Poleptanie pažeráka

vivi291018
2. júl 2024

Dobry deň, moj otec alkoholik vypil nejaku latku,ktora mu poleptala pazerak, zaludok a ine tazkosti nema, chcela by som len vediet aka je prognoza pri poleptani, lezi na are a ma opuch na jazyku cize nwmoze dychat a prijimat potravu spravili mu tracheu a dnes aj vyvod na zaludku chcela by som len vediet, ze ci mal niekto taku skusenost a ake su nasledky, ci to ten vyvod a trachea bude docasna dakujem

egonsk
2. júl 2024

@vivi291018 no ked sa vylieci, uz asi tolko alkoholu konzumovat nebude po tejto skusenosti a aj po tom, co bude citit ked to skusi...
Poznal som cloveka, ktory si srkol nejakej chemie v labaku miesto spiritusu a mal len jazyk a ustnu dutinu chytenu, lebo to hned vyplul a ked sa vyliecil, bol rad, ze dokaze rozoznat chute este a ku alkoholu ani necuchol.

vivi291018
autor
2. júl 2024

@egonsk ano to by bolo len dobre keby uz nepil ale bojime sa cela rodina ze mu ostane ten vyvod lebo lekary tvrdia jeden eano povie je to docasne a nocna smena povie nevieme ci sa to vylieci a vystrasia

frflos_nespokojny
2. júl 2024

@vivi291018 najlepsie urobis ak sa stretnes s jeho osetrujucim lekarom a porozpravas sa o prognoze. kazdy pripad je iny a aj inak sa posudzuje a zbytocne sa budes trapit co ti tu niekto napise. aj ja mozem napisat ,ale nebudem ta strasit alebo davat zbytocne nadeje

vivi291018
autor
2. júl 2024

@frflos_nespokojny tak snad je to v tom 1 alebo 2 stupni poleptania,viem ze ak by to bolo velmi zle tak tak by ho operovali hned ale neoper9vali spravili len ten vyvod tak snad sa vylieci a bude dobre

slovakboy
2. júl 2024

@vivi291018 tak ja si len myslím, že tkanivá sa vedia liečiť. Ďasno po trhaní zuba, svaly po operáciách dokonca aj šľachy. Tak asi aj pažerák sa len musí zaliečiť a nejaký čas to bude trvať.

frflos_nespokojny
2. júl 2024

@vivi291018 hovoris , ze otec je alkoholik a co myslis aky to bude mat teraz vplyv na pecen?

vivi291018
autor
2. júl 2024

@frflos_nespokojny ano to vieme, ze pecen ma zlu ale vieme je aj to, ze pecen sa vie pokial viem dobre liecit, bojime sa skor o tu psychiku a celkovy stav, ked ten vyvod a trachea nebude nakoniec docasna ale trvala

vivi291018
autor
2. júl 2024

@slovakboy snad mate pravdu, ze aj ked to bude dlhsia cesta ale vydrzi to a bude v pohode

frflos_nespokojny
2. júl 2024

budem rad ak sa otec vylieci. drzim palce

vivi291018
autor
2. júl 2024

@frflos_nespokojny dakujem pekne

alickapusinka
4. júl 2024

a čo vypil