Popôrodná depresia

20. jún 2024

Ahojte som 3mesiace po pôrode a mám asi naozaj psychické problémy.vsetko ma vytočí tak že sa s mojím chlapom buď pohadam alebo revem 😏pritom je úplne super chlap veľmi mi pomáha ale mám pocit že mne vadí už všetko .ďalší problém je poriadok.ja chorobné stále niečo upratujem neviem si sadnúť oddychovať 😏mala som menšie problémy s chlapom aj na začiatku tehotenstvo ale to len ja chvalabohu on somnou nemal🙈ľutujem ho vážne lebo toto prežívať je otras.Co som čítala o popôrodnej depresii tak len ohľadom bábätka že má žena problém s bábätkom ale to ja absolutne nemám milujem ho najviac na svete😁myslíte že mám popôrodnú depresiu alebo len depresiu a mám zájsť za psychológom ak mi ten vôbec ešte pomôže 😏

michaela329
20. jún 2024

Myslím si, že si len frustrovaná z toho, že Tvoje potreby išli dosť bokom a muž to jednoducho odserinká. A psychológ je vždy dobrý nápad, pokojne do toho.

autor
20. jún 2024

@michaela329 práveže tým to nieje absolútne.ja už jedno dieťa mám má teda 13rokov ale žila som snim dlho sama a nakoniec s týmto aktuálnym mužom a žili sme v pohode dieťatko sme chceli a ja stíham riešiť aj seba keď potrebujem ísť na nechty nafarbim si vlasy a tak takže toto to nieje.skor mi extrémne vadí on všetko čo urobí neurobí no hroza a pritom je chudák fakt super snaží sa veľmi

marianarem
20. jún 2024

Chod za psychologom, mne to nepripada este na psychiatra. Po porode moze zena zostat uzkostlivejsia, citlivejsia. Je to v podstate prirodzene, ciastocne je v tom aj priroda, kedze matka musi byt stale v strehu a starat sa o vela veci, dbat na detaily. Ale ked to prekracuje hranicu unosnosti, tak treba vyhladat pomoc.

michaela329
20. jún 2024

Ja Ťa nepresvedčam, že to tak musí byť 🙂 Naozaj choď za psychológom, tam človek veľa zistí o sebe, skvelá vec. Len ja som mala dve kamarátky s popôrodnou depresiou a tie boli vlastne úplne pasívne. Také zombie, kým sa nedali dokopy - a ono to išlo. Držím palce

autor
20. jún 2024

@marianarem ja mám v živote dosť problém čo sa psychiky týka kôli otcovi prvého syna .Som dosť výbušná a tak ale toto je extrém už mám pocit

autor
20. jún 2024

@michaela329 ja práveže keď mám nervy alebo tak mne pomáha upratovať variť piecť som v tomto asi tiež chorá že stále riešim poriadok až moc ale teda ja pasívna niesom vôbec alebo že by som mala taký deň že som len v posteli a nemám chuť vyliezť to nie.ja skôr mám náladu fajn a niečo málo sa stane a už z toho urobím takú tragédiu že hruza buď tu hukam po chlapovi alebo sa zavrem v kúpeľni a revem a chcem byť sama

macik166
20. jún 2024

No vieš čo? Chudák chlap. Rob niečo so sebou, lebo ho stratis. Čo si myslíš? Dokedy to vydrží?

deti95060810
20. jún 2024

skús magnézium... možno aj to ťa ukľudní.
máš aj nejaké iné stavy? zle spíš, alebo nemôžeš zaspať, pocit strachu, úzkosti.... ak nie tak to nevyzerá na depresiu...

autor
20. jún 2024

@macik166 a ty si čo myslíš?asi stým niečo robiť chcem keďže aj tu žiadam radu .a otvorene sa doma o tom aj výpravame

lucia13022023
20. jún 2024

Nepríde mi to ako poporodna depresia, ale sa psychológom by som išla.

autor
20. jún 2024

@deti95060810 nie nie spavam dobre pokiaľ je možnosť a malý vnoci spinká pekne takže sa aj vyspím vyčerpaná niesom.ine stavy nemám skôr len toto že som extrémne podráždená niekedy aj za úplnú hlúposť

marianarem
20. jún 2024

Tak chod za tym psychologom, nech nema zase tento muz problemy kvoli tebe 🙂 Z toho, co popisujes, mi to pride dobre korigovatelne terapiou.

autor
20. jún 2024

@marianarem hneď ráno volám a objednám sa🙈ja ho ľutujem keď som v stave normálnom ale ako náhle mi niečo nesadne som hrozna a vtedy mi to nejde do hlavy že je to hlúposť absolútne

michaela329
20. jún 2024

Ak máš zlé spomienky na ten čas s prvým partnerom, možno sa Ti to vracia a obranne štekaš aj na tohto. Ale hlavne, že si to uvedomujes a ideš to riešiť 🤞🍀

kluska
20. jún 2024

a pred porodom si vybusna nebola? nejako sa mi nechce verit... inac toto tu ziadna poporodna depka nie je

banderaska29
20. jún 2024

ja si nemyslím, že máš poporodnu depresiu. tá sa prejavuje trošku inak. skor si hormonalne ešte po porode nervové klbko. skus sa ale zamysliet prečo sa k nemu tak správaš.

marianarem
20. jún 2024

Tak moze to byt nespracovany ten predosly vztah a nejaka panika, ze tento dopadne podobne. Alebo nejaky problem so sucasnym muzom, ktory si ani neuvedomujes. Da sa tomu prist na koren, nejaku pricinu to ma, a potom sa to da riesit.

autor
20. jún 2024

@kluska ale bola som ale nie takto extrémne na každú blbosť.

kluska
20. jún 2024

tak ide len o obycajne zvyknutie si na zivot s novym clenom rodiny. Mozno skus na papier napisat co ti vadi a co je naopak super, nemyslim len to co sa tyka partnera, ale celkovo, vo vasej rodine. Cize ty, babatko, 13 rocny pubertak a tvoj vyvoleny. Nejaky dovod tych vybuchov tam bude...