Poplatok za vyšetrenie u zubára

katuskaveronika27
20. nov 2021

Dobrý deň som tu nová neviem či to tu patrí. Chcem sa spýtať či sa platí u zubára za 5rocneho syna. Boli sme sním u zubára kvôli Bosti zúbka ošetril ho a sestrička odnás pýtala poplatok 7 eur ktoré sme aj zaplatili. Iba sa chcem informovať či sa platí alebo nie za také malé deti. Ďakujem

stanulienkat
20. nov 2021

Platí sa úplne za každého. A to máte ešte veľmi lacného zubára. Zadarmo by mali byť iba preventívne prehliadky.

diusqa761
20. nov 2021

@katuskaveronika27 za každého sa platí aj za malé deti . Ja som malej 3 ročnej musela zacvakať 200€ u jej zubára.

ivanaks
20. nov 2021

Áno, platí sa - výška poplatku závisí od každého lekára zvlášť. Náš má na chodbe uvedený cenník, treba pozrieť. 😉 A ak ste boli s bolesťou zúbka na pohotovosti, tak tam o platbe za takéto ošetrenie ani netreba pochybovať...

mogaa
20. nov 2021

@katuskaveronika27 väčšina zubárov je súkromných, aj zazmluvnení zubári majú každý vlastné ceny a sú tam doplatky.....každý zubár má svoj cenník(veľmi záleží aj od materiálu aký používa), poisťovňa prepláca jednotné ceny za všetky úkony bez ohľadu na to aký materiál zubár použije....

fiafia
20. nov 2021

@katuskaveronika27 7€- paráda.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matabb73
20. nov 2021

@viestta preplatia. Mne teraz schválili aj za strojček.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
avanka
20. nov 2021

@katuskaveronika27 Naša zubárka za deti neberie nič...malý 8 ročný mal mini Kazík,nevzala ani cent..oprava zlomeného zubu a plomba u mňa 21€..

matabb73
20. nov 2021

@viestta preplatia tie, kde je časť hradená zo zdravotného poistenia, čiže doplatky. Mne čo nepreplatili boli lieky, kde sa celá suma hradí pacientom. Ešte treba mať všetky preventívne prehliadky.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katuskaveronika27
autor
20. nov 2021

@viestta a aká poisťovňa to platí aj pre všeobecnú či iba pre Union?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matabb73
20. nov 2021

@katuskaveronika27 všeobecná má teraz v aplikácii Peňaženku zdravia. Tam môžeš ako jednotlivec získať 100 Eur na doplatky na osobu. Keď vytvoríš skupinu, môžete si darovať 50 Eur navzájom a preplatiť aj vyššie sumy. Pozri na nete, maju to tam popísané podrobne. Mne teraz schválili 240 Eur doplatok za strojček a už som dostala doplatok za lieky, takže oplatí sa to.

desore
20. nov 2021

@katuskaveronika27 Pokial je lekar zazmluvneny s poistovnou, v ktorej je dieta poistene, za prehliadku 2x rocne absolutne nic neplati.