Popôrodná depresia

6. júl 2023

Ahojte. Neviem ci je to porodom ale pred tym som podobne stavy nemala. Strasne sa vsetkeho bojim. Samozrejme aj o dieta ale hlavne o seba je mi zle, priklad zlcnik ma teraz trapi, mna hned roztrasie, rozbucha srdce, ze co maly atd. pri tom mam uzasneho muza, rodinu, kazdy by pomohol ale tie pocity uzkosti prestavam davat. Myslite, ze je to na lieky ci to prosto po nejakom case ten strach a pocit zodpovednosti, ze och co bude keby idem do nemocnice a podobne, prejde?
Dakujem.

freedoom23
6. júl 2023

Je to normálne. Prešla si niečím výnimočným a tvoje telo a hormóny to potrebujú spracovať. Aj ja som to cítila aj horšie myšlienky som mala. Pomohol mi partner ten pri mne vtedy stal a rodina spánok a oddych. Určite si unavená ak máš možnosť nech ti malé niekto postrazi alebo keď ono spinka ľahni si aj ty.. na poriadok sa vyser sú dôležitejšie veci napr.tvoje zdravie.. ak by sa ti nepolepsilo a naopak sa to stupnovalo vyhľadaj odbornú pomoc držím palce

luccija
6. júl 2023

Ten pocit strachu a zodpovednosti bola vec o ktorej som vždy čítala a, až keď som porodila som pochopila a je tu navždy
Keď si tesne po pôrode únava, hormóny, nevyspatie tie pocity ešte zvyšujú.

freedoom23
6. júl 2023

@luccija presne tak ja ten pocit mam stále ale už si ho viem reálne odôvodniť. Ale keď som není v pohode je to silnejšie ...