá je tehotná

mariyia
2. máj 2024

@zuzka1120 Zdravim, môžem vedieť ako ste dopadli ? Kamoska tiež potrebuje tu tabletku aj ona by chcela ísť do rakúska len nevie kde, ako to funguje

sara07
2. máj 2024

@mariyia tak skuste čechy prípadne máš vyššie aj klinku v brne .. máš vyšetrenie u gyn , ostavaš na pozorovanie niekto dve hod niekto 24 hod, niekto len ako keby bol silny menzes, niekto bolesti, nevolnost, je to rozdielne , však si pozrite príbalový leták máte to tam popisané adc.sk tam su všetky letaky liekov

zuzka1120
3. máj 2024

@mariyia Ja som napokin tu tabletku neuzila ani v Rakusku na klinike nebola.