Popôrodná depresia - liečba asi nezaberá

13. máj 2024

Ahojte maminky, pár krát som si sem už išla po radu a idem opäť. 10 mesiacov mám poporodnú depresiu ale teda riadnu, silne uzkosti, záchvaty paniky, zvracanie, hnačky, poriadne nejem schudla som takmer na 44 kg, nepríjemne myšlienky, proste nič ma neobišlo. Uzivam Trittico 150 mg a postupne sa mi zvyšovala Elicea na 20 mg, cez pól roka postupne. Aktuálne sledujem už týždeň že sa mi stav horší, všetko sa mi začína vracať. Ja som sa za ten čas necítila ani jeden deň ako zdravá. Vravela som to aj lekárka a povedala mi nato že niekto to tak nemá, že mu lieky zaberu a cíti sa fajn. Ja to viem lieky sú len barlička ale niečo by hádam robiť mali. Dnes som zažívala silný pocit dereáizacie a silne uzkosti, musela som siahnuť po neurole. Už som z toho príšerne unavená a naozaj neviem či to niekedy prejde toto psychické peklo, ktoré neprajem zažiť nikomu. Najradšej by som zmenila liečbu ale o šesť týždňov mám svadbu a neviem či je nejaké AD ktoré by zabralo, keďže nemusí sadnúť 🙈 robím všetko čo môžem, navštevujem psychoterapie, chodím na prechádzky, jogu. Už som z toho naozaj unavená🙈🥲 mali ste to niektorá podobne ?

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
13. máj 2024

@taynee zastavili, bola som aj na psychiatri mesiac

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
13. máj 2024

@taynee Trittico mi upravilo trochu spánok inak na mňa ako AD nepôsobilo vôbec. Nad seroxatom uvažujem, viem že je veľmi účinný a dobrý len mám strach či zvládnem dieťa pri tých vedľajších účinkoch, ktoré má, som na ne celkom citlivá. ECT by som si nedala, bola som dosť mimo ale hospitalizovať som sa dala na vlastnú žiadosť kvôli mojej bezpečnosti .

bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bublinka1426
13. máj 2024

@taynee ok to som prehliadla.

autor
13. máj 2024

@taynee dakujem ❤️ Ved to, že ta Elicea je pre mňa slabá asi. Normálne by som išla aj zajtra za lekárkou nech mi to upraví ale bojím sa že do svadby mi to neuľaví ani trošku 🙈 ja by som už potom najradšej nebrala tie nočné lieky. Ešte som premýšľala nad sertralinom ale to je asi tiež slabé

autor
13. máj 2024

@taynee a ešte mi zistili vysoký prolaktín, neviem či to môže súvisieť nejako so psychikou

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
13. máj 2024

Prolaktin býva zvýšený pri liečbe AD.Chod k lekárke sa poradiť, keď sa necítis dobre neodkladaj to.Seroxat berie kamarátka uz roky nevie si ho vynachváliť hneď prvý jej sadol 20 mg teraz je už rok na 10 mg

autor
13. máj 2024

@taynee vraj štyri krát viac ako je norma. Mám ísť na mri či nemám na hypofýze nejaký adenóm.

autor
13. máj 2024

@luccija nevieš za aký čas jej zabral ? 😊

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marhulka13
13. máj 2024

Mne dali na poporodnu depresiu seroxat, v prvých dňoch než nastúpi účinok, tak aj xanax, no mne už po mesiaci bolo ooooovela lepšie, dokázala som úplne plnohodnotne fungovať. Pri druhom mi ho nasadili už v tehotenstve a po pôrode bol zlých lennpar dní a po dvoch týždňoch už úplne dobre

luccija
13. máj 2024

Prvé 2 t jej bolo horsie zvýšená úzkosť začínala na 10 mg potom 20 ona tvrdi, že hneď po tých 20 po pár dňoch.Ale predtým sa slušne vytrapila, pokým išla k psychiatrovi, takže už len to, že spala v noci, nehnackovala bolo plus.Ona tiež mala bolestivé prsníky a trocha mlieka a lekárka jej povedala, že to je z AD, ale potom to pominulo

juliet86
13. máj 2024

nemala si poporodnu psychozu? nesadli ti lieky. pred svadbou ich uz radsej nemen. to je zatazove obdobie aj pre ludi bezpsych ochorenia. mozno by ti lepsie sadol mirtazapin alebo quentiax napr na noc... mozno potrebujes kombo antipsychotikum a vec 0roti uzkosti.niekomu sadnu aj tretie stvrte lieky.

juliet86
13. máj 2024

drzim palce.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
13. máj 2024

@taynee zajtra idem k lekárke, nemám čo stratiť už je to dlhá doba na ústup psychózy alebo depresie

autor
13. máj 2024

@marhulka13 dám si ho tiež predpísať ❤️

autor
13. máj 2024

@luccija to je pri každom nábehu na AD, takže to zvládnem 😊

autor
13. máj 2024

@juliet86 určite som mala, ja som bola mimo. Mamka s mužom plakali pretože si mysleli že už sa z toho nikdy nedostanem. Spustilo sa mi to týždeň po pôrode a nebola som schopná prejsť ani sama do sprchy. Chcem ísť do nových liekov aj napriek svadbe, tieto stavy zhoršenia už poznám a Elicea mi je slabá . Už sa mi bude len pohoršovať, už mi dávku zdvihnúť nemôže 🙈

luccija
13. máj 2024

Ja by som tiež išla do zmeny.A nie si len nervózna zo svadby, či nezľakla si sa nejakého jedného dvoch horších dní?

juliet86
13. máj 2024

vies co anglicky?

autor
13. máj 2024

@luccija nie to vôbec, mne dlhodobú nerobí ten liek čo ma furt som si myslela že na vyššej dávke bude fajn a vôbec to tak nie je. Nemôžem jedavat, mám uzkosti, necítim sa dobre psychicky. Je to lepšie o niečo ako to bolo ale viem že zaberajú slabo. Taktiež to vidím natom že to bude už pomaly rok a vzťah alebo láska k mojej dcérke nie je taká ako by mala byt .

autor
13. máj 2024

@juliet86 iba základy

juliet86
14. máj 2024

tu su pribehy zien co si zazili poporodnu psychozu. z anglicka. tam maju mama baby oddelenie kde mozu byt hospitalizovane mamy s detmi a sestricky sa o ne staraju 24 7 su to silne pribehy aj s tym co tym mamam pomohlo a ako z toho vysli. naozaj je to o spravnom nastaveni liecby a teda niektore mali velmi tazke stavy https://www.app-network.org/category/ourstories/

autor
14. máj 2024

Žienky, mám už doma seroxat, od zajtra mám začať 🙈 ale už teraz sa tak strašne bojím, že mi je na vracanie. Lekárka mi povedala že mám začať s celým, pretože uzivam najvyššiu dávku Elicei, samozrejme mám neurol 3 x denne budem dávať podľa potreby. Dúfam že prežijem tie NÚ 🙈