Popraskané pery

4. dec 2022

Ahojte kočky, ospravedlňujem sa že takto anonymne…téma nieje vymyslená 😊no potrebovala by som radu alebo nejaký tip.
Ide o to že každú zimu alebo takéto počasie sychravé mám stále popraskané pery, potom si trhám “Kožku” z nich a potom aj tak vyzerajú..krvavé …viem že veľa má takýto problém..no len že či tie balzami pomáhajú? Alebo nejaká rada? Jasne veď netrhať ale je to len zlozvyk, snažím sa ho odstrániť no len to má tak trochu trápi..😕sprosté odpovede si neprosím..ďakujem pekne za rady kočky😊

kacusik69
4. dec 2022

mne na toto pomaha Blistex balzam, casto natierat, a nekusat/netrhat… vyskusala som vela balzamov a jedine tento sa mi fakt osvedcil… kupujem v DM

jankalukasova
4. dec 2022

Mám doma zbierku cca 60-70ks balzamov má pery.... Vždy niektorý pomôže na pár dní, potom koniec a keď ho nemám pomaly celý deň v rukách, tak je to tiež bieda. Nepomáha mi ani viac piť, ani nič.

kacusik69
4. dec 2022

@jankalukasova to som zabudla, pitny rezim 🙂

autor
4. dec 2022

@kacusik69 ďakujem krasne, všetko dobre!🤗

zabka79
4. dec 2022

Skus pantenol na usta

ibrunova
4. dec 2022

mne pomáhala kalciová masť. A pri umývaní zubov si kefkou riadne vydrhnúť aj pery, nevyzerá to tak, ale veľmi mi to pomohlo.

stanulienkat
4. dec 2022

Vazelinu skus. V zime je suchsi vzduch, mame suchsie ruky, pery aj sliznice.

sovicka94
4. dec 2022

ahoj ja nedam dopustit na jeleni luj ten klasicky myslim 🙂

marcellka32
4. dec 2022

Vazelina na noc, na deň sal29 balzam

sim_icek
4. dec 2022

Teraz má labello takú novinku a poviem ti že to je malý - veľký zázrak. Narozdiel od ostatných balzamov tento reálne aj niečo robí, VEĽMI mi pomáha. Je síce drahší (okolo 6€) ale taký je dobrý, že aj viac by som zaň dala

autor
4. dec 2022

@sovicka94 ahojky! Ďakujem pekne no mne to strašne páchne😂to vôbec nemôžem..

autor
4. dec 2022

@sim_icek ďakujem!

autor
4. dec 2022

@zabka79 ďakujem!

zuzubb007
4. dec 2022

Jeleny loj je najucinnejsi (v drogerii nesmrdi), tiez mam suche pery a niektore balzamy robia este 10 x horsie, napriklad labelo my tak vysusi pery ako nic ine otras

dankuk
4. dec 2022

Na noc si poriadne natri pery balzamom - hrubu vrstvu. Rano budu tie suche kozky zmaknute, same zidu dole.

marca12
4. dec 2022

Najlepsi je obycajni jeleni loj alebo tie astrid balzamy na pery. Ostatne su len predrazene smejdy s roznymi vonami,prichutami,farbami

jaond19
4. dec 2022

Dcera mava extremne suche pery, ale ona ma zly pitny rezim, takze urcite tekutiny + ja som jej davala krem na bradavky (konkretne som mala od sauvinex lebo som zrovna kojila ale uz nepotrebovala a ten jej to dal "dokopy", dlho drzal, je husty, priesvitny a nevadi ked sa oblizne)

angi07
4. dec 2022

Ked chces naozajstnu pomoc tak si kup balzam na bradavky , nic nie je take super! Tiez mavam suche pery, stipu a tak dam si vecer balzam na rano pery mam ako nove 😁 ked idem von natriem hrubsie, a vydrzi to na perach dobrych par hodin i ked jem alebo pijem.vyskusala som vela vela balzamov a nic , iba toto funguje

liusa82
4. dec 2022

alebo si ich natieraj ked aj ideš spať alebo hocikedy cez deň ak si doma obyčajnou modrou niveou aj tá robí na popraskané ústa zázraky.Mne ked nepomáha na vyštipane,ubolene usta balzam,tak nivea určite

lilinka88
4. dec 2022

Tiež sa pripájam k masticke na bradavky. Ja kupujem úplne obyčajnu DM, na noc natriem hrubú vrstvu a ozaj to robí zázraky

cherrystone
4. dec 2022

ja som sa roky s tymto trapila, vyskusala som snad vsetky, co sa dali kupit. teraz uz viac rokov pouzivam balzam od neutrogeny a je to uplne ok. takze uz to v takom stave nemavam. velmi dobry je aj aloe od forever, tym liecim aj herpesy.

zaba21
4. dec 2022

Mala som popraskané pery až do krvi a nechceli sa mi zahojiť. Lekár mi odporučil:
- dôsledný pitný režim,
- žiadne balzamy, rúže, len čistú vazelínu až kým sa nezahoja pery
- doplniť vitamíny C, B, zinok

h2
4. dec 2022

Ja používam už roky tento, podľa obalu vyzerá, ako nejaký lacný shit. Lacný je, ale výborný. Nič iné, čo som mala predtým, aj potom, sa mu nevyrovná. Mám jeden v kozmetickej taštičke v kúpeľni, jeden v kabelke, jeden v práci, jeden na nočnom stolíku... 😁 Kupujem ho v lekárni, neviem, či majú aj inde. Stojí okolo 1,50€.

veve889
4. dec 2022

@h2 teraz som isla pisat to iste 😄 ja ho tiez pouzivam uz roky (uz skoro 20!) a dotaraz som nenasla nic lepsie. Da sa kupit aj v 101 Drogeria a maju viacero druhov. Najhorsie pre mna bolo ked som sa prestahovala do Rakuska a skusala som ine balzamy, pretoze Vitalos sa da kupit len u nas (a mozno este v Cesku). No takze mam doma vzdy rezevu 10 kusov a ked idem na SK vzdy si idem dokupit 😆

autor
4. dec 2022

Ďakujem za všetky tipy zienky 😄

h2
4. dec 2022

@veve889 Presne. Môj muž tiež naňho nedôverčivo pozeral, lebo on vždy len Labello používal (no lebo vyzerá ten obal lepšie, aj názov znie tak medzinárodne...). Ale keď ho vyskúšal, pochopil. Hlavne v zime vonku, keď ho mám vo vrecku bundy: Labello stuhnuté na kameň, nedá sa s ním nič natrieť. Vitalos stále mäkký a príjemný. Ja používam len ten zelený, neutrálny. Ale vyskúšala som aj ostatné.

ibrunova
4. dec 2022

@h2 je to asi individuálne, lebo toto za mňa mastné a dovnútra nevsiakne nič, úplne o ničom. Ja som už vyskúšala všetko možné aj nemožné a skončila som pri tej mini hrozienkovej mastičke ružovej.

h2
4. dec 2022

@ibrunova Tak áno, ja píšem z vlastnej skúsenosti, ale je fakt, že každému vyhovuje niečo iné.

veve889
4. dec 2022

@h2 u mna je to uz "zavislost" 😁 ja ked ho nemam tak sa idem blaznit, ale budem ho pouzivat dovtedy, dokedy ho budu predavat (dufam ze na vzdy 🤭) ja pouzivam tiez ten zeleny ale raz ho nemali v drogerke a to som bola "donutena" kupit iny druh. Ale aloe vera a kokos su tiez ok.

savanna
4. dec 2022

Pridavam sa do Vitalos skupiny, tiez ho pouzivam uz roky rokuce. Podla mna najlepsi balzam na trhu, i ked mam pocit, ze predtym byval lepsi, posledne roky je taky akysi tuhsi a viac umely. Ale stale 100x lepsi ako Labello.