Podpora pamäte pri štúdiu na vysokej škole

monikapalo
6. okt 2022

Máte niekto skúsenosti s liekmi na podporu pamäte, podporu pre ľahšie učenie, atď? Ďakujem za Vaše skúsenosti a odporúčania.

aalt
6. okt 2022

Šport

veronika3110
7. okt 2022

@monikapalo hej mne odporúčala pani čo to ponúka kadekomu z LR - stálo to asi 150€... asi si myslela, že vyzerám, že na také somariny mám...
podľa mňa sú tie lieky len placebo...
pre ľahšie učenie je potrebné rozumieť tomu čo sa učím, dávať si veci do súvislostí, spájať si ich s tým, čo už viem a opakovať... ale ak raz rozumieš o čo ide a nebifluješ sa to naspať, nepotrebuješ nič na pamäť...

anicka176
7. okt 2022

@monikapalo ani nie lieky, ale nájsť svoj efektívny spôsob učenia, a aj čas kedy sa Ti lepšie učí cez deň/v noci. Niekomu stačí čítať, niekto sa skôr naučí z počutia, ďalší prepisuje a píše schémy, ale v každom prípade informácie uložené do známych súvislostí sa uložia v pamäti dlhšie ako "naučené naspamäť" inak asi dostatočný spánok, pohyb, vyvážená strava...

kuba_art
13. okt 2022

@monikapalo skúšal som lieky v prvom ročníku na výške, zbytočne výhodných asi 300€ za ten rok vykašľal som sa na to, viac som začal relaxovať (šport, spánok) kúpil som si za 3€ magnézium v lekárni a zrazu to bolo oveľa jednoduchšie treba si hlavne na to zvyknúť, neviem si predstaviť čo by si robila pred statnicami kde je toho učenia oveľa viac ako počas celého štúdia, teda pokiaľ nestudujes medicínu alebo právo tam je celé štúdium náročné a podľa mňa na to človek musí mať