Poraďte dobrý prírodný šampón

lllll_1118
7. aug 2020

Ahoj vedela by ste mi niektorá poradiť naozaj prírodný šampón bez hocijakej chémie? Najlepšie s ktorým mate aj skúsenosti? Ďakujem 🙂

simca06022011
7. aug 2020

cista voda... inak si skus pozriet Manna mydla, alebo šampúchy... chvalia si to niektori ludia okolo mna, ja som taka nadsena nebola, ale to su sampony na baze priroddnych zloziek, olejov... Zalezi aj od toho ci riesis nejaky problem, alebo len chces ist tou cestou bez chemie... ja uprednostnujem ine.

lllll_1118
autor
7. aug 2020

@simca06022011 chcela by som skúsiť nejaký prírodný šampón pretože nemám vobec lesklé vlasy, mam ich dosť dlhé ale niesu zničené. Doteraz som používala dixi alebo garnier ktoré mali byť prírodné ale po prečítaní zloženia ani nie.
Videla som aj alverde ktoré sa mi celkom pozdáva len neviem prečo by bolo také lacné tak vaham

simca06022011
7. aug 2020

@lllll_1118 ved vyskusaj a uvidis 🙂 zase to ze je nieco prirodne, neznamena ze budes mat od toho leskle vlasy... ja mam napr so sampuchmi opacny problem, vlasy zlepene v chuchvalci..atd.. tie latky su v samponoch z nejakeho dovodu. Ja by som ti skor odporucila profesionalnu vlasovu kozmetiku. Chemia/nechemia. Alebo Klorane z lekarne... a na lesk vlasov skor kondicionery, oleje...

cackaa
7. aug 2020

Mydlo na vlasy určite nie, lebo to dosť tie vlasy zaťažuje, ale šampúchy hej. Je to úplný rozdiel. Ja som si objednávala z čiech zo SASHE, ale teraz tak zdvihla ceny, že už sa to neoplatí. A dobrá prírodná značka ne tekuté je URTEKRAM (tuším sú to dáni). Tu majú fajn výber a sú tam aj tie šampúchy:
https://www.biokrasa.sk/vlasy/sampony/
A samozrejme vždy za tým kondicionér, ale ani to ti nezaručí lesklé vlasy. Na veľmi suché vlasy je pre mňa top balzam na vlasy od Dr.Hauschka (netreba to preháňať s nanášaním, aj keď sa ti bude zdať, že ho tam máš málo). Treba poskúšať čo ti sadne.

cackaa
7. aug 2020

A teda na SASHE je toho dosť na výber a skúšanie:
https://www.sashe.sk/handmade/drogeria-na-vlasy

tamtamka26
7. aug 2020

Aj tieto su dobré

tslobik
7. aug 2020

@lllll_1118 čisto prírodné sú Hristina.

jana273s
7. aug 2020

@lllll_1118 Sante (dm drogeria) Urtekram (internet) odoprúčam obidve, majú certfikáty, super zloženie dobre penia. Vlasy nevysušujú, nezanechávaju ich ťažke. Za seba tuhy neodporúčam. A z tych dvoch spomenutých som skôr za sante na lesk, taký bordovy rovnako aj balzam je vyborny. Moja skúsenosť. 🙂

tslobik
7. aug 2020

@lllll_1118 Ja som teraz objednala Soaphoria, tak uvidím.

luulinkaa
7. aug 2020

Kvitok maca je top