Poškodené vlasy

malcica
14. júl 2015

Prosim Vas, viem, ze to tu nepisem prvykrat - ale stale verim, ze najdem niekoho s podobnym problemom... mal tu niekto znicene vlasy farbenim? Ale tak, ze extremne. Uplne vyschli a nezostala v nich ziadna ta "vlasova vypln", zostal len suchy tvrdy leskly obal... zo dna na den mastne, tazke, co predtym ani po tyzdni. Odrasty su uplne rovnakej kvality. Moze byt teraz pricinou tohto stavu aj to, ze vlas bol zvyknuty na farbenie 15 rokov a teraz mu to chyba, ked uz 9 mesiacov nefarbim?

aleala
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
traffic
14. júl 2015

@malcica ostrihat na kratko a dat nejake vhodne zabaly a bude

ichbinich
14. júl 2015

@malcica
Ked su tak znicene, ako pises, tak pomozu asi iba noznice. A tu mas dve moznosti: radikalne skratit na minimum alebo postupne podstrihavat a zbavovat sa tych znicenych vlasov.

Ak ti ale aj dorastaju vlasy tej istej nekvality, tak bude treba asi zacat vnutorne: pestra strava a pripadne vitaminy a mineraly na vlasy: najdes v lekarni alebo v drogerii.

Ja mam vlasy melirovane vyse 20 rokov, posledne dva roky viac farby a menej meliru. Mam ich po pas a su v pohode. Kadernicka ma chvali. A to si kupujem sampony a kondicinery, co su prave v akcii 😝 Mojim vlasom vyhovuje L'Oreal Elseve, aj Nivea, aj Fructis. Nesadol mi iba Syoss.

Dalej musis zistit, ci tvoje vlasy potrebuju skor hydratovat alebo olejovat. Olej staci na zaciatok aj drogeriovy Garnier a spol., a davkovat opatrne. To musis vyskusat. Ale nie kazdy den iny pripravok. Vlasy a pokozka hlavy si musia na novy pripravok zvyknut.

Dalej si musis skusit, ci ti vyhovuju prostriedky so silikonom alebo bez. Mojim vlasom je to jedno, ale vela ludi ma problemy prave s mastenim po pouziti silokonovych pripravkov. A zase vela ludi silikony doslova potrebuje, lebo inak by mali vlasy nezvladnutelne. Toto je tiez nieco, co si musis vyskusat. Tip: vsetko v zlozeni, co ma koncovku "-cone" je silikon 😉

Vseobecne tipy:
Sampon patri na pokozku hlavy, kondicioner na vlasy samotne. Sampon staci pouzit raz, dat ho malo, napenit na pokozke hlavy. Vlasy nekopit na hlave a nesuchat! Na umytie dlzky vlasov staci ta samponova pena, ktora po nich steka pri oplachovani. Potom nanes kondicioner, ale iba do dlzky vlasov, t.j. od usi dole. Pripadne mozes skusit system condition-wash-condition: namoc vlasy, daj kondicioner do dlzky, umy pokozku samponom, zmy obe. Nanes kondicioner, zmy.

Vlasy po umyti iba zabal do uteraka a potom nechaj volne vysusit. Nesuchaj, nezmykaj. Podla moznosti nepouzivaj fen vobec, maximalne iba studeny vzduch. Ziadne kulmy, zehlicky a spol.

Vlasy nenos rozpustene stale, suchanim o oblecenie, stolicky, tasky atd. sa nicia. Zaplet si vrkoc, sprav si drdol, naus sa ucesy, kup si hracky do vlasov.
Ja si zapletam aj vrkoc na noc, aby mi vlasy "nezavadzali".
Raz sa cas si dopraj masku/kuru.

Podla moznosti si vlasy neumyvaj kazdy den, to ich stresuje este viac. Skus predlzit intervaly, vlasy si na to zvyknu. Ja som si umyvala vlasy 2 krat za tyzden, teraz staci raz za tyzden. Samozrejme, podla potreby. Ked som na dovolenke, umyvam si vlasy kazdy den, to musim zmyt sol a chlor 😉 Ale inak staci raz za tyzden.

P.S. Medzicasom uz mas urcite dost rad a tipov, tak nezakladaj dalsie temy 😉

simik14
14. júl 2015

Kokosovy olej vitaminy balzamy skus zistit ci pricinou nemoze byt aj nedostatok kyseliny listovej umyvaj vlasy v zihlavovoma matovom odvare ziadna chemia cisto prirodne najdes to vonku ... arganovy olej posilnuj hlavne zvnutra