Pomôže magnézium zmierniť úzkosť?

17. sep 2021

Ahojte, mám úzkostnu poruchu, na SVK chodím k psychológovi, lenže teraz som v zahranici, tak sa chcem spýtať či magnézium môže zmierniť úzkosť ? Vďaka.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
17. sep 2021

@bambulienka25 nie, neberiem lieky..iba na terapiu chodím

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tenerifka
17. sep 2021

Mozes vyskusat, poskodit ti to nemoze, ja myslim, ze ti to aspoñ trochu pomoze, ak nechodis k psychiatrovi ale k psychologovi, lieky pravdepodobne neberies

nely1704
17. sep 2021

Áno, môže , kľudne si daj také silnejšie

nicicka
17. sep 2021

Magnezko možno trocha pomoze ale cbd je parádne na úzkosť

autor
17. sep 2021

@bambulienka25 Tato zatiaľ nie, ale keď som chodila k inej psychologicke, tak keď som mala horšie obdobia mi to odporúčala a keď lepšie tak nič, čiže si nebola istá 🤔

autor
17. sep 2021

@tenerifka nie neberiem lieky

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
17. sep 2021

@nicicka máš to odskúšané ? 🙂

nicicka
17. sep 2021

Mne pomohli.

margotka33
17. sep 2021

@nicicka mozuto užívať aj deti?

autor
17. sep 2021

Máte niekto skúsenosti s týmto magnéziom ?

nicicka
17. sep 2021

@margotka33 neviem...skús vygooglit

matomuk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
soja88
17. sep 2021

Horčík je často nazývaný „prvkom života". Toto pomenovanie dostal preto, že je nevyhnutný pre život väčšiny tvorov na zemi. Horčík zodpovedá za svalové sťahy srdca, usmerňuje výmenu informácií medzi jednotlivými nervovými bunkami a podieľa sa na vyše 300 enzýmoch ľudského organizmu. Okrem zabezpečenia zdravého fungovania organizmu, magnézium pomáha pri stálej alebo zriedkavej nadmernej fyzickej a psychickej záťaži.
Nedostatok magnézia spôsobuje mnohé problémy. Medzi ne patria svalové kŕče, ktoré sú najviditeľnejším príznakom nedostatku horčíka v organizme. Veľmi nepríjemným prejavom nedostatku horčíka môžu byť aj úzkosť a depresie. Posledné výskumy dokazujú, že nedostatok horčíka nevplýva len na fyzickú stránku zdravotného stavu. Jeho nedostatok totiž môže mať obrovský vplyv aj na duševné zdravie.
Tie čo dávajú v telke v reklame, sú slabé. Odporúčam toto magnezium. Tiež ho užívam, ale ja kvôli krčom v nohách a veľmi mi pomohlo

lenuska9999
18. sep 2021

Áno. Ja užívam magnosolv , ale ten je na predpis. Neviem cinpreto, že je vysoko davkovany. Ma tuším 675mg v jednom sáčku.. také tie z obchodu majú možno 100mg.. Neviem v akej krajine si a ci je tam dostupné, ale môže ti ho predpísať obvodná napr .. mne veľmi pomáha. Inak tiež som bez liekov a užívať ich nechcem, ale doprajem si hlavne na večer čaje na upokojenie. Za mňa top je koreň valeriany, len trochu smrdí. Ale vážne zaberá, upokojí a aj mi veľmi pomáha zaspať...