Podráždený žlčník

25. aug 2024

Skusim este raz. Uz pomaly 3 tyzdne sa trapim. Boli ma vpredu pod pravym rebrovym oblukom, teda skor tlak, striela to aj do chrbta a pod pravu lopatku. Je mi zle, netravi mi, strasne hlasna peristaltika, naduva ma. 1-2x za tyzden ma chyti 3 hod napinanie na grcanie ale kedze nema ist co von tak ma napina na prazdno, prejde az po degane. Pokial jem suchare a len hrianky je to ako tak tolerovatelne. Dam si dusene kuracie s dusenou mrkvou, alebo varenymi zemiakmi alebo s varenou ryzou a do hodky ma zase silnejsie picha pod pravym rebrom a pod lopatkou, grga sa mi, nevolno mi je. Davam si pankreolan, rowachol alegifen neo ale ako keby nic nepomahalo. Za tie 3 tyzdne mam za sebou 3x odbery, 2x sono a vsetko ok. V zlcniku nie je nic ani ulcovody nie su rozsirene. Schudla som uz 4 kila a som z toho zufala. Raz ma brala aj zachranka co mi tak zle bolo ze som myslela ze udrela moja posledna hodina. Niekto nejake tipy alebo skusenosti? Za kazdu radu budem vdacna

dharmasanata
25. aug 2024

Mňa žlčník nebolel pod pravým rebrom, ale cítila som tlak na hrudi myslela som si že mám infarkt alebo niečo také 😁 ani ma nezdúvalo, ani na vracanie mi nebolo až keď som mala zapálené orgány naokolo a upchaté zlcovody pieskom .. skús nejaké intolerancie vyšetriť, a zamerať sa na niečo iné lebo možno už aj psychika...

luciferka93
25. aug 2024

Ja by som skúsila ešte inú sonografiu žlčníka.... Ja jednej mi nezistili nič, a keď som bola u súkromní ka tak ma otacal krúžok krážom chrbát na bok chrbát zas na bok a nakoniec ten malý kameň co robil sarapatu našiel 😳 žlčník vybrali a mam pokoj. Ale ak ti môžem poradiť kúp si slamihu, je to bylinka, pije sa z nej čaj, môže sa vypiť len určité množstvo a len don17tej... Je úžasná na všetky oragny, detoxikuje, skus o tom prečítať, svokra mala strašne bolesti žalúdka aj pankreasu a práve slamiha jej zabrala... Mne po operácii žlčníka strašne zle trávilo po slamihe sa mi to upravilo.... Treba ju piť 3 týždne poctivo a potom pauza a dodržiavala by som stále takú ľahšiu stravu ☺️

autor
25. aug 2024

@dharmasanata intolerancie mi riesil gastrolog v aprili, aj celiakiu aj gastroskopiu. Aj tam bolo vsetko negat. Este ma napadla aj chrbtica lebo som mala zranenie nohy a som dlho lezala a odvtedy to mam. Myslis ze psychika moze az tak?

luciferka93
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
25. aug 2024

@luciferka93 bola som u dvoch roznych na usg, jedna urobila za min a druhy pomaly pol hodinu pozeral, otacal ma hore dole este aj v stoji a nenasiel nic. Pozriem tu bylinku, dakujem

luciferka93
25. aug 2024

Tak možno naozaj psychika, ale slamiha je naozaj úžasná, ja som ju pila aj pri zápale močových ciest a hotový zazrak☺️

dharmasanata
25. aug 2024

Môžeš si pre svoj kľud zaplatiť magnetickú rezonanciu, keď si si istá že je to žlčník. Ja som si nedávno tiež radšej na súkromnej zaplatila, ale usg vyšetrenie, lebo u nás v nemocnici je to otras.
A psychika môže, keď sa človek veľmi pozoruje a všetko si všíma, každý pohyb v čreve, začneš tomu dávať veľa priestoru 🤷 ja som mala jedno obdobie veľmi stresové a začalo ma tlačiť pod rebrami veľmi, je zaujímavé že to skončilo keď som urobila jedno rozhodnutie a odišla od veci čo mi spôsobovali stres 😁

barka1
25. aug 2024

Co zaludocne vredy? Pankreatitida? V bruchu je toho vela, co može toto sposobit.
Zlcnikovy záchvat som mala vždy len po tazkom mastnom jedle, plus stres zo vztahu. Po rozchode sa už žiadny nevrátil, aj ked po vynimicnom vyprazanom s hranolkami mi je tazko.

autor
25. aug 2024

@barka1 mala som komplet lrvne testy aj na pankreas, opakovane a boli negat. Vredy nemam, mala som nedavno gastroskopiu

timea301196
25. aug 2024

Možno blato ako ja

dharmasanata
25. aug 2024

@timea301196 to by na usg bolo vidno

aurinia
25. aug 2024

Skus pit horke čaje. Švedsky čaj. Zacni si mixovat zeleninu, oharok, zelena cuketa, mrkva, mozes pridat rukolu alebo trochu petrzlena a banan. Skus vydrzat tyzden. Ja som schudla 10kg pri tomto trapeni. Ale zeleninove štavy mi pomohli. Pi ich 3x denne. Okrem toho nic ine. Potom zacni po tyzdni pridavat na obed polievku kuraciu. Pocas tejto kury lieky vysad. Ja som sa takto z toho dostala. Mala som to 3/4roka. Ak sa ti polepsi, musis byt poslusna este aspon pol roka, lebo sa to lubi vracat. Ja kavu, mlieko, alkohol musim vylucit dozivotne.

timea301196
25. aug 2024

@dharmasanata nemusí 🙂

autor
25. aug 2024

@aurinia jedinu zeleninu ktoru viem zjest je mrkva. Momentalne mi je z kazdeho ovocia zle, dokonca aj z domacej detskej vyzivy ma pichalo v zlcniku