Poškodenie po cievkovaní

lilinka1123
12. máj 2012

ahoj, rada by som sa Vás opýtala, či ste nemali niektorá problém s cievkovaním. Urológ mi totiž pri cievkovaní poškodil močovú rúru (gynekologička povedala, že je rozšírená). Následkom toho sa zmenil aj pošvový vchod, mám pocit že je širí a sú na ňom akési "franfolce". Roztiahnutie močovej rúry je aj dosť viditeľné v podobe hrčky. Po viac ako mesiaci to ešte stále aj trochu štípe. Obávam sa tiež, či sa mi nemôže vyvinúť inkontinencia, najmä v budúcnosti, ak by som plánovala dieťatko. Prosím o radu...

sanide
12. máj 2012

Urcite Ti cievkovanim neposkodil mocovu ruru, rozsirena moze byt chvilu po cievkovani. Skor si myslim, ze Ti tam mohol zaviest pri cievkovani infekciu, preto to stipanie. Nasledkom toho sa Ti urcite posvovy vchod nezmenil, franforce o ktorych pises, to bude zrejme panenska blana.

katkapapacova
12. máj 2012

@lilinka1123 ahoj jedine co ti mozem odporucit je navstivit ineho urologa, urcite sa to da nejako ,,opravit´´,teba cievkoval doktor, nie sestricka?zvlastny postup, ja mam za sebou dost navstev u urologa hlavne koli oblickam, ale nikdy ma lekar necievkoval,vzdy len sestricka,taktiez sa mi nikdy nic nestalo, to by ma zaujimalo co robil ze ti tak mocovu ruru poskodil, dufam ze sa skoro vyliecis 🙂

katkapapacova
12. máj 2012

@sanide panenska blana,myslis ze to je zas daka habadura a ze pise nejaka mlada slecna???

latvia
12. máj 2012

@katkapapacova je pravda ze zeny mozu cievkovat aj sestricky ale nie je to pravidlo, ak si lekar chce vycievkovat pac.sam tak moze.urolog je ale skusenejsi v cievkovani nez sestry, nemyslim ze by bol tak neobratny aby jej tam nieco poskodil alebo potrhal, a uz vobec nie nieco vo vagine 😕

@lilinka1123 mozno ti dal sirsi kateter, ktory ta oskrel, cievkovanie nie je prijemne, ale ak by ti mal nejak vaznejsie poskodit mocovu ruru, tak to by si pri cievkovani dost jacala.

Roztiahnutie močovej rúry je aj dosť viditeľné v podobe hrčky. kde mas tu hrcku? 😕

katkapapacova
12. máj 2012

@latvia ako mne to nejde do hlavy ze ako by tam mohol nieco poskodit, lebo to nerobil prvykrat urcite fakt asi len tym sirsim katetrom a nezda sa mi ani zeby zaviedol dnu infekciu lebo vsetko musi byt predsa sterilne a pokial si dobre pamatam tak pri cievkovani ti davaju kateter novy zabaleny takze tak, no a stipanie je normalne ale len po cievkovani a nanjvys par hodin nie dni, tak neviem tazko posudit ked neviem ako a co sa udialo, mna vzdy cievkovali sestricky preto neviem ako postupuje lekar

latvia
12. máj 2012

@katkapapacova ani mne sa nezda, ze by jej tam nieco poskodil, mozno trosku opuchla sliznica a otlacila sa, neviem, nevidim tam 😅 len s vaginou a franforcami to nema nic spolocne

lilinka1123
autor
12. máj 2012

dakujem za vase prispevky🙂 hrcku mam na vyvode mocovej rury. Aj moja gynekologicka vravela, ze je to asi sposobene vacsou cievkou. A vsetko sa mi preto natrhlo. Bohuzial, lekarova sestricka mala dovolenku, a asi preto som takto dopadla:( A ako pise latvia, dost som jacala pocas celeho cievkovania

lilinka1123
autor
12. máj 2012

mozu sa z tohto roztiahnutia mocovej rury vytvorit nejake dalsie komplikacie??? :((((

latvia
12. máj 2012

@lilinka1123 chod k urologovi na vysetrenie, ten ti povie viac. ci vobec mas poskodenu mocovu ruru a ci je to vobec od katetra. gyn. problemy s tym vobec nesuvisia

latvia
12. máj 2012

@lilinka1123 vchod do vaginy sa ti z cievkovania nemohol nadtrhnut 🙄 mozes mat opuchnuty vchod do mocovej rury, ktory vyzera jak hrcka, ale posvovy vchod a franforce okolo s cievkovanim nemaju nic spolocne, to by uz gynekologicka mohla vediet..

lilinka1123
autor
12. máj 2012

gynekologička vylúčila spojitosť s pošvou

sanide
12. máj 2012

@katkapapacova Myslela som to tak, ze ak uz zena nieje panna a este nerodila, pretrhnuta pannenska blana moze vyzerat ako ,,franforce okolo posvoveho vchodu". Pannenska blana sa uplne odluci pri vaginalnom porode.
Tak myslim, ze lilinka1123 videla tieto franforce. 😉
A ano, dava sa vzdy sterilny kateter, ale staci, ak sa co i len trochu nedodrzia zasady sterility, napr. ked sa tesne pred zavedenim katetra dotkne katetrom okolia a infekcia je na svete. Co je bohuzial dost casta komplikacia. 😒

lilinka1123
autor
12. máj 2012

@latvia Latvia dakujem za tvoje odpovede, asi sa v tejto oblasti vyznas. Nevies prosim aj to, ci a ako sa bude mocova rura a opuch hojit? Alebo ci sa nezhorsi? ☹

lilinka1123
autor
12. máj 2012

bojim sa po mojich skusenostiach navstivit akehokolvek lekara. Mnohym z nich by mali odobrat titul!!!

latvia
12. máj 2012

@lilinka1123 tazko je sudit podla toho co pises, kedze v podstate neviem co tam mas. zajdi za urologom, on ti vsetko vysvetli, ak sa opytas.

katkapapacova
12. máj 2012

@sanide no vidis toto som vobec nevedela ze az pri porode uplne odide
@lilinka1123 urcite chod k urologovi, napisem ti moju skusenost hoci tvojmu problemu nijak nepomoze ja som bola u jedneho lekara a ten mi povedal ze na oblicke mam cystu a potom som bola u druheho a ten mi povedal ze tam je nador-resp.bol uz je vyoperovany 😀 spojitost s tebou je ze chod k niekomu druhemu nech ta pozrie ked nechces ist k tomu istemu, drzim palce nech si cim skor fit

lilinka1123
autor
14. máj 2012

naozaj tu nie je niekto s rovnakým problémom?? ☹
Asi len ja som mala takúto obrovskú smolu... a to pri banálnom jednoduchom vyšetrení

buba08
24. okt 2012

@lilinka1123 no ja mám trosku iny problém, ale tiez sa týka mocovych ciest
Pred 4 mesiacmi som potratila, takze som musela ísť do nemocnice na cistenie, odvtedy mám velikansky problém s tým, že neustále mám pocit nedostatocneho vymocenia ☹(((, tento pocit mám nielen hned po vymoceni, ale aj počas choďte, sedenia, ked sa zohnem tak tiez a aj po sprchovani, uz som z toho fakt zúfala, v posve aj moci mi zistili E. coli, brala som uz 4 druhy antibiotik aj vaginalne cipky, dlhodobo pijem urologicky čaj, aj petrzlenovu vnat, ale tento pocit neustále pretrváva, môj gynekolog, ani urolog nevedia čo s tým. Nevie mi niekto poradiť?
Inak pri cievkovani som aj ja dost jacala ☹

martinusik91
6. sep 2016

@latvia ahoj prosim ta vidím že sa vyznáte do tejto problematiky mohla by som sa niečo spýtať do ip?