Poistenie počas dovolenky v Chorvátsku

majulino
24. jún 2019

Mile maminy, poprosim vas o skusenosti, respektive odporucania, pozitiva a negativa kratkodobeho poistenie pocas dovolenky v chorvatsku. Dakujem

korunka1
24. jún 2019

Akékoľvek poistenie sú v podstate vyhodené peniaze, pokiaľ to nedajbože nevyužiješ.
Cestovné poistenie si dávame ako rodina vždy, neriešim pozitíva alebo negatíva. Nejedná sa veľké sumy poistného a krytie je postačujúce. Beriem to ako samozrejmosť, tak isto ako poistka do hôr, jeden nikdy nevie....

timetotime
24. jún 2019

ako myslis negativa? podla mna je potrebne sa poistit,. nie je to zas taka velka suma, aby to cloveka polozilo. ja by som osobne bez toho nikam do zahranicia necestovala. bo ak by sa daco staloä, tak by si sa potom uz nedoplatila

majulino
autor
24. jún 2019

@timetotime pod pojmom negativa som myslela zlu skusenost s nejakou konkretnou poistovnou. Napriklad som pozerala union, kedze sme aj jej poistencami, no ked som pozrela na tie vyluky z poistenia, som zistila, ze vlastne takmer nic nepreplatia, ani pri zlomenine nejake rtg ci ine osetrenie, to iste pri hospitalizacii.
Neskor som pozrela axu(nechcem robit reklamu, dufam, ze mi to nevymazu) ta uz na tom bola lepsie takmer o 90%, ale zase oni nepreplatia osetrenie ochorenia ak som bola na to ochorenie, respektive poskodenie liecena za poslednych 12 mesiacov a nepreplacaju ani kardiovaskularne ochorenia a umrtia spojene s tymto ochorenim, ak sa dana osoba lieci/liecila na taketo ochorenie. Ja viem, mozno prilis do hlbky studujem a mozno je to aj na skodu, ale chcem vediet na co mam/nemam pravo ak si za 14 dni zaplatim takmer 150€

korunka1
24. jún 2019

No asi ideš fakt do hĺbky. Osobne...Chorvátsko nie tak ďaleko, aby som sa do pol dňa nevrátila domov a riešila niečo mimoriadne zložité na domácej pôde. Úpal, boľavé hrdlo, ucho zvládneš určite aj tam s danou poistkou.
Ja by som sa musela dať poistiť do všetkých, aby mi pokrylo aspoň dačo ..😀

majulino
autor
24. jún 2019

@korunka1 to ano, stale ratam s tym najhorsim, je to vlastne nasa prva dovolenka pri mori, tak nechcem nieco zanedbat. Take, ako si vypisala ani neriesim, to nejdem k dr. ani na Svk.

Cize v kazdom pripade urcite odporucate dat sa poistit? Citala som rozdielne nazory zhruba tak 50/50. Vo vacsine pripadov to bolo o tom, ze vlastne to nezapadalo do poistky, pretoze im nechybala koncatina, neoslepli, nestratili jedno oko atd.( Konkretne to bili pripady viacnasobnej zlomeniny nohy a pichnutie cudzieho telesa do oka)

meluela
24. jún 2019

@majulino nezabudaj, ze v HR ti plati normalne EU karticka a ta je dobra hlavne na tie pripady z ktoreho by sa komercna poistovna vyzula. ja som tiez minuly rok vaha ci dam poistenie, nakoniec som dala ale nepride mi to v ramci eu velmi zmysluplne .. bezne lieky si clovek tak ci tak plati sam

sissy27
24. jún 2019

@majulino prosím ťa, kde pri unione si našla, že ti nespravia rtg v prípade podozrenia na zlomeninu? Nikde tam takúto výluku z poistenia nevidím. Ja sa teda v unione poisťujem bežne, ale zatiaľ klop-klop-klop sme nikdy nič nemuseli využiť.
Cestovať do zahraničia by som si bez poistenia určite nedovolila, tie pálky za ošetrenie úrazu, hospitalizáciu, či prepravu na sk v prípade potreby sa môžu šplhať do tisícov €.
Raz sme využili poistné plnenie u dcéry, ale ešte cez generali, ochorela na dovolenke, preplatili bez problémov čo bolo treba vrátane liekov, hoci to nebola nejaká horibilná suma. Ale bolo to viac, ako sme zaplatili za samotné poistenie.

ivkazba
24. jún 2019

@majulino ja poznám ľudí, ktorí mali úraz v zahraničí a normálne im poisťovňa preplatila všetko, od rtg až po operáciu. Ja sama som mala úraz, preplatili mi všetko vrátane CT. A išlo o poisťovňu Union. Pozri, si svojprávna, ak sa rozhodneš nepoistiť, nepoisti sa. Ale s rizikom, že čokoľvek sa stane, hradíš si to v plnej miere. A nechcem byť morbídna, ale vieš napríklad koľko stojí prevoz mŕtvoly?

michaella94
24. jún 2019

Toto u nas stale riesi muz ale viem ze on si hodi do nejakeho porovnavaca poistovny ake poistenie chce a vybera podla ceny a toho co to zahrna...skus poguglit mozno to najdes....poistit sa urcite dajte hlavne ak idete aj s detmi tak nie je o com....my sme poustku uz raz vyuzili ked sme boli s rocnym sinom na krete..preplatili nam vsetko okrem taxika z nemocnice na hotel 😁 inak vsetky lieky aj osetrenia...a to nas stalo dost penazi vtedy...

sissy27
24. jún 2019

@ivkazba alebo vážnejšie úrazy a potom letí vládny špeciál alebo sa dobrí ľudia poskladajú na prevoz a uhradenie liečby v zahraničí 😒 načo platiť pár € za poistenie zo svojho.

angelinja
24. jún 2019

proste sa dajte poistit..ved cez cestovku to je tusim vyse 3 eura na den!!!vôbec sa nevyznam v poistkách ale sak to je zanedbatelne..pokial si chces byt ista tak skoc rovno do poistovne?cio to sa neda pri tomto?neivem naozaj toto vzdy riesi muz..ale proste skoc do poistovne a hotovo. akoze tuto zas neries ze vies ze ked na slovensku si clovek buchne auto tak robia " ofuky "alebo podobne myslim ze toto je uplne iny typ poistenia...a nemysli co ked hento co ked toto proste sa poistite a hotovo

ivkazba
24. jún 2019

@sissy27 presne. A Chorvátsko je síce blízko, ale kľudne sa môže stať niečo, že nebude čas na prevoz. Tých pár desiatok eur ozaj za to nestojí.

sissy27
24. jún 2019

@ivkazba alebo z takých "banalít" boľavý zub - na to ti kartička poistenca nepostačuje, neviem, či je lepšie zaplatiť nejakých 200€ za ošetrenie, alebo zrušiť dovolenku v polovici, alebo trpieť 10 dní v bolestiach...

ivkazba
24. jún 2019

@sissy27 presne tak

bubinko1506
24. jún 2019

My mame napriklad s Unionom velmi dobru skusenost, cestovne poistenie mame cez nich, uz viackrat sme ho vyuzili a vzdy bola udalist vyriesena k nasej spokojnosti.

vendulka80
24. jún 2019

Dievcata európsky preukaz je vam v zahraničí na dve veci. To je iba doklad, ze mate zdravotné poistenie a mate nárok na ošetrenie v členských štátoch. A zároveň ak zariadenie kde pojdete na ošetrenie nie je zazmluvnené tak smola. A vsetko sa plati v plnej výške. A poisťovňa to zvyčajne nepreplaca po návrate domov. A ak sa nieco stane tak zvyčajne sa uteká do najbližšej nemocnice. Neviem kto by mal s úrazom chut hladat po vnútrozemí Chorvátska zazmluvnené nemocnice. Potom sa ludia sťažujú ale bohuzial karticka nestačí. Cestovné poistenie je nutnosť. Bohuzial. Neviem ako by ste so spiralovou zlomeninou predkolenia alebo otvorenými zlomeninami utekali v obrovských bolestiach domov 12 hodin ked tam je nutná operácia. O úrazoch hlavy a komplikáciách ani nehovorim. Cize mne osobne to stoji za to zaplatit lebo viem co vsetko sa moze stat a ake su potom problemy.

janinka007
24. jún 2019

vždy sa poisťujem, aj ked idem len na Moravu na jeden deň. Čert nikdy nespí. Nájdi si najvhodnejšie poistenie. www.superpoistenie.sk

marcelik88
24. jún 2019

Tak pre istotu treba mat nejake poistenie, aspon na tie zakladne veci, bez neho by som nesla na dovolenku ale vie skeby si chcela mat poistene vsetko co sa moze stat, mozne aj nemozne, tak vas asi poistenie pre celu rodinu vyjde viac ako cela dovolenka :/

majulino
autor
24. jún 2019

Dakujem baby za nazory, viac menej som bola rozhodnuta pripoistit sa, v konecnom dosledku som len chcela vediet nejake realne skusenosti, napr. Ci poistovne nerobia problemy a tak. Poistenie som si vybrala cez ten vyhladavac, co tu bol spomenuty, verim, ze vsetko bude vporiadku. A to o unione som normalne nasla na ich stranke v sekcii zmluvne podmienky, pani v poistovni mi nevedela pomoct ani nic podstatne k tomu povedat, lebo to nema nastudovane a je tam iba kratko a este to neriesila. Mam prist buduci tyzden kedy bude skusenejsia kolegyna

To, ze EPP mi je na 2 veci som zistila hned na zaciatku, preto som sa rozhodla zistovat nejake ine moznosti poistenia, ako pisem nikdy sme neboli na dovolenke mimo svk. Ja idem k moru prvykrat.

Este raz dakujem kazdej jednej za nazor a zelam Vam pekny zvysok dna

siska53
24. jún 2019

@majulino prepac, ale to nie je pravda! Nas mal uraz na lyzovacke, mal aj rtg, neplatili sme nic, ani za ortezu! Len bolo treba volat asistencne sluzby, to bolo všetko.
A zavolaj si na infolinku, vesia to uzavtorit aj telefonicky a nemusis nikam.chodit.

majulino
autor
24. jún 2019

@siska53 ja sa nehadam a ani nehnevam 😉 napisala som co som sa docitala, ci je to pravda netusim, preto som pisala sem do fora

simsalabim
24. jún 2019

@majulino my sa komercne poistime vzdy, aj ked ideme do Chorvatska. Za tie roky sme uz riesili vselico - zlomenu ruku, operaciu (slepak!), zapal stredneho ucha, vysoku nezrazitelnu horucku (vyse 40 stupnov). Poistovna preplatila vzdy vsetko, od osetrenia po lieky. Niekedy nas osetrili bezplatne, inokedy sme platili a ucet doma poslali poistovni. Dokonca nam preplatili aj taxik do nemocnice a vyhodou bolo aj to, ze v nemocnici uz o nas vedeli a brali nas prvych dnu (pred nami cakalo snad 30 domorodcov). My sa vzdy postime v Alianz, kazdu poistnu udalost riesime telefonicky a riadime sa ich pokynmi. Nikdy som neolutovala, ze sme sa postili, i ked vacsinou to naozaj su "vyhodene peniaze", lebo sa nic nestane. Ale ak ano, moze ta to priviest aj k bankrotu. Staci jedno posmyknutie na kameni a pad na hlavu....

majulino
autor
24. jún 2019

@simsalabim dakujem, uz som vybrala, nakoniec som sa rozhodla pre axu.

janinah
25. jún 2019

Bez poistenie nejdem nikam,teraz sme v chorvatsku a tiež poistení,ale treba zvážiť,či sa ti neoplatí vybaviť celoročne rodinné,my to teraz tak máme pre 3 osoby a dákych do 70 eur som platila

majulino
autor
25. jún 2019

@janinah aj nad tym som uvazovala, ale my takmer nechodime mimo svk. Manzel co chodi na sluzobky, tak on poistenie ma

ankare
25. jún 2019

My sa vždy poistujeme cez Allianz

simca06022011
25. jún 2019

@majulino v EU ti platí ošetrenie na základe tvojho zdravotného poistenia. Cestovné poistenie so zahraničia sa rieši pre vážne situácie, napr. Sa mi zdá že aj pokazené auto sme mali v postke a stratenú batožinu, škodu... Zdravie sa tam poistuje pre vážne pripady... Neriešim. Moja polovička sa nepoisruje vôbec a ja s dcérou máme celoročné platene cestovné v rámci EU uhradne už roky rokúce. Vôbec to neriešim. Nepoužila som ešte ani raz... Ale jeden nikdy nevie.