Popálenina a biely fľak

annnyjska
16. mar 2018

Ahojte stala sa mi taká nehoda oprela som si ruku a panvicu horúcu . V ten deň ako sa to stalo ruka bolila , ale neskôr to prestalo a na druhý deň som popáleninu vobec necítila ani som nevedela že ju mám , žiadna bolesť ani v sprche ani pri dotyku . Lenže potom sa stalo to , že som upratovala a stiahla som s toho trošku kože no a odvtedy to začalo bolieť bude to už týždeň . Pľuzgierikov mám len pár . Ale dosť do boli a je tam také mravčenie akoby . A normalne pod tou zhnednutou kožou mam akob taký biely fľak , je možno že je to spálené až do masa . Nechce sa mi s popáleninou od pekáča behať k lekárovi . Ďakujem za rady

pininka
16. mar 2018

Skoda ze si si hned nedala aloe vera. Inak mojho syna popalil benzin ktory vybuchol z traktora a tiez to najprv nevyzeralo vobec zle,len trocha cervene, ale kedze mal silny sok, tak sme utekali na popaleniny, okamzite nas chceli hospitalizovat, na druhy den ked sme isli na prevez to mal strasne, a dodnes ma stopu. Takze take veci ozaj netreba zanedbavat.

zuzu100
16. mar 2018

Naj naj naj na popáleniny je Unigel!

wokokoza
16. mar 2018

Podľa mňa to vyzerá tak, že sa to hojí

mediksk
16. mar 2018

Pre budúcnosť. V prípade popálenia, či už malého alebo veľkého je vždy metódou prvej voľby dať popálené miesto na 15 - 20 minút pod studenú (nemusí byť ľadová) tečúcu vodu. Tento krok vám zmierni popáleninu o 1 stupeň (ak by ste mali máť popáleninu 2. stupňa - pľúzgier, tzv bula, zmiernite si ho na popáleninu 1. stupňa - začervenanie) neskôr pomáha PANTHENOL, urýchľuje hojenie a regeneráciu buniek.

lara02
16. mar 2018

Natierať Dermazulenom

shades3
16. mar 2018

to je uplne normalny priebeh 🙂 nebolelo, lebo si si spalila nervicky na vrchnej vrstve, ked si ju stiahla, odhalila si dalsiu vrstvu pod nou a au. zla koza odchadza - hnedne.. 🙂 to nie je na doktora, neboj sa. ak nemas nejake kremiky, obycajna vazelina je vynikajuca, hlavne mastit a mastit stale. ked sa ti nahodou stane nabuduce, nie pod vodu studenu, ale dat maslo z ladnicky.. 🙂 prajem skoru regeneraciu x

fefe123
16. mar 2018

presne ako píše
@shades3 mastiť, mastiť, mastiť ( može byť krém na popáleniny, alebo čokoľvek overené z babských receptov) ... o pár dní sa vytvorí nová koža a bolesť sa stratí....

h2
16. mar 2018

@annnyjska Ahoj, ak je to už týždeň, už s tým nespravíš nič. Tiež som mala strašnú popáleninu na ruke, urobil sa mi tam veľký pľuzgier a pri prebaľovaní syna mi do toho nohou zaškrabol a pľuzgier roztrhol, celé zle, nevedela som, čo robiť, mala som tam takmer otvorenú ranu. Hojilo sa to dosť dlho, ale práve teraz na to miesto na ruke pozerám a nevidieť tam už vôbec nič. Je to asi 5 rokov.
Ináč, ja mám práve teraz popáleniku v ústach, na podnebí, v pondelok som sa popálila na horúcom zemiaku. Tiež som si myslela, že to bude v pohode, ale dnes ma to tuším bolí viac, ako keď sa mi to stalo. Včera to už bolo celkom v pohode, ale dala som si slané oriešky (blbá som bola) a dnes to bolí fakt že dosť. Neviete niečo poradiť? (Mám tam taký biely fľak, vyzerá ako afta.) ☹

mijo53
16. mar 2018

S každou popáleninou, pri ktorej sa urobia pľuzgiere sa má ísť k lekárovi, je to minimálne popálenina 2. stupňa, choď aj teraz. Ak máš ešte k tomu poistku, dostaneš aj vyplatené poistné podľa poisťovne v % a podľa cm2, to máš asi 4 cm.2 a budeš mať aj trvalé následky, buď jazva, alebo fľak. Ja som mala tiež popáleninu prsta na ľavej ruke od horúceho pekáča v rúre a a na pravej ruke 6x6 od vriacej vody, pri obarení som nešla hneď lebo som o hodinu cestovala a išla som asi o týždeň, keď obarená časť bola skoro bordová, lekár preväzoval asi 5x a normálne som dostala vyplatené poistné

nika898
16. mar 2018

@annnyjska tiez si myslim ze je to uplne normalne priebeh hojenia. Keby si to mala popalene do masa tak by to musela byt riadna popalenina. Ja som mala popaleninu 3 stupna na celom stehne a aj tak som to nemala az do masa. Boli ta to preto lebo si si to ako pises strhla. Otvorila si si ranu. To mas ako ked si strhnes hrastu tiez to potom boli a dlhsie sa hoji. Popaleninu treba dat pod tecucu studenu vodu a nasledne postriekat panthenolom alebo potriet calciovou mastou tu mozes vyskusat aj teraz este. Mozes teoreticky vyskusat aj sprej chlorophyl je to na regeneraciu koze velmi dobre mne to odporucil uz v poslednom stadiu hojenia popalenin a nemam ziadne jazvy ani nic na nohach a to som mala obe stehna dopalene.

lenadka
16. mar 2018

@annnyjska podpálila som sa podobne na predkakti. Teraz ti pomôže močiť si to v repiku. Uvar repikovy čaj a namoč buď veľký kozmetický tampón alebo vreckovku a prikladaj. Vždy to musí byť dostatočne mokré cca pol hodinu 3x denne. Krásne mi to zahojilo ani jazvu nemám. Potom na doliečenie calciova masť. Ale to až o pár dní.

miriam11
17. mar 2018

@annnyjska teraz tí už lekar nepomoze. Hojí sa ti to uz, ale zostane tí zrejme jazva. Mala si popaleninu 2.stupna, teraz sa tí to uz hoji a je to na 1.stupen, ktory najviac boli. Skus niekde pozháňať levandulovu mast (nie vsak z lekarni)

annnyjska
autor
17. mar 2018

Takto to vyzerá po týždni , boli to naporiadok :/. Neviem čo už s tym skúšam všetko . Cítim ako mi v
tom pulzuje bolesť :/ jazva tam bude napáradu :/

annnyjska
autor
17. mar 2018

@miriam11 tak dúfam , že čím skôr to prejde už , je jedno či jazva nejazva :/

zuzkamargit
17. mar 2018

skoda, ze si na to nedala hned tes tree olej. Teraz, ked je to uz zatiahnute, mozes natierat bud slezovym kremom, alebo nechtikovym. Mozes aj inymi, ake z prirodnych ti tieto dve zaberu najviac

daduska2009
6. aug 2018

@annnyjska ja som sa dnes popalila so zaprazkou ako sa vam to hojilo prikladam foto

lenadka
6. aug 2018

@daduska2009 dávaj si na to pozor, ak si to strhneš bude to veľmi bolieť. Prevezuj si to radšej a skoré zahodenie. Na popáleniny mám teraz super spray Aloe Vera od essens. Zatiaľ vyskúšaný len na popáleniny od slnka, proste som sa na dovolenke nenatrela poriadne všade a okamžite mi zabral na bolesť a svrbenie ani som sa neošupala, má aj antibakteriálnu zložku. Bez neho by som mala krutú noc.

mijo53
7. aug 2018

@annnyjska čo to máš otvorenú ranu? choď s tým k lekárovi, neexperimentuj

mijo53
7. aug 2018

@daduska2009 každá popálenina, pri ktorej sa vytvorí pľuzgier patrí k lekárovi

daduska2009
7. aug 2018

Tak bola som u lekarky odtial som sla na chirurgiu kde mi pluzgier obstrihali dali mast dermazin prelepili a vo stvrtok na prevez no a je to popalenina 2. stupna

matazirafa
7. aug 2018

Ja mam na ruke popáleninu ktorá tiež vyzerala najprv neškodne ale potom sa mi to nejak infikovalo a šíril sa mi okolo toho už pekný zápal, mne osobne pomohla obyčajná kalciova masť z lekárne.

mijo53
7. aug 2018

@daduska2009 no a ak máš poistku, nezabudni nahlásiť poistnú udalosť , pozri zmluvu aké podmienky treba splniť, t.j. koľko dni musí byť liečba, 2 . stupeň už je na poistnú udalosť

daduska2009
7. aug 2018

Poistky mam dve no neviem ked nemam.pn ci mi to uznaju mne pravr zacala dovolenka tak neviem bojim sa aj toho prevezu teraz to mam uz prilepene ale neboli ma to akurat co ma boli tak rameno po tetanovke

daduska2009
11. aug 2018

Ahojte tak dnes ako som si ranu osetrovala ta koza co som tam uz mala take makuckr mi zliezlo dole a mam to take cervene to asi neni dobre ze viete mi poradit na kontrolu mam ist az v piatok svojej obvodnej iba v pripade komplikacii treba na chirurgiu a teraz neviem ci p9ckat alebo ist na kontrolu

ibrunova
11. aug 2018

@daduska2009 Ja sa popálim tak raz do týždňa, pľuzgier prepichnem a nechám na vzduchu hojiť alebo ak treba, previažem. Jasné že je to červené, jazvu vidno dlho, ale ku dr. by som s tým naisto nešla, neviem načo..

queenystars
24. aug 2018

@nika898 kedy ste zacala pouzivat chlorophyl،tak po tyzden po popaleniny ci kedy? dakujem

queenystars
24. aug 2018

@annnyjska ako teraz vyzera mate jazvu ci nie? podla fotku keby zapal tam.je?!

nika898
24. aug 2018

@queenystars nie ovela neskor. Ja som mala rozsiahle popaleniny 3 a 2 stupna. Len na prevezy som chodila vyse mesiaca. Chlorophyl som zacala pouzivat az ked mi praskli vsetky pluzgiere a mala som tam uz ako tak vytvorenu novu kozu. Dovtedy mi na to lekar daval najprv naplaste ktore boli niecim napustene aby som to mala vlhke a potom so striebrom aby to vysusilo ak si dobre pamatam. Boli to len vzorky ktore podostaval z nemecka cize vobec neviem ako sa to volalo. Ked mi daval na to naplaste daval mi tam este betadine na dezinfekciu.

queenystars
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
queenystars
Autor odpoveď zmazal
Zobraz