Pohotovosť či gynekológ?

papaja0703
20. jan 2024

Ahojte, už asi týždeň pociťujem nepríjemnú bolesť v prsníku, hlavne na dotyk. Nahmatala som si aj hrčku, ktorá má tendenciu sa zmenšovať a zväčšovať. Občas mám pocit, že je horúcejší, ale pri dotyku to nepociťujem a pociťujem aj také pnutie. Včera a dnes je bolesť naozaj nepríjemná, cítim ju aj pri ležaní. Mám s tým, podľa vás, zájsť na pohotovosť? Alebo počkať do pondelka a ísť na gynekológiu? Myslela som, že PMS, mám ju dostať budúci týždeň, ale už sa začínam báť. Čo to môže byť?

mona11112
20. jan 2024

@papaja0703 podľa mňa choď už dnes, čím skôr tým lepšie. Na to tam predsa sú. Bolesť môže byť od hocičoho ale hrčka to neviem, netreba myslieť hned na zle. Možno je to len zápal prsnej žľazy..Ale určite choď a aspoň sa upokojis.drzim palce .

mamina7070
20. jan 2024

to neni na pohotovost zavolaj gynekologovi v pondelok

candii
20. jan 2024

Nejaký zápal žľazy, určite nič vážne - ako sa hovorí ked je to vážne neboli to. Pokiaľ nemáš teplotu alebo iné komplikácie tak by som počkala do pondelka.

stanulienkat
20. jan 2024

Keď to máš už vyše týždňa, tak určite počkaj do pondelka. Aj keby si to mala čerstvé, čo by ti s tým na pohotovosti urobili?

luliu
20. jan 2024

@papaja0703 na toto určite nesluzi pohotovost, mala si dosť času ísť ku svojej gynekologicke, keď si nešla, isto to počká do pondelka

zuzka1117
20. jan 2024

Určite gynekológ, na pohotovosti ti podľa mňa nepomôžu

luliu
20. jan 2024

@mona11112 na pohotovosti isto nie sú kvôli niekomu koho niečo týždeň boli a i napriek tomu to neriesil so svojím lekárom a čaká na vikend..... A isto to nie je stav na pohotovosť

mircalla
20. jan 2024

Gynekolog. Suhlasim s @
@luliu

iwesska
20. jan 2024

Na pohotovosti dostanes akurat tak vynadane, preco si nesla k lekarovi skor. Tak vydrz uz do pondelka. Ozaj nechapem,preco si nesla k svojmu Dr?

papaja0703
autor
20. jan 2024

@luliu bohužiaľ moj gynekológ robí len v určite dni v týždni a práve v tie som mala termíny skúšok na VŠ, kde žiaľ, neboli k dispozícii iné a ja som stále čakala, že to prejde, že je to len pms 🙂

nykkushka
20. jan 2024

@mona11112 nie na to tam určite nie sú. Nie sú tam na týždeň trvajúce ťažkosti ktoré niekto z neviem akých pričiň nerieši a nechá si to na víkend. Pohotovosť /urgent slúži na akútne, život ohrozujúce stavy. Keď vydržala týždeň, určite do pondelka neumrie 😉

taktotedanie
20. jan 2024

@papaja0703 to nieje na pohotovost

stellarstar
20. jan 2024

Keď to už máš týždeň mala si dost času ist k dr, toto nie je stav na pohotovosť. Hneď v pondelok smer dr