Poraďte mi žienky, som tehotná a svrbia ma prsty a šúpe sa mi koža 🙏💙

anjelik2323
23. aug 2019

Ahojte zienky,obraciam sa na vás či ste nemala niektorá niečo take ako mam ja podotýkam som tehotná a od vtedy mam stymto problém. Takze začali ma strašne svrbieť prsty,pribudlo aj pálenie prstov. Každý prst ma svrby z bočnej vnútornej strany a keď si ich skrabem lebo je to na nevydržanie tak ma začnú páliť. Na jednom prste na palci sa mi začal tvoriť fľak dosť tmavej farby. Je to strašne citlivé a svrby a pali to naďalej. Začala sa mi na ňom šupať koža az z pod nechta. Prosim vás máte nejaké skúsenosti aj vy stymto? Chystám sa ku kožnej ale je na dovolenke týždeň takze musím čakať.

sissy27
23. aug 2019

@anjelik2323 no podľa mňa pleseň a je dosť možné, že to súvisí s tými umelými nechtami... mohla ti to tam zaniesť nechtárka.

anjelik2323
autor
23. aug 2019

@sissy27 dlho som nemala nechty keďže som pracovala v nemocnici a ešte pred nechtami sa mi to vytvorilo.robim si sama sebe nechty😊

sissy27
23. aug 2019

@anjelik2323 no, tak celkom odvaha robiť si nechty, keď máš niečo na takéto na prstoch a až pod nechtami...
Neviem, mne to fakt príde ako nejaká pleseň alebo možno alergia na niečo. Kamoška mala niečo podobné a bol to ekzém. Asi naozaj len ku kožnej.

petamada
23. aug 2019

mojej 9rocnej sa takto supu prsty uz par rokov,az do masa vzdy v lete viac, ma to pravdepodobne z chloru, nam pomaha len canespor, teraz sme liecili mesiac, aj na nohach - ale nastastie to uz ma ok..masticky od koznej nam nezaberali

monik1505
23. aug 2019

Dobry den. Podla popisu co som citala, to uplne sedelo na moje priznaky ekzemu, ktory sa mi tiez zacal robit ako som ostala teehotna ale teda podla foto to uz nesedi...co najakor ku koznej, takychto veci sa zbavuje strasne dlho ak.vobec :/ ja mam teraz momentalne pokoj po cca dva a pol roku a cakam co so mnou urobi jesen

luckamorka
23. aug 2019

Tiež mi napadli tie nechty, ak si robíš sama stále to môže byť alergia či reakcia, nemenila si napr. značku gélu alebo tak? alebo ešte ekzém ti mohol začať, prípadne iné kožné ochorenie..

Každopádne ako dlhoročná ekzematička ti viem poradiť (samozrejme len kým sa dostaneš ku kožnej, potom sa už riaď jej radami):
Proti svrbeniu si kúp v lekárni gáfrovú masť s ichtamolom, dávaj si ju natenko na noc a na to na ruky látkové rukavice zo zdravotníckych potrieb, lebo to hrozne farbí.
Na premastenie pokožky si ráno natieraj čistú vazelínu z lekárne alebo z DM. Všetko to stojí pár eur a funguje lepšie než drahé špeciálne mastičky.
A ruky umývať zásadne len v studenej vode (uľaví od svrbenia, plus teplá vysušuje) a mydlo Protex.

Pozor na kozmetiku určenú "na citlivú pokožku" (typu sensitive a podobne), často obsahuje kopec alergénov.

luckamorka
23. aug 2019

@anjelik2323 a samozrejme nechty dolu treba dať

danalop
23. aug 2019

@anjelik2323 ja si tiež myslím, že je to nejaký druh ekzému, nechty by som si nerobila už, skús si to vypláchať repíkom a nedriap sa lebo to len roznášaš

dendulka4444
23. aug 2019

@anjelik2323 ahoj. Stretla som sa s niečím podobným a mohlo by to byt kľudne aj s prostriedkov na umývanie...mydlo, jar..cokolvek s čím prichádzas do styku častejšie

lula313
23. aug 2019

@anjelik2323 podľa mna je to plesen(robila som nechty a tam boli školenia o kožných chorobách). Kup si zatiaľ canesten a maz si casto ruky a potom chod ku koznej

jankapepe
23. aug 2019

@anjelik2323 odlep tie umelé nechty pod ktorými máš bohviečo čo si skrabanim len siris ďalej. Máš po probléme.