Pomohlo vám psyllium na zlé trávenie a zápchy?

emka123456
2. jan 2022

Ahojte, vedeli by ste prosim poradit co jest a pit na lepsie travenie a zapchy ?

Dakujem

zuzike123
2. jan 2022

rozpustnu aj nerozpustnu vlakninu (napr vlocky+otruby) a zvysit prijem tekutin

zuzulik75
2. jan 2022

@emka123456 to psylium je veľmi dobre 🙂 u mna fungovalo krasne, len treba tak pravidelnejsie. Ja som si vzdy dala rano na lacno s vodou. Neviem, ci tak sa ma ale super
A este aj lanove semienka su supeer
Chia semienka si davam teraz tak uvidíme 🙂

brankovamama
2. jan 2022

Mne pomohlo iba to. Ani 100% vlákniny podľa kalorických tabuliek, ani slivky alebo šťava z nich, ani kysla kapusta, ani ľanové semienka. Zápchou trpím asi 15 rokov. Vyvrcholilo to v 7.mesiaci tehotenstva, keď som už 5 dní nebola na veľkej a natrafila som na psyllium. Dva dni trvalo, kým to zabralo, ale odvtedy to užívam pravidelne a nemám problém.

emka123456
autor
2. jan 2022

@brankovamama dakujem krásne, tiež mám problémy už dlhšie a nič iné z vlákniny nezaberá, vyskúšam teda. Berieš ho na lačno ?

simi148
2. jan 2022

@emka123456 aj mne to predpisala doktorka.. ale neviem to vypit len ma ztoho napina a nazvracanie mi je ..ale vraj moze to ist aj do jogurtu ... ja som len z vodou skusala

brankovamama
2. jan 2022

Beriem to nalačno každý deň ráno. Na krabičke píše, že 2x denne po 10g ale mňa z toho bolelo brucho. Beriem raz denne 8g ráno a stačí to. Skús raz denne a keď ti to nepomôže tak skús 2x denne. Nemá to príjemnú chuť. Do tých 8g nalejem 2deci vody, zamiešam a hneď vypijem. Nemusí sa toľko vody na miešanie. A hneď zapiť vodou, ja zapíjam 3deci. A samozrejme pitny režim potom. Držím palce 🚽👍😁

pepek11
2. jan 2022

My svokre ho svokre kupujeme v kapsulách. Užíva ho každé ráno. Kupujeme to v lekárni.

nwnw
2. jan 2022

@emka123456 z vlastnej skusenosti si kup Floraliv flasticky a kludne aj pravidelne s prestavkami. Vlakninu vies dostat do tela aj zeleninou. A este navsteva imunologa nie je od veci.

januska20
3. jan 2022

@emka123456 bežne so zápchou problém nemám. Som tehotná a od určitého týždňa to začalo.
Užívam psylium (musím pravidelne), inak to nie je ono.
Ale pomáha určite odporúčam. A taktiež ako tu bolo spomenuté -ľanové semiačka si dávam do jogurtu.

sykoroka_dizajn
3. jan 2022

Môže dosť pomôcť ale treba fakt veľa piť vodu pri tom lebo zápcha ešte viac

ja123456789
3. jan 2022

Susene slivky, chia semienka, ovsene vlocky, vela vody, harmancekovy caj, raw tycinky z lidla obsahuju strasne vela vlakniny(maju to pri pokladni) hrusky a vlastne vseobecne susene ovocie len pozor na kcal aby s teba nebola bomba

domiklik
3. jan 2022

@emka123456 ovsenna kaša s orechami a rôznymi semiačkami, pripadne jablko do nej vmiesat

0903319474
3. jan 2022

@domiklik ja som brala ak chlorellu ale treba naozaj veľa piť vodu lebo ináč skôr zapeka

cukroska
9. jan 2022

@emka123456 áno.