Potenie - spoločenský problém

daniela022
7. jan 2015

Mám s potením niekoľkoročný problém. Chcem len vedieť ako beriete vy, kt. tento problém nepoznáte druhú stranu, kt. Vám podá spotenú ruku napr. Pretože ja sa idem od hanby prepadnúť! Nezaberá mi nič a preto si uvedomujem,že to je už asi navždy ☹

sintra
7. jan 2015

@daniela022
nemusi to byt navzdy, ja mam kamarata ktory tento problem vyriesil jednorazovo aplikaciou botoxu, daval si robit dlane aj chrbat, tam to bolo najhorsie, odvtedy ma pokoj.

nini1010
7. jan 2015

Driclor.kupis v lekarni,na 100% zaberie.

daniela022
autor
7. jan 2015

@sintra hmm, môže byť, ale na to nemám peniaze

kiwi82
7. jan 2015

samotné potenie mi nevadí, hlavné je udržovať hygienu, aby človek nezapáchal. ak ide o potenie rúk nie je to skorej psychického rázu?

sissy27
7. jan 2015

@daniela022 skús excipial deoforte krém,je menej agresívny ako už spomínaný driclor a je dosť dobre účinný 🙂 A čo sa týka pohľadu na tento problém -pokiaľ človek dodržiava hygienu a nepáchne, tak je to v poriadku. Niekto sa červená, niekto nevie povedať R, niekto sa potí, každý sme nejaký 🙂

nutrimas
8. jan 2015

@daniela022 Cinnost potnych zliaz ucinne pomaha potlacat salvia - napr. pravidelne pite caj zo salvie. Ucinne su aj prirodne deodoranty, ktr. neobsahuju ziadne chem. zlozky, v nasej ponuke najdete pestry vyber, velmi oblubeny je prave dedorant roll-on so salviou, prip. deodoracny puder, ktr. sa moze aplikovat aj na nohy.
Pri poteni ruk pomaha pravidelne macanie ruk v macerate, alebo odvare zo salvie.
Neodporucame agresivne prostriedky ako driclor a pod., ktr. zabranuju poteniu. Potenie je prirodzeny fyziologicky proces, vdaka ktoremu sa z tela vyplavuju toxiny, odpadove latky. Narusenim tohto procesu vznikaju ine zdr. problemy.
Samotne prirodne deodoranty nezabranuju poteniu, eliminuju len zapach, ktr. vznika pri styku bakterii na povrchu koze s potom. Ich ucinok je pozvolny.
https://www.modrykonik.sk/shops/kozmetika-dospe...

0silvia0
8. jan 2015

@daniela022 ahoj, som tvoja rovesníčka a rokmi som trpela spotenými rukami - odmalička. Stále spotené ruky, riešenie spotených rúk, hanba za spotené ruky... posledný rok tento problém u mňa odišiel. Vlastne neviem, čím to je, ale ruky sa mi prestali potiť a to som to nejako neriešila. S problémom som bola viac-menej zmierená ako aj ty, ale jediné, čo som urobila bolo vynechanie kávy. Prestala som piť rannú kávu a miesto toho som začala piť čaj maté. Odvtedy je asi pol roka a uvedomila som si, že ruky sa mi prestali potiť. Neviem na 100 percent, či je to tým, alebo aj tým, že som to prestala riešiť, neviem...

daniela022
autor
8. jan 2015

@0silvia0 tak to si ma potešila 🙂 ten čaj kúpim bežne v lekárni? idem na to, budem šťastná ako blcha, keď budem môcť napísat podobnú skúsenosť. a to ti tiež niekto poradil? teda vynechať aj kávu...

0silvia0
8. jan 2015

@daniela022 ten čaj kúpiš normálne v drogérii DM, stojí 89 centov 🙂 Ja som si všimla, že po káve sa mi viac potili ruky, tak som ju skúsila vynechať. Ten čaj má aj detoxikačné účinky, povzbudzujúce účinky ako káva, ukľudňuje nervový systém atď. takže možno mi urobil dobre a niečo mi v tele napravil 🙂
Možno pomôže aj tebe 🙂

daniela022
autor
8. jan 2015

@0silvia0 len dúfam, že mi nebude robiť problémy s tlakom, čítam že znižuje a ja mám nízky tla. Ale ďakujem, idem na to 🙂

mamazem
23. jan 2015

Vyskúšajte dlhodobo aplikovať striedavú sprchu, studenú / teplú, na ruky, na nohy. Celkovo otužovať telo. + pravdaže psychika, dychové cvičenia, joga, relaxácia. Ak obmedzíte mäso, pot nebude smrdieť (týka sa všeobecne, prepokladám že u dlaní taký problém nie je 🙂 )

daniela022
autor
25. jan 2015

@0silvia0 ahoj, prosím koľko si asi pila ten čaj? dlhodobo ? kedy si pozorovala zlepšenie? Vypila som 2 balenia, ale nič nepozorujem ☹

17alexis
25. jan 2015

@daniela022 používam Driclor, funguje na 100%, stojí okolo 8€ a mne vydrží aj tri-štyri mesiace, nie je to potrebné aplikovať každý deň... prípadne skús na ruky používať nejaký púder a zájdi aj k lekárovi, či je všetko OK. Ja mám problém s potením v podpazuší od puberty a iba Driclor mi pomáha.

matka1974
25. jan 2015

Dobry vecer, aj ja mam problem s potenim, pouzivala som Driclor, ale mna po aplikacii neskutocne svrbelo podpazusie. Teraz pouzivam Exicipial deo forte, je na baze ako Driclor, ale nestipe ma. Je dolezite si to davat pred spanim, ked uz clovek nie je aktivny a nepoti sa. Dodrziavat presne postup. Zozaciatku casto, potom menej. Potim sa aj nadalej, ale ovela menej. Uvitam, ak niekto vie nieco ucinnejsie a menej chemicke. Dakujem.

0silvia0
25. jan 2015

@daniela022 vieš, ja som ten čaj nepila kvôli poteniu, ale popri pití čaju som si všimla znížené potenie. Môj manžel fyzicky pracujúci si tiež začal do práce v lete variť tento čaj a všimol si, že sa vôbec nepotí. Takže ja ten čaj pijem už dosť dlho ale neviem ti povedať, po akom čase som zistila, že mi pomáha pri nadmernom potení rúk. Takéto prírodné záležitosti nemajú okamžitý nástup účinku, treba byť trpezlivý a počkať aspoň 2-3 mesiace 🙂

daniela022
autor
25. jan 2015

@0silvia0 ok, nevzdávam to 🙂

olivia77
25. feb 2016

@daniela022, ja to velmi dobre poznam a po rokoch trapenia som si kupila pristroj na nadmerne potenie, je to draha zalezitost, ale ti poviem, ze keby som to skor vedela, ze to takto pomaha, nevahala by som sekundu!!!!

daniela022
autor
25. feb 2016

@olivia77 cena prístroja?

1234lubka
25. feb 2016

@daniela022 ved si kup z lekarne driclor. Stoji 8eur, nic mi nepomahalo nic nic nic...leto katastrofa aj v zime problem...toto uplne pomohlo, ucinkuje aj tyzden! Pri pravidelnom pouzivani samozrejme...jedno balenie mi vydrzalo pol roka. Treba si dobre precitat navod na pouzitie...urcite 24hidin pred a po pouziti neholit. 100%spokojnost.http://www.driclor.sk ja som mala len 20ml balenie

daniela022
autor
25. feb 2016

@1234lubka nezabera

1234lubka
25. feb 2016

@daniela022 neverim, mne nikdy nic nezabralo...tie "antiperspiranty" z obchodu to zbytocne vyhodene oeniaze...tak to uz treba skusit vsetko...

daniela022
autor
25. feb 2016

@1234lubka nie som jediná komu driclor nezabral a o škodlivosti nehovorím. Nie je potenie ako potenie, ty spomínaš holenie, ale ja píšem o potení dlaní...

medynka82
25. feb 2016

@1234lubka tak mne ani driclor, uz ani excipial a este jeden iny (neviem nazov) nezabera, takze na 100% nie je nic. A okrem toho ma po driclore strasne svrbi podpazusie. Ja to nemam na rukach, ale v podpazusi a nohy, teraz v zime je to hroza ☹ Zatial to riesim nosenim veci, ktore su blede a tak na nich pot nie je az tak vidiet. Ale skusim obmedzit kavu aj ja. Mne to zacalo vyraznejsie po porode a to sa chystam este na dalsi, co bude potom to uz netusim ☹ Drzim palce vsetkym co s tym maju problem. Ale kym sme ako tak zdravi, to potenie je to najmenej 🙂

cervenaruza123
25. feb 2016

@daniela022 A tu salviu si skusala, ako ti tu pisali? Mozno by ti to aspon zredukovalo potenie. Mnohym ludom pomohla prave salvia

1234lubka
25. feb 2016

@medynka82
@daniela022 och no teda...a to som si myslela ze som strateny pripad...kazdy inak reaguje...vraj salviovy caj posoby "stahujuco"...ale podobnych rad ste uz museli pocut plni..drzim vam palce aby ste svoj problem aspon zmiernili ale pevne verim ze nieco zaberie...

dasa71
25. feb 2016
Používateľ dasa71 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dasa71.

Baby drzim palce snad vam nieco zaberie

olivia77
26. feb 2016

@daniela022 , cena bola 550eur... viem, ze vysoka suma, ale to vedia, preto to za tolko predavaju...
mam ho zatial druhy tyzden, ale to ako zmiernil potenie, to doteraz neurobilo nic...

olivia77
26. feb 2016

Baby, ktora mate problem s potenim zo stresu a nervozity, tam nepomoze ziadna salvia, ziadny antiperspirant, nic!!! Viem, o com hovorim, mam tento problem 16rokov a vekom sa mi len zhorsoval...
Jedine Driclor este vie zmiernit potenie, ale aj to iba v podpazusi, ale viete co je jeho zlozenie? Hlinik, cista rakovina, ja viem, ze ked sa clovek poti, je mu to jedno, ale z dlhodobeho hladiska sa mi Driclor vobec nepozdava, ani z nijakeho...

daniela022
autor
26. feb 2016

@olivia77 ako je mozne ze tento zazrak vie obmedzit potenie zo stresu a nervozity?

ivamia89
26. feb 2016

Aj ja som mala tento problem ,no zasadne som ho vyriesila .Isla som na operaciu a hotovo🙂)Sice operacia mi dala zabrat ale stalo to za to .Aj ked si teraz vela dievcat povie ,ist na operaciu pretoze sa mi potia ruky ??!!ano a isla by som znovu !som zdravotna sestra -potenie ruk by ma obmedzovalo v praci ,samozrejme aj v osobnom zivote ...no kto by vam drzal tu mokru ruku ..nesposobuje to len stres a nervozita ....je vela zien ,ktore to maju a dokonca nevedia ,ze sa to da zoperovat ...