Poraďte niečo účinné na nechtovú mykózu.

esandkei
4. aug 2019

Ahojte , prosím vás už asi 3 roky sa trápim s nechtovou mykózou... vyskúšala som laser, lieky , rôzne laky ale bohužiaľ mi nič nepomáha .. ( aj ocot, sódu bikarbónu...) neviete nejaké rady alebo poprípade niečo účinne čo by mohlo pomôcť ? Múdru hubu ste neskúšali ??

simatko2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikpa
4. aug 2019

@esandkei tiež radim tea tree olejček

ivana166
4. aug 2019

Mne zabral lak Loceryl je na predpis od koznej.

daniella30
4. aug 2019

Aj mojmu otcovi pomohol ten lak/olejcek vyssie spominany.

michaela329
4. aug 2019

Mame pomohol oreganový olej, mne až prísna protiplesňová dieta, flukonazol a ten lak zo Schollu spolu s hypermangsnovými kúpelmi-bol to ročný boj 🤷‍♀️

nitka1157
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natal12
4. aug 2019

@simatko2 ahoj môžem sa spýtať a aký krém?

esandkei
autor
5. aug 2019

@ivana166 skúšala som rok .. vždy to vyrastie a následne sa vráti ... a už po novom na predpis nie je

jarca1111
5. aug 2019

ja by som riesila asi problem najprv vznutra 🙂 skus nasadit nejake probiotika.. vydrzat aspon 3 mesiace

simatko2
5. aug 2019

@natal12 takisto Tea tree, z Justu, naozaj, pleseň treba riešiť aj z vnútra, využívať celú fľaštičku a natierať 2,3x denne TT krémom

miskamilka
5. aug 2019

@esandkei ahoj, nechcem ti brat nadej, tiez za trapim s nechtovou mykozou na nohach, uz 20 rokov (cca od 15tich) :( vyskusala som vsetko, presne ako pises, lieky, laky, laser, aj mudru hubu... ani mudra huba nezabrala :( ak sa najde nieco co by pomohlo, vyvazim to zlatom 🙂)) este ten tea tree olej som neskusala..

katthrenne0
5. aug 2019

@simatko2 ahoj, prosim ta objednas mi TT krém? Tatinovi som to odporucila a super, pomohlo chvalabohu a teraz ma svokra problem tak by som chcela prenu 😉

natal12
5. aug 2019

@miskamilka 20 rokov😟😮😮😮😮

natal12
5. aug 2019

@simatko2 no kúpim si to.. mne dala pedikerka mykored kvapky.vraj to je dlhodobá liečba 😟 prvý raz v živote mam

natal12
5. aug 2019

@simatko2 a ktorý presne je to krém? nedáš link? Zvnútra? A ako? Mám si kúpiť probiotiká?

simatko2
5. aug 2019

@katthrenne0 však už to máš odskúšané, áno, jasne, objednám ti ho, a TT olej máš? Lebo najlepšie je to spolu, nielen natierať..

simatko2
5. aug 2019

@natal12 píšem ti spravu, pošlem ti aj link

natal12
5. aug 2019

@simatko2 dobré 🙂

stanulienkat
5. aug 2019

@jarca1111 na toto ti probiogika nezaberu. Treba antimykotika.

katthrenne0
5. aug 2019

@simatko2 aj olej prosim ta.... Teda mozes mi rovno dva oleje a jeden TT krem, ved olej sa zide na hocičo to je naj vec 👍

simatko2
5. aug 2019

@katthrenne0 oki👍

stanulienkat
5. aug 2019

Treba vnutorne antimykotika,bavlnene ponozky casto striedat. Kvalitna,pohodlna obuv. Vylucit cukry. A aj liecba zvonku,nejaky krem,vodicka. Zvysena hygiena,vyvarat ponozky,uteraky. Dezinfekcia topanok... Ziadne bylinky ani TT olej ti samostatne nepomozu.

katthrenne0
5. aug 2019

@stanulienkat tak kazdy ma samozrejme ine skúsenosti.... Ale ttolej s krémom mam odskusane a pomohlo to, nebolo treba ziadne lieky a pripravky od doktorov, tati tomu tiez neveril a teraz mozme fakt len odporucit konecne ma pekne nechty..... Za skusenie sa nic neda

natal12
5. aug 2019

@katthrenne0 ahoj nevieš či sa môžu brať obe?aj mykored aj olej?

katthrenne0
5. aug 2019

@natal12 ahoj to neviem veru, ale ja osobne by som to nekombinovala.... Co mam odskusane tak len cisto tej olej a krem a 100%, tato si okrem toho nedaval nic ine a pomohlo.... Neni to najlacnejsie ale obidvoje veci pripadne pouzijes aj na ine problemy tak sa to urcite oplati

miskamilka
5. aug 2019

@natal12 :( nuz veru... skusali to liecit asi 5-6 koznych lekarok, uz som to viac menej vzdala..

esandkei
autor
5. aug 2019

@miskamilka tak ja to nemám hlavne v nejakom zlom štádiu , proste mám len jednu bublinku pod nechtom .. na druhom som tiež mala ale ten je ako tak ok .. tak ja stále dúfam že niečo mi pomôže .. lieky vnútorne nechcem ani brat pretože sú strašne silne a nechcem až tak extrémne zaťažiť pečeň ... lekarka mi ešte predpísala nejaké kvapky čo si mám kvapkat ako mám tu bublinku plus kombinácia s locerylom tak uvidím .. ale po všetkých skúsenostiach už neviem ..

nistika
5. aug 2019

@esandkei ahoj mám jednu radu nie moc zodpovednú a kožný lekár by sa asi chytal za hlavu ale pomáha. čiže moju nechtovú mykózu som vyriešila klasickým savo-originál, ano to co sa leje do záchodu. tri krát denne som si savovala postihnuté prsty tak minútu. až nechet zliezol zhruba po týždni. ale pod nechtom je ďalšia vrstva nechtu, čiže neboj nebudeš tam mať mäso. no a tá koža na prstoch šedivá odumretá katastrofa. ale to sa zregeneruje do mesiaca. po mykóze viac ani stopy. a máš to za týžden, nemusíš riešiť rok.

senan
5. aug 2019

a kde tie zazraky kupujete baby? najhorsie na tom je ze sa to lahko prenasa, a to dostanes raz kde si na kupku alebo co a hotovo, boj :/

aktiz
5. aug 2019

@simatko2 ten tea tree kvapky pit ?