Podráždenie trojklanného nervu z krčnej chrbtice

predamoblecenie000
22. jún 2024

Dobrý deň,
viem, že to tu už bolo zopárkrát rozoberané, ale predsalen by som sa rada informovala o vašich skúsenostiach s podráždením trojklanného nervu. Ja týmto trpím necelý mesiac s tým, že až včera mi jedna neurologička prišla na túto diagnózu-3 týždne som behala od krčného k zubárovi, raz som bola aj na neurologickej pohotovosti, ale všade ma odbili. Nakoniec sa prišlo na to, že mám zapálené nervy krčnej chrbtice čo zasiahlo aj trigeminus-trojklanný nerv. Momentálne mám prechodné bolesti-raz ucho, potom oblasť spánku, inokedy tŕpnutie celej postihnutej strany + bolesť krčnej chrbtice. Z najhoršieho by som mala byť vonku, ale lekárka mi povedala, že to bude dlhší boj, pričom potrebné budú samozrejme rehabilitácie, masáže, cvičenie, vysoké dávky vit. B a pod., ale nejaké špeci lieky na to neexistujú.
Ak ste mali vy takýto alebo podobný problém, ako dlho to trvalo, než ste sa vyliečili? Čo vám najlepšie zabralo, prípadne čomu sa do budúcna vyvarovať? Za každú skúsenosť ďakujem. 🙂

dorottka
22. jún 2024

@predamoblecenie000 ahoj, mala som to podobne, aj ked dovod podrazdenia bol iny… ale to je jedno, liecba je uplne rovnaka. Mne pomohli 2 jednoduche veci - vyhybat sa klime a prievanu, to je fakt super dolezite a zaroven hrozne tazke v dnesnej dobe a hlavne obdobi, klima je vsade. Mne sa to zhorsilo aj po obycajnom prejdeni sa v obchode, tiez som to mala akurat v lete. Zvykla som si nosit so sebou v ruke satku a chranit si tvar/hlavu a pokial som sla hockde, mala som v usiach vatu. Bolo to unavne a mozno som bola aj za debila v tom teple, ale pomohlo to. Po druhe - lubovnik bodkovany. Opat trosku problem, nakolko je leto a kopec slnka a s lubovnikom to extra nejde dokopy, ale da sa to. Pila som 3x denne velku salku lubovnika a rano a vecer som si natierala celu tvar a krk svatojanskym olejom (tiez je z lubovnika a dostanes to vsade mozne). Teraz je inak sezona a vies si to aj sama nazbierat, ked tak. Mega mi to pomohlo. Mne sa to tahalo celkom dlho a skusala som aj lieky, ale tieto 2 veci to vyriesili a nedam na ne dopustit, to o lubovniku som nasla na nejakom americkom fore, tam s tym mali vyborne skusenosti, u nas vkuse tlacia len tie antiepilepticke lieky a bcko. Bcko pomaha, ale idealne je ho aj doplnit. Inak na prievan a klimu som bola citliva este dalsich 5 rokov, vzdy som si zacitila jemne palenie tvare, ked prisiel aj slaby zavan. Potom to preslo uplne… nervy sa regeneruju extremne pomaly.

predamoblecenie000
autor
22. jún 2024

@dorottka ďakujem krasne za tip, ono mne ani lekarka velmi neodporučala žiadne silné lieky, keďže ja som už vo fáze, keď sa tá bolesť dá vydržať, ale je to predsalen nepríjemné každý deň pociťovať tupú bolesť polovice hlavy. Určite siahnem po tom, čo ste mi odporučili

barbora854
22. jún 2024

Hm zaujímavé že nepredpisala dokopy nič .ja mám podobne problémy ucho rok a pól zalahnute trpnutie polovice tvare bolesť v uchu svrbenie mravcenie tvare atd atd dostala som dva druhý antiepileptik jedne Ad na liečbu neuropatiu plus kopec liekov od bolesti skudexa korilan xefo beriem mesiac s zmeny vidím