Pomohol vám Lexaurin?

lucia851
11. feb 2020

Ahoj pomahal vam lexaurin na uzkost alebo na spanok?

merien259
11. feb 2020

@lucia851 ahoj áno zaberá veľmi rýchlo aspoň u mňa

mogaa
11. feb 2020

@merien259 a zaberá na spánok? mama mala nastavený pri problémoch so spánkom Rivotril - ten bol super, vždy jej zabral a hneď zaspala

luccija
11. feb 2020

@mogaa myslím, že ten sa už nevyrába
Lexaurin ukľudní tiež a zaspíš bez uzkosti

merien259
11. feb 2020

@mogaa áno určite mne zaberal

mogaa
11. feb 2020

@luccija on sa vyrába ale na Slovensko zrušila firma čo ho dovážala distribúciu, je ho stále dostať v Rakúsku aj v Čechách ale tým že je na predpis a je elektronické zdravotníctvo už lekár nechce vypisovať recept(hoci s receptom ho tam predajú), lebo nie je v zozname povolených liekov na Slovensku keďže sa nedováža....nám ho ešte neurologička predpísala ale s tým že to bolo posledný krát lebo pri vypisovaní receptu jej vyhodilo že nie je v zozname liekov....

gater1
11. feb 2020

V lekárňach predávajú od firmy Herbex Čaj na nervy , ten upokojuje a upokojí aj koreň z Valeriany , smrdí ako ponožky, ale vždy lepšie , ako závislosť a neskôr zdravotné problémy ...

aylinn
11. feb 2020

Ano, ale netreba to prehaňať.

lucia851
autor
11. feb 2020

Ja som brala neurol ale uz nezaberal tak teraz mam lexaurin a budem ho brat stale uz

modrymotyl8
11. feb 2020

@lucia851 na ukludnenie a spanie je lepsi xanax,lexaurin ta ukludni ale aj nakopne,nabudi.Ale ani jeden z tychto liekov sa neberie dlhodobo.Ak potrebujes dlhodoby efekt tak nasad AD.

hyberncia
11. feb 2020

@lucia851 tak to je jedno horšie ako druhé. Zarábate si na veľký problém. Oba sú silné návykové a časom budete potrebovať stále viac a viac lexaurinu,až prestane zaberať uplne akurát bude vytvorená silna závislosť. Skúste vyriešiť primárny problém a neplatat ho anxiolytikami,ktoré sa majú užívať len krátkodobo.

3009
12. feb 2020

@lucia851 a vieš, že pri dlhodobom užívaní lexaurinu sa ti vytvorí závislosť a na odvykanie často je potrebné byť hospitalizovaný na psychiatrii, lebo to ináč nejde. To nie je, že jednoducho prestaneš a je to OK. Lexaurin aj ničí mozgovú kôru a postupne môžeš mať aj Alzheimera. Ak ti treba na úzkosť dlhodobo tak určite antidepresíva.

lucia851
autor
12. feb 2020

Mne to predpisala psychiatricka.Lexaurin je horsi nez neurol?