Poraďte opaľovací krém

majulienka21
4. máj 2015

Ahojte babenky....blizi sa leto a ja by som sa chcela opytat aky opalovaci krem mate odskusany a funguje...som dost bleda a nemozem sa opalit a neviem aky krem by som si mala kupit aby som zhnedla.... dakujem za vsetky odpovede 🙂 🙂 😎

kengurica
4. máj 2015

@majulienka21 ...no ak mas pojozku, ktora reaguje na slnko zcervenanim a nezhnedne, tak ti ziaden krem nepomoze k zhnednutiu. Ako tak este samoopalovaci, ale ten zvacsa vyzera na "bleduliach" divne zlto, oranzovo.....
Opalenie je obranna reakcia pokozky. Na UV ziarenie reaguje vytvaranim pigmentu - melaninu. A ak ho mas velmi malo, tak jednoducho nezhnedndes nikdy.....
Ale krem si jednoznacne kup, a to s vyssim faktorom. Tvoja pokozka je pravdepodobne nachylna na rychle spalenie. Ale zhnednutie neocakavaj. Najvacsiu chybu robia ludia, ktori su blkedi, a v domneni, ze sa pod vysokym faktorom neopalia, pouziju nizke faktory, a potom sa spalia. Zazila som aj mamicku na dovolenke, ktora nenatierala svoje blondave blede deticky, ze "aby bolo vidno, ze sme boli pri mori" 😨 🤐 😖