Posun v užívaní antibiotík

andynika
8. jan 2014

berem antibiotika 6 den kazdych 12hodin na zapal hrdla este mi chybaju asi 3 dni to je 5-6tablet do ukoncenia dnes som isla do ba a necakane som tu musela prespat a antibiotika ma vo viedni rano som si dala o 10 a teras by som mala o 10 vecer dat druhu ......som dost stresmen v tychto veciach a uz vobec neznasam abtibiotika ale nemala som navyber antibiotika som nebrala asi 15rokov a mam trochu stresi ci to nejako moc moze ovplivnit

rebeka7501
8. jan 2014

@andynika keď prídeš domov zober si hneď tabletku a potom ako zvyčajne.

livka299
8. jan 2014

Ja antibiiotika malo kedy doberiem do konca. Keď mi je už dobre aj na nich zabudnem....Keď sa vrátiš domov niekedy ráno, že by si zabudla užiť jednu tabletu podľa mňa normalne pokračuj...

zivika
8. jan 2014

@andynika klud, nic hrozne sa nedeje...hned ako budes moct si zoberes tabletku a potom normalne pokracujes 😉

andynika
autor
8. jan 2014

jeeeej super ste ma upokojili dakujem

bajana
8. jan 2014

ked sa dostanes k ATB, normalne si zober dalsiu a pokracuj v uzivani po 12 hodinach....jedine, co sa moze stat je to, ze nezaberu....ale o tom pochybujem...

barborkark
8. jan 2014

@livka299 nechápem ako niekto nemoze dobrat cele balenie antibiotik, ale nic v zlom.. vsetci to prizvukuju ze treba dobrat cele balenie ale vela ludi sa toho nedrzi a potom sa cuduju ze im tie lieky nezaberaju alebo sa im vrati choroba.. Alebo ked nabuduce ochoreju tak si sami naordinuju nedobraté balenie z predchadzajucej choroby.. Moj frajer to raz tak spravil a cely sa vyhadzal, opuchli mu ďasná že nemohol nič jesť, ja som bola nahnevaná za to, aký je nezodpovedný.
S antibiotikami by som sa nezahravala.. aj ja som raz nedobrala cele balenie a potom som sa k tomu baleniu po par dnoch vratila a dostala som alergicku reakciu, opuchli mi klby, aj tvar a mala som flaky po tele, nechcela by som to uz..

livka299
8. jan 2014

@barborkark Keď budeš mať prácu na smeny a tri deti potom mi napíš 😉

billam
8. jan 2014

@livka299 trochu od veci odpoved...hlavne ak ide o tvoje zdravie...antibiotika nie sú šumák na ktory ked zabudnes, nic sa nestane...

livka299
8. jan 2014

Dobre baby, ďakujem za rady, venujte sa @andynika , tá Vás žiadala o radu 🙂

sono2
8. jan 2014

@andynika neboj antibiotiká máš v krvy dlho takže sa nič nedeje, keď si raz zabudla. Normálne, keď prídeš daj dávku.

bianca
8. jan 2014

@livka299 co s tym maju spolocne deti a praca na smeny?Neopodstatnene vyhovorky.Potom nerev ked ich budes fakt potrebovat a budes rezistentna a toto ber ako radu do buducna a nie provokaciu

@andynika stava sa.Normalne v najblizsej moznej dobe si zober hned tbl a potom pokracuj dalej a 12 hodin.Uz by si mala byt technicky preliecena ale urcite ich dober

sono2
8. jan 2014

@livka299 lenže ak raz začneš byť rezistentná na antibiotiká, ti už nepomôžu, keď ich bude treba... Veľká chyba a ešte to tu aj písať...a matka troch detí, by som očakávala iný pristup.

livka299
8. jan 2014

@sono2 Ako som vyššie písala každý nech sa stará o seba a svoje zdravie. Ja som od teba radu nepýtala. Alebo keď sa chceš hádať a považovať za inteligentku 😀 neberiem 5 antibiotík do roka aby mi ani jedny nezabrali 🙂
Zatiaľ som zdravá, pracujem v ozbr. zložkách takže môj zdravotný stav je sledovaný. Ale aj tak ďakujem pani doktorky 😀

hoblinka13
8. jan 2014

Ak zabudnes,tabletku treba uzit co najskor.ale nikdy nie 2 naraz.teda,ak zabudnutu tabletku uzijes v case priblizne,kedy mas riadne uzivat,tak si das len zabudnutu a dalej pokracujes v normalnom uzivani

rebeka7501
8. jan 2014

Trocho od veci príspevok, ale najmä pre "osy" : ako dieťa som brala neustále penicilín, potom som ho mohla jesť ako chleba a nezaberal. Stane sa komukoľvek a kedykoľvek, že zabudne. Gratulujem všetkým maminkám, že sú také zodpovedné i pri toľkých starostiach. Mne sa to stávalo tiež. Nie je nič lepšie ako sa nestále kontrolovať a na každú chrípku brať ATB, to sa vám potom organiznus poďakuje.

billam
8. jan 2014

@rebeka7501 nikto nepíše na chripku...ATB si predsa nenaordinujes sama, predpisuje ti ho lekár ak je na to dôvod...tvoj problem bude v lekárovi, ktory ti na chripku dával penicilin..

livka299
8. jan 2014

@rebeka7501 hahaha že osi 😀 😀 😀 😀 odpadnem. Aále už som tu na MK dosť dlho aby som si z takýchto inteligentiek niečo robila. 😉
Milá @sono2 keď bude mať tri deti čo jej aj prajem 🙂 ale myslím že stačí aj jedno, či bude tak na seba pozerať ako teraz. To nie je iba prísť domov a odmerať si teplotu 😉

rebeka7501
8. jan 2014

@billam ja som mávala 4 x do roka angíny. No sú mamičky, ktoré si ATB vydrankajú alebo majú po známosti z lekárne.

billam
8. jan 2014

@livka299 to nie je o deťoch...ja mam tiež dve male deti a nikdy som sa na ne nevyhovorila...

billam
8. jan 2014

@rebeka7501 tak to je dost nezodpovedné...ak dostanú zapal pluc, na ktory nic ine ako ATB nezabera, tak sa mozu ist pásť.

rebeka7501
8. jan 2014

@billam to sú preafektované a hypochondricko - sprosté ženy. ale aj také musia byť.

livka299
8. jan 2014

@billam máš pocit že sa vyhováram na deti? Nie, ja sa vyhováram na čas. Nemám čas sa sledovať. Pracujem 180 hod. mesačne v náročnej práci, keď som doma tak mám tiež čo robiť. To je všetko. Z mojej strany koniec diskusie. 😉 Dobrú noc

billam
8. jan 2014

@livka299 no žiaľ, nie si jedina...

andynika
autor
9. jan 2014

@rebeka7501 no ved praveze su to moje prve antibiotika po 15rokov posledne som mala vasi 10r nepreferujem antibo. a som az chora stoho ked musim brat lieky ,nepouzivam nic ani sirupi na kasel a vobec ziadne lieky len teraz som musela na zapal

andynika
autor
9. jan 2014

dakujem vsetkym babam za odpoved polozila som jednoduchu otazku a tie ktore nepochopili ajtak dik pekny den

ana17b
28. okt 2017

Ahojte žienky moja malá ochorela doktorka povedala že jej mám dať antibiotiká každých 12hodin môžem ich jej dať teraz a potom kedy či ako alebo jej ich dať až ráno ďakujem vám za každú radu prosím vás blbe komentáre si nechajte ná doma