Postcovidový syndróm - bolesti na hrudi

ivana9000
8. mar 2021

Ahojte,
je tu niekto kto ma postcovidový syndróm? Ja som prekonala covid v decembri a cca od februára mam nonstop trvajúce bolesti na hrudi..naozaj nonstop..všetky vyšetrenie mam v poriadku a už som z toho zúfalá a unavená. Prosím Vás ak tu je niekto kto má podobne problémy ako dlho to trvalo? Prip. Čo Vám pomohlo? Zvýšila som dávky magnezia, aj b vitamínov aj milgamu N si dávam a príde mi že nič nepomaha. :(
Ďakujem pekne za každú jednu odpoved.

ines274
8. mar 2021

@ivana9000 Znama sa z podobnych problemov dostala vdaka Quercetinu

mamakonzultantka
8. mar 2021

@ivana9000 Som na tom rovnako, covid som mala v okóbri, v januári som absolvovala pľúcne vyšetrenie, pľúca boli čisté, ale mala som zlú spirometriu - čaká má kontrola, ak to bude rovnaké, musia mi nastaviť lieky na liečbu astmy. Kým som neprekonala koronu, NIKDY som nemala problém s dýchaním. Tlak na hrudníku, zvláštne pálenie a škrabanie mám na hrudníku v podstate non-stop, no najhoršie je to v noci, keď ležím. Sama som už z toho zúfalá, lebo ma to budí zo spánku.

ivana9000
autor
8. mar 2021

@ines274 ďakujem pekne! Vyskúšam🙂

ivana9000
autor
8. mar 2021

@mamakonzultantka áno, u mna je to tiež najhoršie v noci..niekedy kvôli tomu ani zaspať nemôžem..je to hrôza tie tlaky na hrudi..tiež mam všetky vyšetrenia za sebou a vsetko mám v poriadku..😕 len dopĺňať vitamíny a čakať..ale už to niekedy nezvladam vôbec..držím Vám ale palce! 🙂 snad nám to čím skôr prejde🙂

kika831
8. mar 2021

@ivana9000 som na tom rovnako. Covid som prekonala v decembri. Mam presne tieto iste priznaky ako popisujes.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ines274
8. mar 2021
ikuska88
8. mar 2021

@ivana9000 som na tom rovnako, covid som mala koncom decembra a stále mám bolesť na hrudi. Občas je ta bolesť znesiteľna, ale sú dni keď je to hrozné a aby som dokázala ako tak fungovať musím si dávať buď Novalgin abo Flector a to niekoľko krát za deň. Bola som v januári aj vo februári na plucnej kontrole( röntgen pľúc, spiromeria , FENO). Vo februári som mala ešte horšiu spirometriu ako pred mesiacom a to som užívala lieky a spreje inhalačné ... V noci a na večer je to najhoršie ..kašeľ, bolesť hlavy ale najhoršia je ta bolesť na hrudi a sťažené dýchanie ... 😢

jankagajdosova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivana9000
autor
28. mar 2021

@jankagajdosova dobrý deň, áno trvajú stále ale keďže všetky vyšetrenia mam v poriadku tak mi neostáva nič iné iba čakať kedy sa to zlepší..užívam quercetin ktorý mi poradili ale nemám zatiaľ pocit že by zaberal :/ takze asi treba len čakať..držím Vám palce nech Vám je čo najskôr dobre 🙂

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanika
17. júl 2021

@mamakonzultantka
@ikuska88
@ivana9000
Poprosím vad ako ste na tom dom 7 týždňov ako mi začal covid o týždeň zapal pluc potvrdený rtg . Liecena dom bola iver., 12 dni atb a aj kortik. A mám take stavy že tkak na hrudi , stazene plytké dychanie , nemôžem sa. Z plných pluc nadýchnuť a dnes zmeny tlaku počasia no zle . Zovreté pľúca , ťažko sa mi dycha 🥲rtg 28.6. Čistý , spirometria o.k kontrola na plucnom o 3 mesiace 🥲poradite mi ako ...,,fungovať !!

mamakonzultantka
17. júl 2021

@tanika Žiaľ, treba len vydržať, trvalo mi to presne 7 mesiacov, kým som začala opäť normálne fungovať. Bolesť na hrudníku mávam už len zriedka, konečne sa začínam cítiť "normálne". Takže to chce naozaj asi len čas. Držím prsty ♥

ikuska88
19. júl 2021

@tanika ahoj, tak ja som už 7 mes. po covide… stále som neni úplne ok, kondičku mám hroznú. Snažím sa chodiť viac po schodoch aj keď mam pri tom problém s dýchaním. Na beh si ešte netrúfam … kašeľ sa postupne vytratil asi po 5 mes., bolesť na hrudi mám už iba veľmi zriedka. Na spirometriu som bola pred 2 mes. stále je zlá , inhalačné spr. som postupne vysadila a snažím sa fungovať bez nich. Za pár € som si kúpila trenažér pľúc a neverila som tomu moc ale fakt mi to pomáha. A stále beriem vitamíny a snažím sa jesť viac ovocia a zeleninu. Sú dni keď mi je úplne fajn mám veľa energii a niekedy som hotová iba z vydávania. Dúfam že to niekedy skončí a budem na tom ako pred covidom…

pupetko263
19. dec 2021
Používateľ pupetko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od pupetko263.

@mamakonzultantka ahoj to zvláštne pálenie na hrudi po covide ti prešlo samé?

miskadengova
9. máj 2022

@ikuska88 dobry den mozem sa prosim
spytat co Vam pomohlo na tie bolesti na hrudi ,,, ja mam strasne pri dychani uz ani neviem ako si pomoct som 3 mesiace po covide ☹

ikuska88
9. máj 2022

@miskadengova mne najlepšie zaberal od bolesti na hrudi Novalgin tbl. doktorka mi predpísala, a na plúcnom mi predp. inhalačné spr. - mala som aj zúžené priedušky. Postupne to prešlo ale trvalo to veľmi dlho možno aj rok....

nikoleta1872011
22. nov 2023

@mamakonzultantka dobrý deň.Ospravedlnujem sa,ale mohla by som sa opýtat čo Vám pomohlo..mám podobné príznaky a tiež to pálenie je hlavne cez noc, popritom mám aj rýchly tep a niekedy vysoký tlak ..

nikoleta1872011
22. nov 2023

@ivana9000 mohla by som sa opýtat čo Vám pomohlo pri týchto priznakoch?Mala som začiatkom novembra 3x covid a na 5.deň sa dostavili tieto príznaky niekedy s vysokým tempom aj tlakom aj bolesťami hlavy a bolesťami chrbta -lopatky😞