Pomohli vam antidepresíva?

12. okt 2023

Neviem sa vyrovnat so stratou blizkej osoby,nedokazem zit bez nej,citim velky hnev na Boha,lekarov,na inych starsich ludi,ze oni este ziju.. Neviem fungovat,cele dni len placem a ak by sa mal prihlasit jeden ,co chce zomriet,prihlasim sa. Lebo ak by som si vzala zivot,v nebi by som s nou nebola. Pomohli vam v podobnej situacii antidepresiva prosim?

deti95060810
12. okt 2023

antidepr. ohlúpia - otupia človeka... ak ich prestaneš brať -bolesť sa vráti...
skús magnézium, popr. Neurol. - to tiež len oťapí človeka....

autor
12. okt 2023

@deti95060810 presne toho sa bojim,nalolko mam dost dolezitu pracu,nie manualnu,pracujem so zakonmi, musim byt max sustredena a aktivna,soferujem denne,mam malicke deti.

marhulka13
12. okt 2023

@deti95060810 ty si brala AD? Lebo je to úplne naopak. Ad akoby postupne dávali dolu tie čierne okuliare cez kt.sa človek pozerá na svet. Skôr vyjasnia myseľ a ukážu ze sú aj iné možnosti... vysadzat pod dohľadom lekára postupne a dá sa to

autor
12. okt 2023

@marhulka13 mas osobnu skusenost prosim ta?

marhulka13
12. okt 2023

Ano, inak by som to nepísala

aafrika
12. okt 2023

Ja si myslim,ze ten smutok a zial je normalna reakcia a treba si svoje odplakat,odsmutit... nic v zivote nejde len tak lusknutim prsta...verim,ze aj ked je to tazke zvladnes to a postupom casu bude lepsie... ale samozrejme,ze keby sa ti to vymykalo z poskontroly nie je zle vyhladat pomoc.

slovakboy
12. okt 2023

@deti95060810 to nie je pravda čo hovoríš. Naopak Neurol otupuje a antidepresíva ani nik nebude vedieť že berieš. Mierne ti môžu znížiť vzrusivost na podnety. Nerozplačeš sa pri každej blbosti a ani nerozrehoceš. Ale budeš vedieť aj plakať aj sa veselo smiať. Vtipy a toto všetko bude krásne fungivat aj prežívanie. Len budeš trosku kludnejsia a rozvážnejšia. Ja veľmi rad spomínam na tých 15 mesiacov kedy som bral AD. A aj nejaké mesiace potom boli super. Aj robotu môžeš vykonávať. Aj šoférovať.

autor
12. okt 2023

@marhulka13
@slovakboy
Dakujem vam za vase skusenosti. Nieco citam a som trosku zmatena, zistila som spravne informacie? Ze AD zacnu ucinkovat az po 3-5tyzdnoch?A moze sa stat,ze sa prv smutok vyrazne zhorsi az potom pomozu?

marhulka13
12. okt 2023

Ano, ale podľa toho asi aj o co ide. Preto sa zo začiatku zvyknú kombinovať napr.s tým neurolom, ale mne stačilo asi 3 dní ho iba brat, potom už bolo lepšie. Resp.vedela som normálne spat. Preto píšem, že postupne to všetko akoby odchadzalo a vedela som fungovať ako ktokoľvek iny

slovakboy
12. okt 2023

Zhorší sa to asi prvý týždeň. Ale nie výrazne. Trochu. Vtedy môžeš brat ten Neurol. Nebije sa s antidepresivami. Kľudne môžeš kombinovať.

majkakvet
12. okt 2023

Pomohli. Nie je to pravda, ze ohlupia, otupia atd. Su to lieky. Lieky su pre ludi. Nevahajte. Po cca 2 tyzdnoch zacnu ucinkovat.

evka_3
12. okt 2023

Pomôže, je pravda že prv sa stav zhorší ale že rapídne neskôr začnú zaberať trvá to aj dva mesiace, potom už bude dobre …držím prsty 👍

evka_3
12. okt 2023

Samozrejme záleží od osobnosti a problémov / depresii ktoré boli predtým kedy začnú účinkovať …

guudy
12. okt 2023

@evka_3 nemusi sa kazdemu najprv zhorsit stav. Zaberaju do par tyzdnov, maximalny ucinok dosiahnu po cca 2 mes.

deti95060810
12. okt 2023

píšem ešte raz...nie je to všeliek... po vysadení sa problémy vrátia... 30 perc. pacientov sa AD nezbaví nikdy.... opakovane sa musia k ním vracať, resp. ich brať stále aj roky.
ak netreba - nebrať.

aurinia
12. okt 2023

@deti95060810 prosím ťa nedavaj rady po svete. Autorka sa tu hlási ze keby mohla umriet, hlási sa a ty jej napises, ze lieky jej nepomôžu? Za prvé to vôbec nie je pravda. Antidepresíva sú lieky na liečbu psychických chorôb. Neurol len utlmuje a Nic nevyrieši. Cize poradil/a si úplne naopak. Choroba sa vrátiť môže ale aj nemusí. Poznám veľa ľudí ktorí sa úplne vyliecili.
Autorka: navstiv psychiatra, nie je to hanba. Ludia sa po strate milovanej osoby rôzne vyrovnávajú s novou situáciou. Psychiatra navstevuju aj chori ľudia, onkologickí pacienti, ľudia ktorí prežili nejakú traumu. Je úplne normálne sa na takéhoto lekára obrátiť. Preliecis sa a potom sa zaradils pomaličky do bezneho zivota.

jaska25
13. okt 2023

Mne veľmi pomohli a pomáhajú. Zase fungujem, chodím do práce, smejem sa, teším sa. Vôbec nie som otupena ani mi nezmenili osobnosť, práve naopak, opäť som sama sebou. Nástup účinku bol tak cca po 3 týždňoch, na začiatku horšie potom uz dobre. Nemusí byť u každého, záleží čo človek rieši, aký má problem. Neboj sa toho, pomôžu ti prekonať ťažké obdobie. Strata blízkej osoby je jedna z najväčších bolestí v živote človeka. Veľmi pekne to napisala "aurinia".
Držím palce 🙂

unicornlady
13. okt 2023

Neviem, nakoľko by ti to pomohlo, ale možno by mohli pomôcť nejaké knižky.
Nedávno vyšla jedna dobrá: Smútiaci mozog- Mary Frances O´Connor

https://www.martinus.sk/?uItem=1853359

adri1985
18. aug 2024

@jaska25 a ktore lieky berete?

denithestrange1993
18. aug 2024

Pomohli,som normalne fungujuci jedinec,dieta praca. Nez nich som mala silne uzkostne az depresivne stavy

jaska25
19. aug 2024

@adri1985 Alventa 150mg a na noc 1/8 Mirzaten.