Podviazanie vaječníkov - priebeh a skúsenosti

adem30
26. feb 2018

Mam 30 rokov a 2 deticky. V dnesnej dobe akurat. Viac deti uz neplanujeme, preto sa chcem spytat antikoncepciu brat nechcem, muz si dat so sebou nic neda, mirena je len na 5 rokov. Tak zvazujem podviazanie vajecnikov. Mate niektora? Mate nejake komplikacie? Kolko vas to stalo? Ako prebieha zakrok? Dakujem pekne za vase odpovede

19monika75
26. feb 2018

mala som a nikdy by som to us nepodstupila je to hlupost radsej by som volila mirenu

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adem30
autor
26. feb 2018

@19monika75 napis prosim preco. Vdaka

pininka
26. feb 2018

Ja mam,v ramci cisaraku ma to stalo 100 eur. Absolutne nic neocitujem,citim sa ako predtym,nema to vplyv na nic.

pininka
26. feb 2018

@pininka este dodam ze mne ich prepalili,lebo doktor sam zazil ze zena po podviazani otehotnela.

19monika75
26. feb 2018

ja som us v 30 mala 3 deticky nase manzelstvo bola naj vaska na svete nikdy ni nepovedal inak nes laska ale ked som mala 33 tak moj manzel dosiel domu s papiermi na rozvod ze us ma dost deti aj mna proste cele zle ked som mala 35 nasla som si partnera o 9 rokou mladieho ako ja a jasne ze po detoch tuzil aj ked si to nechcel priznat podstupila som 2 umele oplodnenia neuspesne potom som podstupila rekanalizaciu vajcovodou a do roka sa mi narodila ktrasna dcera a preto nikdy nevies co ta caka ties som si myslela ze mne sa nic take stat nemoze ale stalo a nedovolila by som to ani jednej mojej dcere radsej by som jej tu mirenu platila ja dobre porozmyslaj ci to stoji zato dnes mam 42 rokou 5 deti a som najstastnejsia mama na svete

adem30
autor
26. feb 2018

@pininka to fakt?

adem30
autor
26. feb 2018

@19monika75 ja mam 30 deti maju 4 a 1 a pred tehu som chodila ma vs potom svadba este som nepracovala. Potrebujem zarabat a chceme ist do vlastneho

marus33
26. feb 2018

V rámci. Cisárskeho rezu, okolo 100€ presne neviem. Nič, žiadne komplikácie, normálne fungujem ďalej.... Mam Dve deti, tie som v živote nebrala antikoncepciu a aj som nechcela, a ďalšie deti už nechcem.pre mňa výhodné riešenie... Ale myslím ze ty si ešte mladá.

janinah
26. feb 2018

si príliš mladá,dve deti nie je veľa a je to definitívne riešenie,neradila by som toto....mňa vždy zaráža postoj slovenských mužov....žena nech si dá brucho otvárať alebo roky tabletkami pečeň ničiť alebo teliesko mať /ja ho beriem ako chronické dráždenie a to môže viesť ku komplikáciam po rokoch/ a milosťpán nie je ochotný podstúpiť jednoduchý výkon,po ktorom napr. hned môže ísť do práce.V tvojom prípade ty budeš znefunkčnená,ale on -poviem to priamo- plne funkčný aj pre deti s inou ženou...

pininka
27. feb 2018

@adem30 mas aj tu na mk skupinu,ja som bola v soku z toho kolko zien malo po podviazani mimomaternicove tehu, resp normalne, preto som rada ze to moj doktor vyriesil takto.

gabina007
27. feb 2018

@janinah toto si presne vystihla....

19monika75
27. feb 2018

@adem30j ved mozes ist do prace to ti nik nezakazuje aj my mame ties uver ale vsetko sa da ale podviazanie mas malo rokou

majkeel
28. feb 2018

@janinah preto radsej znefunkcnis jeho? ;)
Postoj slovenskych muzov je nasledovny 🙂
Kedze mame 50% rozvodovost a podla sudov a zien su deti vzdy "majetkom" matky, nechceme sa obrat o moznost mat po rozvode deti. 🙂 Samozrejme pre zenu je idealne, aby ex uz nemal dalsie deti a aby co najviac jeho zdrojov slo jej detom.
Podviazanie vajecnikov je zlozitejsie, ale ked zena ma 2 deti a nikto jej ich nikdy uz nezoberie a su na to zdravotne dovody, je lepsie, ako to urobi ona.
Najidealnejsie je nerobit taketo nevratne veci a hlavne nenutit toho druheho, aby to urobil, lebo jeden nikdy nevie, co sa moze stat.
A kto nevie sexovat aj bez chemie, aby hned neotehotneli, mal by si najst ineho konicka. Chodenie na ryby,... ;)

michaella94
28. feb 2018

tiez si myslim ze si este mlada na podviazanie vajecnikov...nikdy nevies a mozno ked budete vo vlastnom a financne zabezpecny zatuzite po dietatku 🙂 ale nie som si ista no myslim ze tam musia byt splnene nejake kriteria zena musi mat viac ako 35 rokov a 3 deti inak nepodviazu...ale neviem to na 100%...ked pogooglis mozno sa docitats viac 🙂

silesias
28. feb 2018

V rámci cisarskeho, ešte ma to vyšlo zadarmo. Žiadne komplikácie, som happy že to mám bez problemov. Teraz to už prepaluju. Mala som aj hormonálnu antikoncepciu aj vnutromaternicove teliesko. Toto je super. Žiadna starosť. Mám tri deticky ale aj vek po 35tke. Mne už stačí, viem že sa chcem maximálne venovať detičkám a na 100% sa im venovať tak isto aj manželovi aj domacnosti. Ja som maximálne spokojná.

ivec16
28. feb 2018

moja mama otehotnela aj tak, mala mimomaternicove tehotenstvo...

silesias
28. feb 2018

Kedysi sa vaječníky podvezovali a ako mi dr vysvetľoval tak sa to mohlo "uvoľniť" a vajíčko prejst. Teraz to robia tak že laserom tie vajíčkovody prepália vtedy vajícko nemá už kde ísť a už je to trvalé kdežto to podviazanie bolo napraviťelne. Touto metódou je nemožné otehotnieť ale zas na druhej strane internet aj noviny sú plné prípadoch kde to bolo nemožné a stalo. Ako jeden dr povedal "život si vždy cestu nájde "😂
Na ďalšej strane ani hormonálna antikoncepcia a ani vnutromaternicove teliesko nieje 100%

hastrmistr
28. feb 2018

ja mam podviazane vajecniky uz 5rokov a som spokojna,kedze nemozem antikoncepciu tak som pri druhom cisarskom volila tuto moznost....ziadnu zmenu v zivote som nepocitila...vsetko funguje tak ako pred podviazanim,urcite by som do toho isla este raz ,ale iby v pripade ze ma sekciu inak nie,nic som neplatila v nemocke len mojmu gyndovi 40e za ziadost o zakrok,primar mi povedal ze to neni mozne ze si za takuto vec zobral tolko e,ani som ju nepotrebovala....

zenaajmama
28. feb 2018

@adem30 aj ja to plánujem keď dokojím malú.

bobana297
24. jan 2019

@adem30 ja tiez rozmyslam nad tym. Mam 26 a teraz budem druhy krat rodit. Na dnesnu dobu habadej 2 deti. a mne sa rodia velke prvy mal 4810g a tento druhy co cakam ma byt vacsi. Brucho od 4.mesiaca ako na porod tazko sa mi dycha. Ale aj keby som sa rozviedla a nasla si partnera ktory nema deti ani by som mu nedala nadej na svoje vlastne. Ja som neni dojna krava ktora bude robit deti partnerovi ktory ich nema. Bude oboznameny s tym popred. Bude musiet lubit moje deti. Na toto som svina. Chcem uz ist do prace a radsej dat mojim detom to co ja som nikdy so sestrou nemala.

sandrasofia
23. jún 2020

Hlavne sa nepodvazuju vaječníky ale vajcovody 🤦🤦

marygk
23. jún 2020

Ahoj osobnú skúsenosť nemám, ale kamarátka rodila cisárskym rezom 2 dieťa, bol to plánovaný cisársky. Tak sa dohodla s operátorom, že keď bude otvorená aby jej hneď podviazal vaječníky. A tá si nesťažuje. Nemusí sa zaoberať práškami, telieskom. Ani sa spoliehať na muža. Ale je to názor z druhej ruky, sama na sebe to nemám odskúšané

janullka
17. júl 2020

ja by som sa skor opytala ak mozem ci sa tu najde aj taka verzia ze najskor zena mala zavedene teliesko /a pocas jeho zavedenia nemala chut na sex/ a potom sa rozhodla prerusit vajcovody /a chut do sexu sa vratila/

silesias
17. júl 2020

@janullka ja som teliesko kedysi malá ale nepociťovala som nechuť. Ono ak máš hormonálne vnutromaternicive teliesko, nechuť môže byť spôsobená tým. Veľa žien má problémy s nechuťou aj pri brani tabletiek takže naozaj to môže byť spôsobené tým.

sandrasofia
18. júl 2020

@janullka ja to mám pri tabketkach, absolútne žiadna chuť, gyn tvrdí že ak vysadim vráti sa to do normálu,tak uvidíme

silesias
18. júl 2020

@sandrasofia môžem vedieť akú antiku máš? Ja mám síce podvez ale doki mi predpísal hak kvôli silnej menštruácii a bojim sa tej nechuti. To radšej ani nenasadim 😂😂

sandrasofia
18. júl 2020

@silesias Dayllu,ale kamoška ju berie tiež a bez problémov,cize to je individuálne veľmi..ale mňa to obťažuje,teda mňa ani tak nie ale chudák môj muž 🤦🤣

silesias
19. júl 2020

@sandrasofia veď toho sa bojím 😂 ako máme tri deti a sex raz za uhorský rok 😂 a keď už nebude ani tak, tak neviem veru 😂😂 ja mám jeanine

sandrasofia
19. júl 2020

@silesias u nás podobne no,tiež tri deti a sex maaaaalo..