Podráždená tvár

jolanko
13. jan 2023

Dobrý večer, chcel by som sa opýtať lebo sa idem zblázniť. Približne pred dvoma mesiacmi som si dal peeling na tvár a podrazdilo mi to pokožku okolo nosa, na čele medzi očami a na špičke nosa. Zostala mi na týchto miestach začervenaná pokožka, dermatologička mi poradila nejaké krémy ale nepomohlo. Pred pár dňami som bol u kožnej a tá mi predpísala kortikoid LOCOID Lidocrem, ale po dvoch dňoch natierania mám pocit že mi to ešte viac podrazdilo. Vyzerá to aj ako lupus presne motylovite začervenanie, ale iné príznaky nemám a zostalo mi to po to peelingu takže Lupus to asi nebude. Vedeli by ste mi niečo na to poradiť prosím ? ĎAKUJEM

nikpa
13. jan 2023

@jolanko a povedala ti kožná čo to máš? Lebo to čo ti predpísala je kortikoidny krém a my sme ho dostali na atopicky ekzém. Hod sem fotku ako ti to vyzerá, ak to nie je problém.

jolanko
autor
13. jan 2023

@nikpa tu je fotka, ale na fotke to nevyzerá tak zle ako naozaj😔

jolanko
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jolanko
autor
13. jan 2023

@nikpa nepovedala nevie z čoho by to mohlo byť

rurutiax
13. jan 2023

@jolanko A keby to necháš tak, nech to zmizne samé?

jolanko
autor
13. jan 2023

@rurutiax aj to som skúšal že som na to dva týždne nič nedával, snažil som sa aj čo najmenej umývať, pretože po sprche je to zase výraznejšie

rurutiax
13. jan 2023

@jolanko A čím si sušíš tvár po umývaní-sprchovaní? Aj to ti to môže sposôbovať. Na tvár by si mal mať osobitne jeden uterák a vždy čistý. Takisto aj meniť častejšie posteľnú bielizeň. Môže to byť fakt nejaká banalita.

jolanko
autor
13. jan 2023

@rurutiax posteľnú bielizeň mením každý týždeň a na tvár mam osobitý uterák iba keď si umývam iba tvár, ale po sprche jeden uterák na cele telo

liusa82
13. jan 2023

no ja mám takúto začervenalú tvár stále ked sa umývam večer a ešte viac ako ty alebo odličujem a žijem😀 síce mne to potom zmizne do rána alebo si dám makeup na to ale robíš z toho kovbojku.Podla mňa aj tebe to po čase zmizne

domiklik
13. jan 2023

@jolanko nesprchuj si tvár horúcou vodou

lejllamt
13. jan 2023

@jolanko ak je to suché skúsila by dom nejaký obyčajný mastnejší krém ...napr. aj klasickú modrú Niveu.... ak niečo neparfumované tak bravčovú masť 😄 znie to možno blbo ale fakt môže pomôcť.... inak mi napadá iba skúšať....Slezový krém, Aloe vera, Konopný krém....

jolanko
autor
13. jan 2023

@liusa82 keby si to videla naživo 😌 a dva mesiace také isté 24hodin niekedy červensie, niekedy menej ale aj keď je to menej tak to vyzerá hrozne

jolanko
autor
13. jan 2023

@domiklik skúsim

jolanko
autor
13. jan 2023

@lejllamt áno je to suché

rurutiax
13. jan 2023

@jolanko Aj po sprche by si mal mať osobitný uterák na tvár. Vieš koľko baktérii má v sebe taký uterák na celé telo? Samozrejme neumývať horúcou vodou, lebo to ti bude ešte viac vysušovať pokožku. Skúsila by som to natierať niečim prírodným napr aloe vera gél alebo nedávať si na to vôbec nič.

jolanko
autor
13. jan 2023

@rurutiax dobre ďakujem za radu, tak ten kortikoid vysadí teda a skúsim niečo takéto

mrkvicka060
13. jan 2023

@jolanko kup si krem Bioderma ABC peri-oral. odkedy som mala taketo zacervenanie a suchu kozu, toto jedine mi pomohlo a pouzivam to teraz normalne ako krem na celu tvar 😄 je to taka mala modra tuba a je to hutny mastny krem. vyskusaj, verim ze pomoze.

nikpa
13. jan 2023

@jolanko ten locoid zvykne zaberať tak po 2 dňoch ale určite by to nemal zhoršovať, uz by som ho neužívala. Neviem aké krémy ti odporúčala kožná. Suché treba premastovat, ak nepomaha tak môže byť, že to mastné krémy ešte zaťažujú. Potom možno niečo hydratačné, to nezaťažuje pokožku a hydratuje ju. A skús hypermangan, naozaj len pár zrniečok (na hrot noža) rozrob aspoň v pol litra vody aby bola slabo ružová ale pozor nie tmavá ružová alebo fialová! Nanes na vatový tampón alebo gázu a prikladaj 2-3 minúty. Je to dezinfekčné a ukľudnujuce na takéto kožné problémi. Hypermangan kúpiš v lekárni tak za 1€. Potom si tvár nakremuj, niečím čo používaš.

jolanko
autor
13. jan 2023

@nikpa ďakujem pekne za radu

liusa82
13. jan 2023

@jolanko to je pravda čo tu píšu že uterák na tvár moc nie.Ja používam kozmetické obrusky a hned vyhodím.Daj si na to teda troška makeupu lahkeho alebo púdru kým sa ti to nevylieči ked nechceš chodiť na červeno medzi ludí

lilly2303
13. jan 2023

@jolanko mne sa to tiež raz stalo po používaní čistiaceho peelingu, mňa to aj strašne svrbelo a pálilo. Keď som išla ku kožnej tak mi povedala že to nemám podráždené ale spálené od toho peelingu. Poradila mi LA Roche Posay Cicaplast Baume B5, po nejakom týždni sa mi to začalo zlepšovať a po cca 2 týždňoch mi to zmizlo.

jolanko
autor
13. jan 2023

Ďakujem vám všetkým za rady, neviem si teraz vybrať 😄 je ich dosť

matabb73
13. jan 2023

Je tu aj skupina Zdravotníci na MK, skús sa spýtať aj tam. Ako človek a atopickou kožou ti odporúčam kozmetiku Bioderma Atoderm. Žiadne mydlo ani príliš horúcu vodu a na tvár osobitný uterák. Antihistaminiká berieš nejaké? Mne Locoid na ekzém vždy pomôže. Skús to pouzivaf viac dni a keď sa to bude zhoršovať, prestaň. Možno treba zmeniť kožnú keď táto nevie čo to je.

jolanko
autor
13. jan 2023

@matabb73 ďakujem, skúsim ešte pár dní používať aa Antihistaminiká neberiem žiadne, určite začnem používať osobitý uterák, a tvár si umývam iba zimnou vodou bez mydla už dlho

makodob
13. jan 2023

@jolanko Ahoj skús kozmetiku Havlíkova apotéka- všetko prírodné a veľmi kvalitné. Isto ti niečo pomože, majú úžasné krémy a celkovo ssi všetko a to som skúšala toho veľa. Ak používaš komerčnú kozmetiku plnú ropy a na to dáš kortokoidnú rakovinu, tak si zničíš pleť. Príroda je veľmi účinná.

matabb73
13. jan 2023

@matabb73 ak máš Instagram, tak tam je jedna veľmi dobrá kožná lekárka. Tuším sa volá Karolína Baumartner, neviem presne meno. Kedysi bola aj tu na MK, ale už sem nechodí.

jolanko
autor
13. jan 2023

@matabb73 áno mám Insta, idem ju nájsť, ďakujem

makodob
13. jan 2023

@jolanko Inak ak máš na tvári rozmesenú infekciu a to začervensnie je z toho, tak veľmi účinná je propolisová tinkúra ( najlepšie od včelára) potrieť tampónom, alebo si kúp v lekárni, alebo cez net kvalitný tea tree olej, zrieď s vodou a tiež potieraj tampónom. Je to antibakteriáne, antimykotické, protiplesňové a má veľa ďalších účinkov nielen na pleť. Veľmi rýchly účinok nastupuje u oboch. Ak potom pocítiš suchú pleť, tak použi ozaj kvalitný hydratačný prírodný krém- napr aj iné značky: soaophoria, dulcia, modrá pupava, kvitok,… aj v DM predajni majú niektoré. Ako posledné riešenie, keď už nič z prírodných nezaberá siaham po bioderme( je tiež veľmi chcemická, ale určite lepšia ako kortikoidy). Bioderma zaberie vždy, vyriešila som s ňou kadečo- majú rady na atopickú s veľmi suchú pokožku Atoderm. Inak vačšina komerčných lekárenských značiek sú dosť zlého zloženia a tvária sa ,,zdravo”. Veľa šťastia.

matabb73
13. jan 2023

@jolanko Baugartner

jolanko
autor
13. jan 2023

@makodob ďakujem pekne