Poškodené nechty

2. apr 2023

Ahojte, baby mala som dávno gélové nechty. Ked sme ich dali dole ta takto mi odvtedy rastu nechty. Takto sa mi krútia... Co robiť?

majamat
2. apr 2023

ja mam taketo nechty roky a neviem prist na to, kde je problem.

nemam to rovnake na vsetkych,a le niektore mavam takto poohybane. aj ked teraz pozeram, ze je to trosku lepsie.
ten ohyb nechtu sa vytvori tlakom, ale problem je, ze nechty su tak makke, ze pod tlakom nedrzia tvar,a le zacnu sa takto ohybat.

autor
2. apr 2023

@majamat presne tak... Ja kým som nedala gélové nechty mi rástli smerom hore. Ale odkedy som dala dole tak je to takto.. :(

majamat
2. apr 2023

ja som mala take nanic nechty uz davno. jedno obdobie som skusila gelove nechty a vobec mi nedrzali. tak som ich mala kratko. nechty nemam pekne a nebavi ma starat sa o ne.

pawli77
4. apr 2023

@majamat doplniť vitamíny, určite viem ja som po gelovych mala rovnako to isté.Poradili mi urobiť roztok,s tým som si to striekala,a nechty spevneli 🙂

majamat
4. apr 2023

@pawli77 len ja to nemam po gelovych nechtoch., ja to mam uz cez 20r.

zuzana76
4. apr 2023

@majamat @autor nedostatok vitaminov a mineralov, najma zeleza to moze byt

majamat
4. apr 2023

@zuzana76 tak zeleza nedostatok nemam, bola by som za tie roky davno chudokrvna.
pri odberoch zelezo v norme, hemoglobim a cervene krvinky nad normu.
mineraly, ako kedy., mala som obodbia, ze som dietovala a jedla som zeleninu na kila a tma je mineralov anozaj dost. nechty zaidna zmena.

zuzana76
4. apr 2023

@majamat tak potom neviem, ja mám také, ale mám nedostatok železa a hypotyreozu