Polyneuropatia - ako prebieha liečba?

asod
28. sep 2023

Ma niekto z Vas polyneuropatiu
a ako Vas liecia?

aurelia2000
28. sep 2023

@asod Pregabalin dlhodobo. Počas chemoterapie glutamin, gabapentin, uridin.

mamina7070
28. sep 2023

mam diabeticku polyneuropatiu beriem dlhodobo pregabalin (lyricu) a thiogammu

vulka
28. sep 2023

@asod Tabletkami a raz za rok taký istý liek infúzne(7dní).

asod
autor
2. okt 2023

@asod Ja mam polyneuropatiu uz vela rokov.Je demyelizacnrho pôvodu
Na Lyriku zom alergicka. Mam zavraty. Beriem len Milgammu N 2- 3 krat denne.Panadol. Su rôzne volnopredajne lieky. Thyogammu musim zistit na internrte, ake ma zlozenie. Po uraze nohy a chrbtice som dlho lezala, asi preto mi ubuda svalstvo. Musim chodit. Dobre je plavanie.

asod
autor
4. okt 2023

@aurelia2000 od Pregabalinu aj Gaba... mam silne zavraty.

aurelia2000
4. okt 2023

@asod Tvoja polyneuropatia je iného pôvodu, ako moja. No chodiť by si rozhodne mala. Ako dlho si ležala? Úplne si ležala? Ani s barlami si nechodila, ani si nesedela? Svalstvo ti ochablo, ale tak teraz už sa dávaš dokopy, dúfam.

asod
autor
27. okt 2023

@aurelia2000 Polyneuropatia u mna nie je z diabetu. Demyelinizacneho pôbodu. Myelin je je vo vnutri nervu.
Nelezala som, ani na barlach som nechodila.Mavam studene nohy
obcas trpnutie v rukach. Beriem Milgammu 3 mes. potom pauza 3 mes.Horsie je, ze mi ubuda svalstvo na nohach a rukach. Cvicim doma strecing. Chodim ale radsej lezim, lebo v chrbtici sa mi zlomil stavec Th 10 pred skoro rokom. To su velke bolesti. Mam korzet, ale nepomaha. Majte sa dobre.
.

aurelia2000
27. okt 2023

@asod Imunoterapiu ti nedali? Máš veľmi vážnu formu a ešte k tomu zriedkavú 😢 Mne sa liečenie Milgammou zdá málo, vzhľadom na závažnosť. Verím ti, že máš od pregabalinu závrate, ja ho užívam len na noc, to by ti nepomohlo? Aspoň v noci byť bez bolesti.

asod
autor
28. okt 2023

@aurelia2000 Dakujrm za radu, ale ja bolesti v nohach a rukach nemam. Len pocit studenych nôh a v rukach obcas mravencenie.
Neviem v com spociva imunoterapia v tomto pripade? Dakujem za odpoved.

aurelia2000
28. okt 2023

@asod Imunoterapia je moderná liečba, ktorá bude oslabuje imunitu alebo ju posilňuje, podľa toho, čo sa chce dosiahnuť. Používa sa aj v onkológii. Ty máš autoimunitné ochorenie. To je dobre, že ešte nemáš bolesti, ale tá choroba napreduje. Treba ju brzdiť. Mali by sa ti venovať oveľa viac. Veď aspoň prednison, tým sa zvyčajne začína. Aj chemoterapia sa dokonca na to dáva. Lenže nájsť odborníka na túto zriedkavu chorobu asi nie je ľahké. Potrebovala by si nejakého zanieteneho doktora. Kde sa liečis?

asod
autor
28. okt 2023

@aurelia2000
@aurelia2000 Nikde momentalnre.Neurologicka mi zistila dg.. Predpisala Lyricu- alergia. Gabapentin - alergia
Pred 2 r. som bola u nej. Robila mi EMG na nohe. Len mavla rukou. Ze nema mi co dat. Vraj Tebokan
Od neho ma bolievala hlava.
Sama som si zacala davat Milgammu N. Ta sa nesmie dlhodobo brat.
Asi pred 2 mes. som si vsimla, ze mi ubuda svalstvo nôh a ruk. Aj som schudla.
Pôjdem v tyzdni k obvodnej Dr, co dalej. Ona moc toho nevie. Uvidim. Ste velmi zlata, ze ste mi odpisala.
Uz pri uraze asi pred rokom, som zistila, ze nemame dobrych lekarov. Dobrí asi odsli na zapad.
Majte sa dobre dusa dobrá. Dakujem Vam zo srdca.

mamina7070
28. okt 2023

tak asi to potom nemas tak zle ak to zvladas v podstate bez liecby (milgamma na to neucinkuje) a emg ti potvrdilo ze ktory nerv ma problem ? ktory sa demyelizuje? mas aj nalez na mozgu ?

asod
autor
28. okt 2023

@mamina7070 Milgamma N ma napisane v pribalovom letaku, ze je aj proti tejto chorobe. Na EMG ihovej zistila neurologicka
m. tibialis ant. l. dx : bez spontannej aktivity, pri voluntarnej
aktivite MUPnormalneho tvaru a trvania, bez polyfazii - v norme.
Zaver. Nalez svedci pre motoricko- senz. Polyneuropatiu DKK demyeliinizacneho typu. Nalez zhorseny oproti poslednemu vyš. z 3 / 2017
Odporuca Tebokan 120 mg. 1 - -
Este su tu merania nervov. Ale. Myslim ze stací. Mala by som sa objednat k nej.
Jedna pani z MK mi poradila chemoterapiu , alebo prednison,. Spytam sa na to.
Dakujem Vam velmi pekne za radu.
Majte sa dobre budtr zdrava

ira25
13. aug 2024

@asod,pekný deň .
Nakoľko mne včera zistili túto diagnózu na EMG,tak hľadám niekoho kto sa na to lieči a čo na to zaberá.
Ak môžem sa spýtať,tak v niečom za ten pomaly rok vám pomohlo?
Mne robili aj svalové emziny a vitamíny.
Skúsenosti ak sa dá tak nech napíšu aj ostatné dievčatá