Poškodené, suché a lámavé vlasy

bendinko
1. sep 2013

Ahojte mamicky i nemamicky, rada by som vas poziadala o radu ohladom vlasov, ktore mam strasne znicene a neviem si s nimi rady ☹ Pravidelne ich striham, no stale mi pri cesani odpadavaju poskodene, suche, lamave konceky a tym padom mam pocit, ze mi nerastu a tak velmi tuzim po dlhych vlasoch...Pouzivam roznu kozmetiku, zabaly aj domace recepty, no nic nezabera, som velmi zufala, prosim poradte mi :(

vevsz
1. sep 2013

Ahoj, ako prvé by som Ti odporučila dodržovať pitný režim. Ja mám dlhe vlasy asi tak 55 cm a moje končeky sú úplne ok zdravé 🙂 Poradím Ti teda moje triky. Kúp si kefu ktorá Ti bude dobre rozčesávať vlasy najlepšie je taká s diviakových chlpkov a aj kombinovaná s takou klasickou, najdeš ju v dm alebo 101 drogerie. Pravidelne vlasy prečesávaj ak sa Ti často zauzlujú, nikdy si ich nenechávaj zdredovať príliš velmi 🙂 Čím budeš mať dlšie vlasy tým to bude viac možné. Proste sa len pár krát za deň prečeš. Vlasy nešklb ale ich normálne češ primeranou silou. Ja používam iba šampón head and shoulders, vlasy mi prevonia a nemám lupiny a sú také vzdušné. Neumývaj si ich s veľmi horúcou vodou, na konci je dobré ked si vlasy umyješ studenou, trošku sa Ti budú viac lesknúť. Ja používam masku na vlasy od loreal profesional absolut repair stoji asi 5 EUR ale vydrzi dost dlho, davaj si ju iba na konceky vlasov lebo potom budeš mať tažké vlasy ked si to das na celu hlavu. Potom používam hydratačný sprej tiež od loreal profesional a stojí asi tiez tak podobne.. Tieto linky majú dosť vysoké ceny ale nájdeš aj lacješie 🙂 V normálnej drogérii to nekúpiš asi... http://www.alza.sk/loreal-professionel-absolut-... a http://www.lookfantastic.com/l-oreal-serie-expe...

diusik
1. sep 2013

@vevsz
@bendinko dobre rady,aj ja mam podobny probl,inak este je dobre kazde dva tri mesiace pidstrihavat,lebo vraj potom zleniveju a pomalsie rastu.este je super biosilk,ta kura,da sa kupit aj v parfumeriach,staci sj to najmensie balenie lebo staci fakt malinko na konceky,mne je to uplne uzastne

janka2273
1. sep 2013

@bendinko Skús zábal z kokosového oleja..je to výborné 🙂

http://www.biolinka.sk/product.php?id_product=77

Pod produktom si prečítaj,na čo všetko tento výborný olej je 🙂

vanikaa
1. sep 2013

http://www.kadernickezariadenia.sk/index.php?op... malý zázrak, kotýr zoženiete asi iba v kaderníckych salónoch, ajja ho mám odtiaľ...je to akýsi olejček, nanáša sa aj na suché aj na mokré vlasy a len na konce. Krásne vonia a vyživuje ;)

diusik
1. sep 2013

@vanikaa to je tiez na podobnej baze ako ten biosilk,prirodny hodvab,biosilk si mozes aj na telo natriet.inak najdolezitejsia he asi prevencia,lebo ked mas rozstiepene a suche konce,tak nepomoze ani pan Boh

bendinko
autor
1. sep 2013

Dakujem krasne, urcite vyskusam, uz som si objednala aj Gestil Wonder, vraj je to zazrak co urobi s vlasmi, tak som zvedava 🙂

martija
1. sep 2013

biosilk aj CHI obidva su na baze silikonov, aj ked odporucaju na suche a poskodene vlasy,lebo vytvaraju akusi ochrannu barieru, tak treba opatrne, mne osobne silikony zatazovali vlasy

martija
1. sep 2013

@bendinko ja by som ti poradila davat na vlasy max. jeden produkt, lebo aj prilisne pouzivanie vsakovakych produktov moze znicit vlasy

kazunomiya
2. sep 2013

Ja mám hrubé, suché, lámavé a veľmi kučeravé vlasy. Pomáha mi: viazať vlasy tak, aby končeky boli schované, teda sa neošúchali a nepolámali (to pomohlo najviac), hrebeň so širokými zubmi, česať opatrne, a nikdy nie, keď sú vlasy mokré, najlepší je drevený, a ešte používam namiesto kondicionérov, másk a pod. čistý kokosový olej v malom množstve na konce a stredné dĺžky (nemá sa dostať k pokožke, aby sa nemastila). Sú aj iné vlasové oleje, tento je fakt výborný a nie je drahý.
Odporúča sa používať kozmetiku bez obsahu silikónov, čo je dosť náročné nájsť, ale dá sa. Napríklad prírodná kozmetika, alebo niektoré značky majú rady bez silikónov. Píše sa, že silikóny vlas nepriedušne obalia a v konečnom dôsledku sa vysuší viac.

vanikaa
2. sep 2013

@diusik ano, ja ho ešte používam so šampónmi z Avonu z rady Advance Techniques tie s proteínom a keratínom a na kvalitu vlasov sa nesťažujem ;))

bendinko
autor
2. sep 2013

ja mam uplne riedke vlasy, uz mi hadam aj polka vypadala a vobec mi nerastu a ak, tak pomalicky, nemate na rast nejaky overeny domaci recept?

tasha123
18. mar 2014

Ahojte, ja som mala dlho problém so suchými, poškodenými vlasmi, chcela som vyskúšať aj brazil keratin, ale nakoniec som si to rozmyslela, ked som čítala veľa negatívnych skúseností báb. Nakoniec som bola v kaderníctve na kúru na vlasy, dala som si ich podstrihnúť a používam profesionálnu kozmetiku na vlasy, vraj tá z drogérie na poškodené vlasy vôbec nepomáha.:( Po každom umytí dávam masku na vlasy s keratínom a vidno rozdiel a ešte už dlho nepoužívam iný hrebeň ako tangle teezer..🙂 je úplne super a nešklbe mi vlasy..🙂

tasha123
19. mar 2014
https://www.youtube.com/watch?v=SW-zDgDlq_g


Tu je niečo v slovenčine, síce to nie je prilíš akčné video, ale to čo potrebujete sa v ňom dozviete.🙂

luvika
19. mar 2014

@bendinko mne zabralo, ked som zacala pouzivat bio sampony a kondicionery, a robila som si jedine zabal z kokosoveho oleja, raz do tyzdna-dvoch, podla casu a to tak, ze som si votrela kokos olej do vlasov, zabalila igelitom, na to uterak prip.nejaku satku a nechala som do rana. Rano som vlasy umyla a boli uzasne, hebke a leskle...behom pol roka som mala vlasy ovela pevnejsie, ale konce a tie viac poskodene spodne vlasy som musela postupne strihat a strihat, az kym nedorastli tie uz zdrave vrchne...teraz mam vlasy cca po pas, su leskle, krasne a to uz davno bio sampon nepouzivam, iba kokos olej mi ostal a navyse, nefarbim si vlasy...max. niekedy hodim farebny sampon, dobra je vraj henna, regeneruje, ale neskusala som 🙂

mariapotka
18. jún 2014

ahoj, používaj po každom umytí kondicionéry na vlasy a raz do týždňa masku podľa tvojho typu vlasov. Ja som kondicionéry musela používať, lebo keď som si vlasy rozčesávala tak som si ich doslova trhala a preto som ich mala také zničené 🙂 k tomu skús nejaké vitamíny nech si zregeneruješ vlasovú štruktúra a nech ich napumpujes roznymi vitamínami... ja osobne som skúšala revalid, forcapil donnuhair a ešte rozne iné z drogérii čo som našla ale najviac mi účinkovala práve tá donnahair, vlasy som mala lesklejšie a krajšie keď som ju asi mesiac brala, tá mi ich dobre zregenerovala 🙂

michalag
18. jún 2014

Ahojte, tiez mam podobny problem, suche a poskodene vlasy
rozmyslala som nad touto znackou, nemate s nou niektora skusenost? http://www.syoss.sk/syoss/sk/sk/home/hair-care/...

zuska77
19. jún 2014

Ahojte baby, jediné a všetko čo odporúčam je Brazílsky keratín..nič lepšie sa mi v živote asi nemohlo stať, ako to vyskúšať. Vlasy som si bohužial prefarbila už na základnej a keďže boli vlnité, každodenne som si ich žehlila. Myslím, že nemusím opisovať aké som mala suché a dotrhané končeky. Vlasy úplne poškodené, ktoré nerástli...časom som si ich prefarbila, ale mám pocit, že na tmavých to bolo vidieť ešte viac. Avšak nie je keratín ako keratín. V mnohých salónoch ho robia úplne neprofesionálne s nijakým výsledkom alebo takým, ktorý vašim vlasom len viac uškodí. Efekt vydrží 3-4 mesiace a účinok je viditeľný ihneď...vlasy sú vyrovnané, lesklé, končeky zacelené....milujem to. Predtým by som nevyšla von bez upravenia vlasov a teraz s tým opadlo veľa starostí, lebo nemám problém vyjsť von po zmytí vlasov bez nejakých sprejov alebo olejov....fakt odporúčam, už je to viac než rok čo som ho vyskúšala http://www.petrazahradecka.cz/obrazy/keratin-ap...

angelinka13
20. jún 2014

Babenky, ja mam tiez suche a lamave vlasy, poskodene melirom, no mne pomahaju zabaly z kokosoveho oleja, no este lepsi je tusim arganovy olej, ten som zacala len nedavno, trochu zvlastne vonia, ale je sa mi zda lepsi ucinok: http://www.nutrimas.sk/ARGANOVY-PLET-OLEJ-100-1...
Pouzivam ho aj na plet, tiez ju mam suchu, robi mi dobre celkom.
No a vnutorne uzivam makovy olej, ma vela vapnika a horcika, co je dobre pre vlasy, tiez kupujem z tej stranky.
Odporucali mi este aj zinok a selen, ako spirulinu, no nechcem zasa vsetko naraz, tak poskusam postupne...

monkabr
20. jún 2014

@angelinka13 Otvorim forum ,,moje zdravie" a poslednych 6 tem tvoje prispevky s linkami na stranku nutrimas a ospevovanim ich produktov...
Pre zdrave vlasy su nutne vitaminy B- hlavne B3, B7, B13 (ALA) , vitamin E, aminokyseliny a z mineralov hlavne zinok, takze treba papat vela potravin s ich obsahom alebo este lepsie si zaobstarat vyzivovy doplnok s ich vysokym obsahom

angelinka13
22. jún 2014

@monkabr - ano, je to mozne, rada ich ospevujem a nadalej budem sirit o nich informacie, pretoze mne aj mnohym inym ludom pomahaju tieto prirodne produkty a aj ludia, ktori ich predavaju 🙂 Vsak toto forum je prave o tom, aby sme si jeden druhemu pomahali a odporucili navzajom to, co nam pomaha. Ked viem, tak rada pomozem a vela ludi sa mi za to uz podakovalo ;) A mam z toho velmi dobry pocit 🙂

silvika1122
19. okt 2015

Dobrý .. Ja mám tiež problém mám veľmi zničené lamave poškodené vlasy, a to som si ešte nikdy vlasy nefarbila .. Mala som pekne dlhé vlasy ale ako som sa ostrihala tak od tej chvíle ich mám strašne zničené vobec nič mi nepomáha .. Mám pocit že mi ani nerastú kedže ich mám lamave .. Môžete mi s tým niekto poradiť ??

lindusss176
20. okt 2015

Urcite vyskusaj kofeinový sampon a kofeinove tonikom a ako doplnok kapsule pre vitálne vlasy a nechty. Ja som mala hrozne vlasy a od kedy pouzívam sampon a tonikum a tie kapsule som spokojná vlasky sa mi uplne zregenerovali a krasne rastu urcite odporucam ja sim objednávam zo stranky www.naturonline.sk Je to prírodná kozmetika a pomaha. Skutocne moje su na nerozoznanie ake som ich mala pred tym hrozne. Ten kofein podporuje rast vlasov a zabraňuje vypadavaniu . Skvela výživa su kapsule. Vrelo odporucam🙂))))

lindusss176
20. okt 2015

prikladam aj link z kade si objednám
https://www.naturonline.sk/sk/prirodna-kozmetik...
https://www.naturonline.sk/sk/doplnky/vyzivove-...
ja som skutocne nadmieru spokojna 🙂

erkoska
21. apr 2016

na moje vlasy pomohol John Frieda – Secret Weapon Touch Up Creme je fakt skvely..
popripadne si vyberte nieco ine http://rossmann.sk/stajlingove-produkty-ktore-v...

z recenzii..

katu251083
26. máj 2016

Www.cocochocokeratin.sk, ozdravy vlasy, hlavne konceky, ktore krasne dorastaju, neodpadavaju. Len odporucam, max spokojnost

naturonline
2. jún 2016

Musíte zistiť príčinu - prečo Vám prečo máte vlásky v takom stave. Ja by som Vám odporúčala skúsiť riešiť tento problém z vnútra - samozrejme je dôležitá aj strava a vitamíny, ktoré Vám pravdepodobne chýbajú. Prepokladám, že sa Vám aj nechty lámu a nie sú dostatočne pevné. Pre krásne, zdravé a silné vlasy je dostatočný a pravidelný príjem základných vitamínov a potrebných živín nevyhnutný. Nie vždy je to pri dnešnom stravovaní zaručené. V prípade nedostatku živín sa môže narušiť prirodzená funkcia rastu vlasov a nechtov. Kapsule pre vitálne vlasy obsahujú to , čo krásne a zdravé vlasy nevyhnutne potrebujú: extrakt zo zlatého prosa podporuje rast vlasov, stará sa o ich silu a pevnosť, ako aj dobrú vnútornú štruktúru vlasu.
Biotín a zinok preukázateľne udržujú vlas zdravý. Vitamín C podporuje normálnu tvorbu kolagénu, čo má pozitívny vplyv na pokožku hlavy . Kyselina pantoténová prispieva k zdravej látkovej výmene a tým zásobeniu energiou. Vaše vlasy dostanú stabilitu a lesk , pôsobia plno a silne.
Nakoľko vlasy a nechty potrebujú tie isté stavebné látky, sú súčasne aj nechty pevnejšie, nelámu sa a rastú rýchlejšie, nakoľko sú oveľa odolnejšie. Nakoľko vlasy a nechty rastú pomaly, je potrebné niekoľko mesačné užívanie kapsúl pre vitálne vlasy, aby bol efekt viditeľný a dlhodobý. Začala by som užívať tie kapsule a doplnila by som to aj kofeinovým šamponom a tonikom aby bola starostlivosť kompetná Plus ošetrenie končekov vlasov argánovým olejom. A sama postupne uvidíte, že sa Vám dajú vlásky do poriadku.
extrakt zo zlatého prosa 200mg 800mg ** 42,5g
vitamín C 50mg 200mg 250 10,6g
zinok 1,25mg 5mg 50 0,26g
kyselina listová 4,5mg 18mg 300 0,96g
vitamín B6 1,2mg 4,8mg 343 0,25g
biotín 75µg 300µg 600 16mg
https://www.naturonline.sk/sk/zdrava-vyziva-vyz...

hanney
5. sep 2016

@zuska77 Ahoj 🙂 .Aký keratín používaš? Robili Ti ti v salóne?

anulienkalenka
18. okt 2016
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

Môže byť j že máš dehydrované vlasy, nie poškodené. Jednoznačne treba hydratovať zvnutra aj zvonku maskami 🙂 ja pouzivam loreal profesional, tie sa mi osvedčili najlepšie 🙂

doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anulienkalenka
22. okt 2016
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

@doriss_po ano, tiež tam kupujem 🙂 je to výhodnejšie