Poplatok za lekársku správu

31. mar 2023

Prosím vás môže pýtať lekár poplatok za vystavenie lekárskej správy na sociálne účely( opatrovanie)....ide o súkromníka a za papier som zaplatila 30 eur 🤦

e1i
31. mar 2023

Moze

kalifka
31. mar 2023

moja pýta peniaze - či paragraf alebo potvrdenia..

e1i
31. mar 2023

@kalifka tiez platime za papier do skolky po chorobe. Hoci len euro ale aj tak. A dalsia vec,je v malej skupine potvrdenia by mali nosit len velkaci ale u nas vyzaduju aj od malych

autor
31. mar 2023

@e1i
@e1i
@kalifka baby to chápem aj ja platím za pecko a ospravedlnenku deťom ...ale 30 eur za správu z vyšetrenia?

e1i
31. mar 2023

Takisto ako ked vypisuje napr papier o uraze pre komercnu poistovnu. Ak to ma v cenniku schvalenom vuckou tak moze pytat. Kolko je na nom

koniarova
31. mar 2023

Môže byť veru.

kalifka
31. mar 2023

a nemá cenník? tak si vieš skontrolovať, či je to správny poplatok... darmo máš súkromníka a ten si určuje poplatok sám.

mpg
31. mar 2023

Súkromníci majú nato cenník, je to taká obšírnejšia správa, počula som, že platili aj 50€, pri dg.autizmus aj viac.

autor
31. mar 2023

@mpg práveže nie je to nejak obšírne napísaná správa ...normálne pár viet s tým že napísané na sociálne účely...

joesvk
31. mar 2023

Na tieto účely asi ani žiadny lekár nepíše správu, zadarmo.
Musí obšírnejšie zhrnúť zdravotný stav aj vzhľadom na pomoc,ktorú potrebuješ. On to nepotrebuje pre vedenie tvojej dokumentácie, potrebuješ to ty.Jasné,že je to spoplatnené.

elenka.k
31. mar 2023

všetci chcú na všetkom zbohatnúť,
apropo nezdvíhali prednedávnom platy doktorom?? hmm
ak tak vypýtaj si aj potvrdenie 👍

joesvk
31. mar 2023

@elenka.k Hej dvíhali platy -v tých pár štátnych nemocniciach.

autor
31. mar 2023

@joesvk práveže to nie je samozrejme....mám doma ďalšie 3 správy od odborných lekárov a nikde som neplatila....a nie ,nie je to správa na 2 strany ..stručne zhrnutý stav za 5 minút to mal hotové

elenka.k
31. mar 2023

@joesvk 43 , je ich málo? alebo nie dosť?
veď súkromné sú a aj majú ešte viac, či??

simca06022011
31. mar 2023

Ano, maju rozne ceny... a rozny lekari.. co mame povedat za tu jednu peciatku medzi dvermi co dostanem? do tabora, do skoly v prirode atd.. 5EUR. Ano stane sa ze raz nevypyta, inokedy vypyta.. asi aku ma naladu 🙂))

slavomira236
31. mar 2023

@e1i ja u nasej pedi. nikdy neplatim za ospravedlnenku...

elenka.k
31. mar 2023

@slavomira236 my pri doktorke tiež nie, pri jej sestričke áno 🙄

taktotedanie
31. mar 2023

Ano

taktotedanie
31. mar 2023

To nie je klasicke vysetrenie ale sprava na socialne ucely takze ano plati sa aj keby tam bola len jedna veta a peciatk

joesvk
31. mar 2023

Tak to si skôr mala šťastie u tých troch,čo nepýtali poplatok.
Väčšina lekárov má svoj plat odmakaný.A podľa mňa na to,aká je to zodpovednosť a koľko sa človek musí celý život učiť,aby svoju prácu robil čo najlepšie ,tak nezarábajú veľa.
Ale to je iná téma.

katka700
31. mar 2023

@joesvk jasné všetci sú chudáci, ešte ich poľutujme 😂 že ich hanba nefackuje keď za 5 minút roboty od pacienta pýtajú jeho často celodennú mzdu

joesvk
31. mar 2023

@katka700 Nie sú chudáci, ale zaslúžia si tie peniaze. Som o tom presvedčená.

1mina
31. mar 2023

@e1i inak u nas v skolke tiez skusali odo mna pytat potrvdenie o chorobe ked neni predskolacka, raz som ho skusila pytat a doktorka mi povedala ze nie ze ja ju mozem mat doma aj pol roka bez potrvdenia a hotovo

slavomira236
31. mar 2023

@elenka.k ani pri sestricke...

bombonka
31. mar 2023

O cene si vedela určite vopred ...tak si sa mohla rozhodnúť ísť inde kde to budeš mať zdarma ,zbytočne tu vyplakávaš teraz

elenka.k
1. apr 2023

@slavomira236 tak to je super, naša doktorka mi normálne povedala, že ak niečo potrebujem mám ísť za ňou . Aj teraz keď trebalo potvrdenie k prijímačkám nezobrala od mňa nič
@bombonka doktorky, respektíve sestričky vopred neinformujúo tom, skôr to je napísané pri dverách na stene

marca12
1. apr 2023

Nie kazdy vybera poplatky,ale ano,su lekari,ktori za vsetko vyberaju poplatok. My tu administrativu,ktora je za tym nevidime. Beriem to tak,ze vsade sa za sluzby plati. Je to sice dost 30€,no bohuzial,ak ma taky cennik...

autor
1. apr 2023

@bombonka prepáč ale nevedela a nevyplakavam iba sa pýtam či je to bežný postup ...a asi ťažko som mohla ísť inam keď tam mama chodi roky a potrebujem odtiaľ doložiť správu...a vôbec neviem prečo taký útočny komentár 🙊

bombonka
1. apr 2023

My pacientov vopred informujeme o cenách ,takže to ,že si to Ty nevedela je aj Tvoj problém ,pretože pri objednaní si sa mala opýtať či sa niečo platí za takúto správu ,nerozumiem čo to tu rozoberáš,ak niečo chcem od lekára tak sa informujem na všetko a nemyslím si ,že môj komentár je útočný,len akosi Ty nedokážeš predýchať tých 30 eur tak tu budeš zakladať diskusiu úplne o ničom🤦

autor
1. apr 2023

@bombonka to že o Tom informujete pacientov vy neznamená že to funguje tak vsade...tak načo tvoj komentár k tej "onicom" diskusii....a predstáv si že u toho lekára sa neobjednava a sestrička je tam.natolko ochotná že keď som sa po telefóne opýtala jednu info tak to vraj nie je v rámci jej práce pýtať sa lekára ...myslím že viac k tomu komentár netreba...pekný den