Podstúpili ste operáciu nosných polypov?

biba286
5. mar 2015

ahoj zeny,chcem sa opytat ci nietorej z vas vyberali operacne nosove polypi,,ako dlho trvala operacia a kolko dni sa lezi v nemocnici,,,ci sa vam vsetko dalo do normalu alebo ste mali este nejake problemi s tym,,,,neboli ste koli polypom casto chore?,,dakujem

mravvcek
5. mar 2015

Manzel podstupil a ma za horsie ako predtym. Kazdy den sa budi s nosom plnym a zle sa mu dycha. Vraveli ze ked raz opera ia potom zqse a zase.

kika2111
5. mar 2015

Mojmu manzelovi vyberali pred 4rokmi,kvoli takemu dychaniu a chrapaniu,rozdiel takmer ziadny,chory nebol predtym ani potom.v nemocke bol 2dni.

enka81
6. mar 2015

ja som osobne podstupila oper. polypov, rano som prisla /chodi sa ale den vopred, ale ja kvoli dietatu som nemohla/, v ten den mi ich zoperovali v lokalnej anesteze, na druhy den som isla domov, po oper. som dlhodobo bala spej do nosa - kortikoidy, po kontrole na krcnom asi po 6 mesiacoch mi ich vysadili a mam pokoj.Je tomu uz 6 rokov, zatial problemy nemam ziadne, dycha sa mi dobre, Polypy s ochoreniami velmi nesuvisia, ja som chora neustale, teda dobci ochoreju a ja od nich, ale mam znizenu imunitu, tak je to tym.

sisi1978
8. mar 2015
Používateľ sisi1978 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sisi1978.

ahoj,
tak ja mám tieto "patálie" od mala.Od detstva som mala večne upchatý nos a zle sa mi dýchalo.Vybrali mi mandle, potom aj polypy.Po desiatich rokoch polypy dorástli a bola som opäť ich dať von.U nás to robí aj súkromný lekár, tak som prišla a za tri hodiny som mohla ísť domov.On to len lokálne umrtvil, tak som cítila bolesť, ale dá sa to vydržať.Keď som videla kolko polypov mi z tých dierok povyberal tak som bola prekvapená. Potom si musíš dávať taký sprej na hojenie, lebo budeš mať celý nos zvnútra krvavý ale asi za dva týždne sa mi to zahojilo a ten pocit dýchať s prázdnymi dierkami je na nezaplatenie.Škoda že tie polypy zvyknú opäť dorásť. Treba chodiť na alergologiu a jesť lieky, oni by to mali spomaliť.

janula2511
21. jan 2016

Ahojte a ako vam prisli na to ze mate nosne polipy?pomocov CT vysetrenia?

tanika
21. jan 2016

ono sa to dá zistiť aj RTG ale presnejšie CT PND, poprosím ťa tebe to ako zistili kto ťa poslal na CT neurolog, či ORL ? a ké CT ti bolo robené CT mozgu? dík Táňa

mirkaandrej
4. máj 2016

Ahojte. Syn mal včera operaciu. Vyberali mu polypy.
Zistil nam to lekar kedze stradne tazko dychal a chrapal. Mal pocit plneho nosa no nic tam nemal. Tak sme boli na nosnom a tam mu to zistili.
Tu v DE to funguje tak, ze rano pridete do nemocnice na 7:00 daju Vam izbu, zmeraju teplotu a caka sa. Potom asi hodinu pred operaciou mu dali vypit nejaky sirup-na ukludnenie. Samotny zakrok trval cca 15 min. Nejake tri hodky sme lezali este v nemocnici a o 13:00 sme isli domov.

zabka1000
9. feb 2017

@janula2511
@tanika mne polypy zistil krčný, pravidelne mi ich sledoval a teraz sa mu zdá, že viac narástli a je lepšie ich vybrať, tak ma objednal na CT a následne pôjdem na operáciu....aj sa bojím, ale dúfam, že potom bude už dobre..

biba286
autor
9. feb 2017

@zabka1000 ja som bola na operacii uz minuly rok v maji,,,a po 3mesiacoch mi narastli opat,,,som astmaticka a vraj astmatikom narastu znova do pol roka a alergikom do roka,,,zatial neplanujem ist na operaciu,,nechcem podstupovat kazdy rok narkozu,,,a taktiez sa bojim kedze som astmaticka,,,

zabka1000
9. feb 2017

@biba286 tak to si ma nepotešila, ja som alergik ☹....znova by som nechcela ísť, to si budem ozaj pravidelne dávať spreje...a ako to prebiehalo? môžeš mi napísať, aby som vedela, čo mám očakávať...

biba286
autor
9. feb 2017

@zabka1000 niektore nemocnice maju len jednodnovu chirurgiu cize rano ides po obede odydes..ja som mala 3 dnovu chir.rano som prisla zapisali ma na prijem,vecer mi dali bandaze na nohy,12hod.pred operaciou nic jest pit velmi malo..isli podla radunkto bol ako zapisany.pred operaciou mi dali akysik vraj oblbovak formou tbl..na operacnom stole si pamatam ze mi prilozil kyslik a uz to slo..vraj robili 1hodinu somnou...prebudenie bolo najhorsie..pametam si ze som sa prebudila s velkym nadychom akoby som lapala po vzduchu kedze nos bol upchaty vatami..velky sok ze sa akoby dusim.sestricky ma upokojovali aby som sa ukludnila a zacala kludne dychat ustami....no riadny sok....a strach ze sa zadusim ked mam astmu...po operacii som lezala na iske a na druhy den rano uz prepustali...tamponada v nose bola cca 3tyzdne..nos sa uvolnoval postupne..cca mesiac a pol mne trvala liecba..

zabka1000
10. feb 2017

@biba286 ja by som mala ísť na jednodňovku, teda ráno by som mal prísť a na druh deň ráno domov, ale ešte nemám o tom bližšie informácie. Čítala som už kadečo, tak sa bojím tých prvých dní s upchatým nosom..

biba286
autor
10. feb 2017

Tak u mna prve tri dni s upchatym nosom bole velmi zle...spala som minimalne..ale po troch dnoch nespavosti som us spala dobre..

zabka1000
10. feb 2017

@biba286 ja si dobre spomínam na noci, keď som mala upchaté obidve dierky a nedalo sa mi spať, preto sa toho teraz bojím, neviem ako budem fungovať pri malej, taká nevyspatá. Len dúfam, že sa mi to viac nevráti...

biba286
autor
12. feb 2017

@zabka1000 neviem ako ty ale ja na moje polypy uzivam olynt na uvolnenie,,,,viem ze sa nesmu spreje uzivat viac ako 7 dni,,,ale bohuzial inak sa zit neda,,,uzivam uz pol roka spreje a spim zatial dobre,,,,pred tym ako som mala prve polypy som uzivala rok spreje inak by sa fungovat nedalo a ahlavne v lete ked boli pele alergie atd,,,neboj sa zvladnes to aj popri malej,,,,ked som boa na operacii moj syn mal len pol roka a tiez som musela fungovat ale dalo sa to v pohode,,kazdy organizmus je iny,,neboj sa neni to nic hrozne,,len netreba nad tym rozmyslat lebo sa potom clovek boji a zbytocne stresuje,,,,🙂 🙂

zabka1000
12. feb 2017

@biba286 presne,aj mne zaberá jedine Olynth,tak si ho dávam aspoň na noc,aby som sa vyspala.Inak,celkom fajn je aj taký veľký sprej,Physiomer,ten je dobrý na preplachovanie.Prestanem o tom čítať,lebo čím viac čítam,tym viac dá bojím😂

biba286
autor
13. feb 2017

ale radsej operaciu neodkladaj,,,,ja som mala ist na operaciu uz 8 aprila 2015,lenze som otehotnela tak som to musela odlozit,,a ked som bola tehotna tak som v 5mesiaci dostala prvy krat astmu,,,na nete som citala ze neliecene polypy mozu vyvolavat taketo problemi ako je astma,,,samozrejme nie u kazdeho to tak je,,,ale ked som aj alergik,neliecene polypy a plus to tehotenstvo,,vsetko do kopy tak to urobilo svoje a vznikla astma,,,, :( ziadna vyhra,,,,,,takze ja som stresovala dvojnasobne,,,ani nosom dychat a keby k tomu prislo tak ani ustami pri astme,,,,,☹😂 neviem ci sa smiat ci plakat,,,,uvidim ako to bude cez leto,,,cez leto ma vzdy svrbi nos a mam vytok z nosa takze som ho mala skorko stale upchaty ked prisli pele tak kvapky som striekala kazdu chvilu a kazdy tyzden som ich kupovala,,,,uzivala som po operacii kvapky do nosa flixonase drops,tie sa maju uzivat po operacii aby zabranili ci spomalily rastu dalsich polypov,,leenze tie potom stiahli z trhu a ani sami lekari nevedeli kedy ich znova zacnu predavat a ci vobec zacnu,,,takze som to musela prestat uzivat a nic ine okrem toho vraj uz neni,,,takze veselo,,,co ti poviem,,,,,

zabka1000
13. feb 2017

@biba286 no veď už sa to rieši...inak, tie kvapky, čo si spomínala, tak tie sa predávajú, teda asi sú na predpis, ale práve teraz ich užívam. Ja som cez leto bola celkom fajn, mne sa to skôr zhoršilo teraz, neviem, či za to môžu plesne, alebo čo. Inak, vyskúšaj si kúpiť ten Physiomer, mne kedysi dosť pomáhal, aj teraz som si objednala dve balenia.

biba286
autor
14. feb 2017

@zabka1000 tak asi su tie kvapky uz v predaji,,lebo vtedy mi povedali ze sa daju kupit len v lekarni doktor max ale u nas taka neni....na tie polypy sada vsetok bordel,,,takze hoc co ich moze podrazdit a znovu napuchnu,,,ja som ten physiomer kedysik uzivala este ako decko,,mi ho alergologicka predpisovala ale to nezabera,,,na tie polypy nic nezabera,,,ked prisli pele a mna nos stale svrbe,polypy navreli a ani olynt nezaberal tak som sa nos vyplachovala vsetkym moznym a nic nepomohlo,,,,iba pockat kym to same ustupi,,,mala som dni ked este aj v nosi ma svrbel nos co som spat nemohla,,horza,,,,teraz ale uzivam od alergologisky nasonex tak olyn uzivam minimalne,,uvidime do kedy,,,

adka31
14. feb 2017

syn (dospely) bol nedavno na operacii nosneho polypu. mal ho na viditelnom mieste v nose, stale si ho odskrabol ked smrkal, vela to krvacalo a vzdy dorastol. povedali mu, ze je na nezvycajnom mieste a koli krvacavosti mu to robili v celkovej anesteze. rano prisiel, na obed ho operovali a na druhy den isiel domov. kazali mu striekat do nosa morsku sol, je to asi 2 mesiace, zatial problemy nema, hadam to znova nenarastie.

emilyviktoria
20. máj 2017

@biba286 ahoj dcerke vyoperovali komplet zarastene polypy a za mesiac uz ich mala naspat..aj po dalsej operacii budu rast? Tiez je astmaticka

marettova
4. jan 2018

Ahojte.Prosim vas doktor mi zistil polypy 2,5cm velke.Myslite ze je to na operaciu?Dakujem

biba286
autor
4. jan 2018

@marettova asi ti skusi dat najprv medikamentoznu liecbu a ked to nezabere tak operacia
.nic ine okrem toho nepomoze..

majca88
21. jan 2018

Ahojte. Mam dva a pol ročnú dceru a zacala mi strasne zle v noci dychat. K tomu krape. Pocut to aj cez zatvorené dvere. Stale chce smrkat aj ked nic nejde von. Strka si prsty do nosa a chce si odtial vydolovat sople. Ale takto tam nie je vidno nic. Muz mal nosne polypy ako dieta, vyberali mu ich. Ja sa tohp desim, ze to podelila. O doktorovi nechce ani pocut. A orl je obzvlast neprijemny. Ako prebieha vysetrenie. Ja som uz na 90% rozhodnuta ist s tym k doktorke....

tanika
23. jan 2018

@marettova môžem sa spýtať idete na operáciou čo vám povedal lekár a ozaj nemáte upcahtý nos sťažené dýchanie nosom , tlaky v hlave v čele ?

biba286
autor
24. jan 2018

@majca88 ahoj...moja dcera bola v decembri vyberat nosnu mandlu...hoc kedy chrapala a stazovala sa obcas ze sa jej zle dycha nosom..takto to bolo asi rok...sem tam zachrapala sem tam sa jej tazsie dychalo ale sama sa mi nijak nestazovala zeby jej stalo nieco bolo....ma 5 rokov...raz bola po chorobe a dr jej brala steri z nosa aj hrdla a vysiel jej v nose bacil tak sa ma opytala ci nema nejake problemi s dychanim tak som jej povedala co a ako tak nad poslala pre istotu na krcne a tam nam zistili nosnu mandlu....vybrali jej ju pod narkozou..v jeden den sme prisli urobili ju a ked sa trochu uz zotavila tak sme sli domov...rano o 8 ju zobrali na salu a o 14:00 sme sli domov

andrealola
20. mar 2018

Baby povedzte mi kde všade robia operáciu nosných polypov za den a dobre. Mám viacnásobnú skúsenosť s operáciou polypou a vždy mi dorastú. A na tri dni zalahnúť nechcenm isť/NZ/.

ervejvs
29. jún 2018

Ja som bola operovana na nosove polypy pred tromi rokmi a o tyzden idem znova. vraj narastli, ale ze su malicke, nie take ako prvy krat. mam ich v oblasti cuchovych musli cize nemam cuch a to je teda o nicom zivot. tak sa normalne aj tesim na to ked mi to daju zas von. Operoval ma a aj bude dr. Szabo v Seredi. je to jednodnova chirurgia, este v ten den som sla domov. Ziadne tampony on nedava, co je podla mna super, cize nehrozi ze sa zobudim a budem lapat po dychu. Jedine co bolo neprijemne po operacii, ze som mala pri zmene polohy (ked som vstala napr) tlaky do hlavy ako ked si date chren 🙂 ale po tyzdni to preslo a bolo mi fajn. cuch mi nabehol a ziadne sople, nic. Citala som o polypoch vsetko co som nasla. vraj sa da robit prevencia a to taka, ze vylucit mliecne vyrobky a vsetko co zahlienuje a zmenit stravu, plus pouzivat tie spreje kortikoidne..pocula som aj take, ze cim viac sa vyberaju tym castejsie dorastu ale toto je velmi individualne. poznam cloveka co mu to vybrali dva krat a ma pokoj. ale aj takých co sa s tym trapia. Operovana som bola okrem tohto uz len na slepe crevo a ked mam tieto dve veci porovnat tak polypy su uplne v pohode 🙂 posledny rok som mala problemy, stale bez cuchu, ono sa da dat u orl injekcia diphropos, ten funguje super, do 24 hodin je cuch spat, polypy asi stiahne alebo co, ale po dvoch mesiacoch mi cuch opat odide. Este je velmi dobre pouzivat konvicku rhin horn na vyplach nosa so solou, plus skusam aj etericke oleje doterra, kvapnem konvicky jednu kvapku kadidla a jednu kvapku levandule..snad to nieco pomoze.

fefe123
29. jún 2018

@andrealola veď si ich dajte odstrániť laseom, prídete a hneď odídete... žiadne krvácanie, bolesť žiadna, možno trošku po odoznení znecitlivenia, ale riešiteľná tabletou od bolesti... robia to na jednodňových chirurgiách

andrealola
29. jún 2018

@fefe123 kde konkrétne to týmto sposobom robia?