Pomoc pri kazivosti zubov

21. sep 2023

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ak tu má niekto podobnú skúsenosť či by mi vedel poradiť.
Zuby sa mi veľmi kazia, už viac ako rok chodím k zubárovi ako na klavír, zuby opravujeme a vždy keď sa pozriem do zrkadla tak sa objavuje ďalší a ďalší kaz. Dokonca aj na opravenom zube sa mi robia kazy, už som z toho zúfalá. Technika čistenia a hygienické návyky sú správne, dentálna hygiena pravidelná. Zuby pôsobia veľmi nepekne, zápach z úst a parodontitída je prítomná tiež.
Prosím viete mi niekto poradiť nejaké vitamínové doplnky ktoré by mohli zubom pomôcť? Pasty? Gély? Ústne vody? Už sa bojím aj usmievať, veľmi sa za svoj chrup hanbím a aj napriek tomu že robím všetko a stojí to nemalé peniaze , nevidím zlepšenie 😔

colsami
21. sep 2023

Ahoj, je mi luto ak mas predispoziciu na tieto zalezitosti... Kazdopadne toto vsetko je otazka na Tvoju zubarku a nie naverejnost na nejakom fore. Vobec by som neriadila tym co mi tu noname uzivatelky budu pisat na tak odbornu zalezitost.

Polozila si svojej zubarke tiez otazky? Ak ano, riad sa jej instrukciami. Ak nie alebo sama nevie, tak chod po druhy nazor k zubarovi...
Len ona pozna Tvoj stav, ake presne kazy sa Ti robia, kde, kedy, ako reaguju, atd atd atd...
Drzim palce.

mira0611
21. sep 2023

Skus toto:
https://www.drmax.sk/elmex-gelee
Ma to taku bananovu prichut, raz za tyzden sa moze pouzivat.

lukbe
21. sep 2023

Zuby sa môžu viac kaziť,ak má človek reflux. Nemáš? Potom treba riešiť ten.