Poraďte niečo na pomalé črevá a zápchu

lilina585
23. apr 2017

Prosim poradte..uz takmer rok sa trapim s denno dennym nafuknutych bruchom, bolestami criev, lebo mi pomaly travi a takmer aj 10dni nejdem na velku. Bojim sa uz aj jest. Bola som na sone, u doktorov, poradili mi len pankreolan, repik, ze inak je vsetko v poriadku! Skusala som psylium, probiotika probiofix, lanove semienka, chia, symbiolac sirup, duphalac, senny list, v akutnych pripadoch gutalax kvapky aj cipky. Ale to riesi len akutne stavy, len ja sa potrebujem tohto zbavit navzdy! Pijem aj 3 litre cistej vody, bylinkovych cajov atd... nic.. kefir, actimel, zive jogurty...nic... nemate niekto dobru radu? Uz som na nervy normalne.

oli18
23. apr 2017

Minerálna voda Šaratica a Zajačica, neviem či len niektorá, alebo obe. Naštuduj na Googli.

jankalukasova
23. apr 2017

Zajacicka horka voda

katka553
23. apr 2017

Skus probiotika biopron9 premium..

mija22
23. apr 2017

mne pomahaju cerealie,mussli v mlieku kazde rano alebo vlocky

ellsa
23. apr 2017

Mne na toto sluzi kava 😀

v_slavena
23. apr 2017

ja ti môžem odporúčiť čisto prírodné antiparazitikum,v prípade záujmu ti pošlem viac info.Ja to momentálne užívam a super,prečistila sa mi traviaca sústava a dokonca sa mi zlepšila aj pokožka

jeennyv
23. apr 2017

@lilina585 saratica ti vobec nemusi pomoct...na niekoho to nefunguje...moj pripad..skusala som teraz....vypila som vcera asi tri deci z flase ..pollitrove su flase a nic...😀

mylittlebiglife
23. apr 2017

Mne pomohlo toto (nechodila som aj 8-10 dni na wc)
Každé rano probiotiká Biopron a užívam tabletky chlorella & Zelený jacmen (podporujú očistenie organizmu a mirkofloru)

Každé rano kasa z ovsenych namočených vlociek (vecer vopred), uvariť vo vode s lyžicou mletého ľanu. K tomu som si dávala nastrúhane jablko, melasu, hociake ovocie.

Na obed vzdy polievka a veľa zeleniny - žiadna múka (ta ma strašne zapeka)

Vecera tiež zelenina celozrnné výrobky naturální ryža pohánka , ryby, semiačka, zemiaky...

Veľa veľa vody , denne 2-3 litre.

Pred spaním namočených 5-6 sušených sliviek zjesť aj so šťavou

lilyianka
23. apr 2017

@lilina585 kup si spirulinu v praskovej forme a pi kazde rano...zaraba sa 1 cajova kopcovita lyzicka...zarabaj s dzusom lebo nechuti to bohvieako a riadne pomiesaj

lilina585
autor
23. apr 2017

@ellsa Ja ich vypijem aj 3-4 a nič.. :(

vedorka
23. apr 2017

@lilina585 bola si niekedy na kolonoskopii? mozno mas vnutorny problem a darmo ti tu budeme radit....
za mna psylium, aspon dvakrat do tyzdna skus a este inulin, je to ako sladky cukor, rozpusti sa vo vode a vypije. obe su vlakniny, ono nejde len o to, aby to vyslo von, ako ked zjes napr. kyslu kapustu, ci more kavy, ale aby sa ti vycistili steny criev a to robi prave ta vlaknina.

lilina585
autor
23. apr 2017

@vedorka Nebola som.. zakaždým ma posielali len na hadicu do zalúdka..na nej som bola už 3x.. čo tiež nechápem..neviem čo to má zo žalúdkom..

ikonica
23. apr 2017

vysetrenia na celiakiu? hadica ale z opacnej strany? vysetrenie na potravinovu ci histaminovu intoleranciu?

vedorka
23. apr 2017

@lilina585 pytaj sa vyslovene na koloskopiu. Mozno mas iba polypy, alebo hocico liecitelne....

ikonica
23. apr 2017

a ezte.. tie lanove semienka si mala cele ci pomlete?

tuusfatum
23. apr 2017

Ahoj symptomy kt opisujes poukazuju na patologicky znecistene crevo. Tiez som to mala denne som pila liter coly pocas 3 rokov..sialene.mala som zapchy a vecne nafuknuts brucho kt vyzeralo ako v 3 mesiaci 🙂
Tak som si nastudovala a nasadila tuto liecbu a pomohlo dokonca som sa zbavila aj migren

Navrhujem ti takyto postup mne pomohol
1. Kup si Sanogel je to kyselina kremicita maximalne ti precisti crevo aj cely organizmus ocistna kluira trva 1 mesiac
2. Denne uzivaj 2x CL rozpustnej vlakniny, ta naviaze toxiny z creva
3. Nasadit denne probiotika 1tbl tie Biopron premium plus su super
4. Nasadit traviace enzymy -Pankreatin, Amylaza, Lipaza napr.

Potom preventivne denne probiotika a vlakninu. A uz ta tieto problemy nebudu trapit

erikabar
23. apr 2017

skús včelí peľ 🙂 môj otec chodil raz za tri dni, teraz chodí dvakrát denne... o ostatných priaznivých účinkoch by som mohla básniť - mne z toho prestali padať vlasy 🙂 je to včelí peľ obnôžkový... len pozor na kadejakých predajcov tuto na Nete... mne nosí kolega a vyhrali tuším druhé alebo tretie miesto najkvalitnejšieho medu na SK 🙂

anabeth
24. apr 2017

nečítala som odpovede- ale pohyb a pohyb, viem že to nikto nechce počuť, ale na trávenie- ak si ináč zdravá a stravuješ sa rozumne je to zázračný liek

cinnamonka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mylittlebiglife
24. apr 2017

@erikabar ahoj chcem sa spýtať ohľadom toho včelieho peľu? Aky to ne? Take granulky co kúpim v bioobchode? Alebo kde by som to mohla kúpiť? Ako a v akom množstve to otec berie?

katkullka
24. apr 2017

Skus si kúpiť kyslu kapustu a vodu z nej vypi pôjdeš potom aj 3x za deň. Mne to zaberá.

veeya
24. apr 2017

vláknina( psyllium) kúpiš v lekárni, alebo v nejakom BIO obchode...

veeya
24. apr 2017

A čaj FIGURANT - Len ho nepi veľa, lebo budeš mať opačný problém

bazoskaa
24. apr 2017

Bodliakový olej od Justu a budeš chodiť na wc presne na hodinu ..pije sa ráno na lačno 1PL je bez vône a chuti a konzistenciou trošku redší ako bežné oleje tak ho vôbec nieje problém prehltnuť a zapiť čajom...okrem iného pomáha riešiť problém so zápchou a stimuluje perialistiku čriev...výborný je pri poruchách trávenia a metabolizmu...taktiež čistí krv ,znižuje hladinu LDL cholesterolu,pomáha regenerovať pečeňové bunky a je vhodný pri redukčných dietach na prečistenie organizmu...použiť sa môže do šalátov v studenej kuchyni alebo samostatne na lačno ako kúra...nepoužíva sa na vyprážanie...nieje bodliakový olej ako bodliakový olej preto doporučujem ten z justu kvoli jeho zloženiu...ale o tom v prípade záujmu viac v IP . 🙂

tranquillo
24. apr 2017

Tiež súhlasím s babami, čo ti radia odborné vyšetrenie. S ostatnými "zaručenými" receptami a experimentovaním čo zaberie, by som počkala, až kým kolonoskopia skutočne nepotvrdí, že ide "len" o lenivé črevá. Takisto neviem či ti robili kompletný krvný obraz plus vyšetrenie na celiakiu.

veeya
24. apr 2017

@tranquillo 🖒🖒🖒

tranquillo
24. apr 2017

@ikonica presne, ešte k tomu aj vyšetrenie na potravinovú a histaminovu intoleranciu a potom podľa výsledkov zmeniť stravovanie a životný štýl. Na takéto problémy väčšinou žiaľ, instantné riešenie neexistuje 🙂

agi78
24. apr 2017
Používateľ agi78 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agi78.

Podľa mňa potrebuješ stravu bohatú na vlákniny a asi máš aj prekyslený organizmus, na odkyslenie Ti viem odporučiť zelený jačmeň alebo GreenMix9 ktoré nájdeš na stránke naturazdravie.sk.

dixopixo
24. apr 2017

Hliva ustricova v tabletach , je vyborna na imunitu,travenie..vygooglite..naozaj zabera. Oragizmus dostane do normalu, u nas zabralo 🙂

gavatka
24. apr 2017

ahoj, my sme s tým bojovali u syna vyše 5 rokov. Najviac zaberali ráno nalačno ľanové semiačka, ktoré som mu pred zjedením namočila do vody na 30min. a potom dlhodobo duphalac sirup. Tu treba ale s ním trpezlivosť a čas. Lenivé črevá alebo inak spomalená peristaltika sa nezmení za týždeň ani mesiac. Chce to komplet úpravu stravy, veľa vlákniny a zeleniny a pohyb. Potom aj sirup pomôže zvláčniť stolicu a má zmysel keď sa berie pravidelne. Nám to trvalo 4r a vyhrali sme. Držím palce.