Porcelánové zuby - umývanie ihličiek

larovnik
1. feb 2022

Ahojte babi dávalite ste si niektorá teraz porcelánky? Ako ste si umývali zuby kým ste mali ihličky ? a celý čas ste to mali tak nachylne na vzduch ? A čo ste jedli ďakujem

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvecinka321
1. feb 2022

Mne urobili najskôr otlačky, potom zbrzdilo, znova urobili odtlačky, podľa nich urobili korunky s podľa prvých odtlačkov tých starých zubov mu urobili inhned dočasne, ktoré som nosila kým neboli korunky hotové..

alfged
1. feb 2022

Uz existujú korunky na počkanie, ráno zbrúsia poobede nasadia.

desore
1. feb 2022

@larovnik Preco nemas docasny mostik, ved to je standard v ambulanciach

whatever1
1. feb 2022

@larovnik Provizornu nahradu ti neponukli?

janka54321
2. feb 2022

@alfged ja som tak mala robené v pondelok zrbrusili a v stredu som už mala aj nasadené...len teda v utorok som išla rovno technické na skúšku a aj pri otlackoch bola ona...a to je už 10 rokov, teraz si idem tieto prerobiť a terajšia zubařka to tak expresné nevie, že dva týždne budem chodiť s náhradou...aj keby si priplatim neviem čo, nevie to urychlit

oli18
2. feb 2022

Nie kazdy vyhodi dost vysoku sumu za provizorne zuby. Moje 6 ks stali 120 e a nosila som ich 14 dni. V case rusok zbytocnost.

renata1405
2. feb 2022

Ake ihlicky pre boha ved ti daju docasne korunky kym nebudes mat trvale

larovnik
autor
2. feb 2022

@renata1405
@whatever1
@desore ďakujem ale vraj sa za to priplaca či čo .. a keďže sa nosia ruška tak som to pokladala za zbytočne .. nuž ale keďže mám tie ihličky ako brutál to boli neviem ani poriadne piť vodu .. ako sa také zuby umývajú keď to boli?

renata1405
2. feb 2022

Tak to veruze neviem mne hned po vybruseni nasadil nahradu to si neviem ani predstavit ostat s tymi ihlickami skus aspon vyplachovat repikom alebo zavolaj do ambulancie

alfged
2. feb 2022

@janka54321 Jasne, nie všetci zubári s tým robia, bola to len info zakladateľke, že existuje aj takáto možnosť. Len podľa ´ďalšieho príspevku ich už má zbrúsené takže je to bezpredmetné.

whatever1
2. feb 2022

@larovnik Aha, rozumiem. Tak pi cez slamku, nejedz sladke ani kysle, horuce ani studene, nehryz tvrde, obrusene zuby len preplahni cistou vodou, skus aj ustnu vodu. Ako dlho budes musiet takto fungovat?

larovnik
autor
2. feb 2022

@whatever1 nuž zajtra mám ísť na skúšku a majú čas na to 14 dní

alexa21
2. feb 2022

@larovnik ja som si tým teraz prešla .zuby síce zirkonova korunka,8ks ale postup rovnaký .
Pila som jediné so slamkou,jedla letné polievky alebo úplne malinké kúsky som si opatrne vkladala .málinko som jedla,nedalo sa .vďakabohu za rúška,nosila som ich aj von a tak bol aj ten vzduch znesiteľnejši.
Veľmi držím palce nech to máš čo najskôr za sebou .
A k tej náhrade,ja som ju mala a mala som ju nasadenú raz .nedalo sa zvyknúť,suslala som a prišla som si smiešna .takže som zbytočne vyhodila peniažky.

larovnik
autor
2. feb 2022

@alexa21 jej ďakujem za radu 🙂 a keď ti už išli nasadiť zuby tak to bolelo alebo ani nie ? Ja idem zajtra na skúšku a stresujem že to bude bolieť

whatever1
2. feb 2022

@larovnik zajtra pri skusani zubara popros nech ti da nieco na znecitlivenie.

0silvia0
2. feb 2022

@larovnik pozeram ze mas 22 rokov, to je hrozne riesit v takom mladom veku tento problem, to mi je luto.

alexa21
2. feb 2022

@larovnik bolelo ale opichal má a bolo ok .
Prvý deň s novými zubami bol boj,tlačilo to ale druhý deň už super .
Trošku ešte suslem ale je to každý deň lepšie a lepšie.
Moc držím palce,niet nad ten pocit usmiať sa bez ruky pred pusou

larovnik
autor
2. feb 2022

@0silvia0 ďakujem čo bolo zanedbané dohaňam teraz ☺️

larovnik
autor
2. feb 2022

@alexa21 ďakujem ☺️

oli18
2. feb 2022

@alfged Ako bezpredmetné? Veď na obrúsené zuby sa dáva provizórna náhrada.

alfged
2. feb 2022

@oli18 To bolo k môjmu prvému komentu, kde som písala, že existujú korunky, ktoré spravia na počkanie. A vtedy žiadne provizórne náhrady netreba, ani riešiť čistenie. Ale keďže zakladateľka má už zuby zbrúsené, je táto info pre ňu už zbytočná.

janka54321
2. feb 2022

@0silvia0 bohužiaľ stáva sa ..ja som mala v 13.rokoch úraz, kedy popraskala sklovina a už to išlo, mala som 27 a skončila som, ako autorka ...nie vždy je za takýmto problémom hygiena

0silvia0
3. feb 2022

@janka54321 ja ale nikde nepisem, ze je vzdy za tym hygiena. Moja mama tiez velmi mlada prisla o zuby po tehotenstvach, hoci sa vsade uvadza, ze tehotenstvom sa zuby nekazia, ze za to moze zla hygiena, ale ja si to nemyslim.

larovnik
autor
4. feb 2022

@alexa21 a ešte sa chcem opýtať či to bolelo keď už si tam bola pred nasadením nových keď ich čistil

larovnik
autor
4. feb 2022

@evamarek77 a keď už ti šli nasadiť nové zuby tak keď ti tie ihličky čistili bolelo to ?

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexa21
5. feb 2022

@larovnik aj ja som sa nechala opichat.
Neboj sa,dobre bude .za ten úsmev to stojí😘😘