Pohotovosť - hmatná uzlinka v ľavej ingivnie

diwotworna
15. sep 2022

Dievčence som dnes skončila na pohotovosti a zajtra idem k svojmu lekárovi mi zistili že:hmatná uzlinka v ľavej ingivnie... nemáte s tým niektorá skúsenosť čo to je sa až zajtra bojím ísť k lekárovi vám pravdu poviem...

loginexistuje
15. sep 2022

to je len lokalizacia drobnej uzlinky nic nezvycajne bezny nalez nic na pohotovost ani na lekara v podstate

diwotworna
autor
15. sep 2022

@loginexistuje lenže mňa to strašne bolí ani zohnuť sa nemôžem a pri chôdzi to strašne bolí

loginexistuje
15. sep 2022

@diwotworna a kde to mas presne ?

danyelia
15. sep 2022

Ahoj, nemusí to byť nič vážne, určite Ti urobia ďalšie vyšetrenia a budú sa snažiť vyriešiť Tvoj problém. Ale strach nie je na mieste - zistiť čím skôr príčinu a vyliečiť to...

loginexistuje
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diwotworna
autor
15. sep 2022

@loginexistuje
@danyelia ľavá strana pod bruškom a už to bolí aj keď sedím

diwotworna
autor
15. sep 2022

@loginexistuje nie strašne nepríjemný Dr. Tam bol len mi to prehmatal a zajtra mám ísť k svojmu lekárovi neviem na čo som tam vlastne išla pomoc žiadna len bolesť ostala 🥺

loginexistuje
15. sep 2022

@diwotworna robili ti sono moze to byt cysta taka vodova napr ktore praskne v ramci cyklu

diwotworna
autor
15. sep 2022

@loginexistuje on nič len ma prehmatal dúfam že ma nepošlu do nemocnice....

danyelia
15. sep 2022

Tak čo sa týka tých uzlín samotných, vážne to je, ak sú tvrdé, nebolestivé a nepohyblivé...zrejme Ťa pošle na ultrazvuk a tam sa uvidí viac, možno máš nejaký zápal? 🤔

diwotworna
autor
15. sep 2022

@danyelia dúfam že len zápal do nemocnice ja nejdem

derdia
15. sep 2022

@diwotworna tak podla mna ked bude treba bude smusiet ist. Neviem ako inak by som si to asi vysriesila

trgypadl
15. sep 2022

@diwotworna nie je to ingvinalna hernia? Ked hovoris, ze mas vyrazne bolesti?

danyelia
15. sep 2022

@diwotworna Pozri, nech je to čokoľvek, treba sa dať poriadne vyšetriť, hoci aj do nemocnice, kde je výhoda, že Ti tie vyšetrenia urobia naraz tam a nemusíš behať hore dole a čakať dlhé mesiace na termíny...Zdravie máme len jedno, ver mi 😉

diwotworna
autor
15. sep 2022

@trgypadl a to je čo?

diwotworna
autor
15. sep 2022

@danyelia
@derdia keď ja som tam už bola dlho už dosť 😉

trgypadl
15. sep 2022

@diwotworna na ake pohotovosti si bola? Na klasickej pre dospelých? Ci urgent v nemocnici?

diwotworna
autor
15. sep 2022

@trgypadl krása 🥺

diwotworna
autor
15. sep 2022

@trgypadl na urgentne

trgypadl
15. sep 2022

@diwotworna to je len predpoklad, uvidis ako Ti bude, ak by boli bolesti vyraznejsie, alebo sa Ti cokolvek nebude zdat pojdes späť

derdia
15. sep 2022

@diwotworna tam sluzieva hocikto... Aj lekar tupy ako baclora tam moze byt. Mal aspon vek a skusenosti? Nie je to. Zvacseny vajecnik? Je tonaozaj v ingvine?

lindusss2016
15. sep 2022

@diwotworna tak zdurenu a bolestivu uzlinu mozes mat napr.aj z genitalneho herpesu

diwotworna
autor
15. sep 2022

@derdia taký potetovany bol no horor...

diwotworna
autor
15. sep 2022

@lindusss2016 a s čoho by som ho mala?

lindusss2016
15. sep 2022

@diwotworna no to som si myslela aj ja... Ale zial, herpes virus mas v tele a moze sa takto prejavit pri oslabenej imunite. Ja som nikdy nemala herpes na pere, ani pasovy opar, nic take. Moj muz maval casto herpesy, nikdy som to od neho nedostala a potom som raz mala obdobie, ked som bola viac chora a vyvrcholilo to tymto genitalnym herpesom a na milion % som ho nedostala od ziadneho milenca, ani milenky mojho muza a pod... Ale mala som v slabine velmi bolestive uzliny, bolelo ma to pri chodzi. Dostala som herpesin, alebo nieco take a uz po vybrati dvoch tbl to bolo omnoho lepsie. Neboj, nemusi to byt naozaj nic vazne.

diwotworna
autor
15. sep 2022

@lindusss2016 ani ja nemávam herpes, no uvidíme čo to je manžel tiež nieje zaletnik ale v tomto živote je možné všetko, len nech už prejde ta bolesť...

anavixy
15. sep 2022

@diwotworna no hadam to ze je niekto potetovany neznamena ze je hlupy alebo nevzdelany preboha 🙄
Na urgente sluzia lekari pracujuci v nemocnici na chirurgii, traume, internom, podla toho kde idete… na APS pracuju vseobecni lekari. To fakt nema nic s tym ci je niekto tupy ako backora alebo nie. To su nazory toto… (myslim ten koment predtym)
Okrem toho s nahlou bolestou brucha, urazom atd sa chodi na urgent, na “pohotovost” sa chodi s horuckou. Sli ste spravne, akurat ste asi nenarazili na lekara v dobrej nalade. Mozno keby nebol potetovany by vas aj poslal na sono. Je teda divne ze neposlal, mne ako prva tiez napadla hernia. No nevieme ako to vyzera, ake je to na pohmat, anamnezu a celkovo ako to prebiehalo pri vystereni, takze tazko povedat. Ked ide o “uzlinku”, snad to nebude nic vazne, neviem ci hernia by bola taka malinka, myslim si ze by bola dobre viditeľná aj laikom.

diwotworna
autor
16. sep 2022

@anavixy mne nejde o tetovanie nech ma na čele vytetovanie aj jaternica jeho vec ale to správanie to som nezažila mňa k nemu nasmerovala sastra a pre výmysel som tam nešla išlo o jeho prístup ako on sa asi minul povolaniu si osobne myslim že aj na bitunku majú lepšie správanie ako on... No idem k svojmu lekárovi uvidíme čo to je 😉

loginexistuje
16. sep 2022

@diwotworna mozno bol nevrly lebo to nebol stav na pohotovost 😉 a odsudzovat niekoho len pre tetovanie je pekne mimo