Podozrivé znamienko

elisa171
16. apr 2019

ahojte, kebyze mate niekde na tele znamienko ktore vyzera podozrivo (aspon podla toho co sa docitate na internete) ale kozna doktorka vam po vysetreni povie ze sa ho nemusite obávat..verili by ste jej ci by ste vyhladali aj dalsie nazory?..dakujem vopred za odpovede

lindusss2016
16. apr 2019

@elisa171 pozrela ti ho tym kukatkom? Ako podozrivo vyzera?

simca06022011
16. apr 2019

Dala by som si ho vybrať a bol by pokoj

elisa171
autor
16. apr 2019

@lindusss2016 ano pozrela..je dojfarebne mam ho na nohe uz asi od narodenia..vravela ze chape moje obavy ale ze sa ho nemusim obavat

candii
16. apr 2019

Ak sa ti nezdá radšej preč s ním

evaachesa
16. apr 2019

@elisa171 isla by som k dalsiemu koznemu. Tiez som mala skusenost s koznou ktora mi prisla mimo a ked som za nou prisla s problemom s akne tak sa ma ona pytala co na to chcem 🤨 tiez mi prisla ze sa nevyzna. Vyhladaj si kozneho podla recenzii a radsej si aj priplat ak bude treba.

lilka5566
16. apr 2019

Ja mam jedno veľké od narodenia pozrela mi ho tým kukatkom a vraj je kľudne. Keby sa začalo meniť mam prísť. Nenapadlo ma ísť k inemu
Verím ze keby sa jej niečo nezdalo povedala by mi to. Ale ak neveríš určite chod k inému budeš kludnejsia

ciarraa
16. apr 2019

Hmm podla mna by ti neklamala, ze sa nemas coho bat, ak by to tak nebolo. Je to na tebe, ak sa ti aj napriek tomu na nom nieco nepaci, vsak nie je problem si ho ist dat vybrat

elisa171
autor
16. apr 2019

@evaachesa ona je dobra lekarka..akurat jej sestricka je drza ako plostica

elisa171
autor
16. apr 2019

asi privela citam na internete.

evaachesa
16. apr 2019

@elisa171 no ak mas teraz chrobaka v hlave tak pre pokoj skoc este k jednemu 🙂

asia83
16. apr 2019

@elisa171 Mám také znamienko. Mne total na vybratie, doktorka že netreba. Ona sa špecializuje na znamienka, verím jej, ale stále jej ho pripomínam.

elisa171
autor
16. apr 2019

@asia83 a ako vyzera ?

jess31
16. apr 2019

Aj moj syn mal farebne znamienko ploche.Detska lekarka vraj to je v poriadku niet sa coho bat.Nedalo mi to a boli sme u koznej pozrela,ze je to ok nemusime nic riesit.Cez to vsetko mi to nedalo a vyhladala som.dalsiu koznu ta ked to zbadala okamzite nas poslala na Klenovu onkologiu.Hned na druhy den sme tam prisli.Pani doktorka Havrankova povedala okamzite von.Znamienko bolo vonku ani nie do tyzdna.Bolo horuce leto ,ale v tedy sa nezvyknú robit tieto zakroky len v nutnom pripade.Z histologie vysli vysledky nastastie v poriadku.Ked mi lekarka volala povedala,ze sme prisli v hodine 12 a bola to otazka casu.Nepisem ti to preto,aby si sa vylakala,ale preto,aby si nedala na radu len jedneho lekara.Nastastie som to nenechala tak.a riesila.Nechcem ani pomysliet co by bolo ak by som to neriesila.

simca06022011
16. apr 2019

@elisa171 ak ho máš od narodenia kľudne môže mať pravdu. Ja som tiež takých mala viac aj veľkých aj malých a boli ako. Dala som si ich vybrať nech to nemusím strážiť 😊

simca06022011
16. apr 2019

@jess31 ale veď bolo v poriadku to znamienko, tak o akej hodine dvanástej lekarka hovorila?

petrofka
16. apr 2019

Daj si ho vybrať. Na co cakas? Ak je teraz v poriadku a pozrela ho tym kukatkom, je najvyssi cas, priam posledna moznost pred letom. Ak je v poriadku, mozes aj laserom. Ak chces da sa ak chirurgicky, ale zostane o dost vacsia jazva, resp. jazva bude urcite. Kdezto po laseri ti jazva nezostane alebo len mala. Ja som si teraz davala niekolko znamienok odstranit.

asia83
16. apr 2019

@elisa171 Rozny tvar, farby. Mala som raz jedno znamienko, o ktorom som netušila, ono to je nebezpečné, keď je nové to znamienko. To bolo. Mala som ho pod prsníkom, kam si nevidím. Doktorka videla, v momente šlo von. To bolo už v kritickom štádiu. No bolo fakt hnusné. Rozne farby, tvary, vystúpenia.

petrofka
16. apr 2019

@simca06022011 jaj to niektoro lekari su múdri jak radia. A ľúbia plasit pacientov takymito nicim nepodlozenymi vyjadreniami.

pink_lady
16. apr 2019

@elisa171 hod foto...;) ja som tiez bola u 2 kožnych...:D Bohuzial som citala blog, kedy zamestnavatel - veterinar poslal "sestricku" k koznemu, naco kozna povedala ze znamienko je ok (ale nepouzila tusim dermatoskop)..o pol roka uz to bolo stadium s metastazami...znamienka nie su sranda, ak ho mas ale rovnake od narodenia, nemuzsis sa obavat...len sledovat...trebars kazde 3 mesiace si ho odfot, odmeraj...ja ke najdem nove alebo nie som si ista ci som ho mala (mam tak trosku v tom uchylku - kamoska je kozna a riadne ma postrasila 🙂) odfotim s pravitkom, o tytzden skontrolujem - odfotim znova, potom intervaly predlzujem,...

jess31
16. apr 2019

Lekarka asi vedela o com hovori kedze kontroly mame pravidelne raz do roka.Povedala,ze to bola otazka casu a zvrhlo by sa.

pink_lady
16. apr 2019

a este, kamoska - ta kozna, vravi, ze nema zmysel vyberat kludne znamienka ak nie je na blbom mieste...- v podstate je to biznis...melanom v 75% vznikne na zdravej kozi, nie z existujuceho znamienka

tyaja5
16. apr 2019

@elisa171 treba to sledovat, ak uvidis nejake zmeny, farbu, velkost, nepravidelny tvar potom to ries, ak ta poriadne vysetrila je to ok, a ak sa fakt tak bojis daj si to vybrat

jess31
16. apr 2019

Presne zalezi ci su tie znamienka aktivne

elisa171
autor
16. apr 2019

mam ho dlho a nezda sa mi zeby sa nejak menilo a to ja sa sledujem pomerne dost

elisa171
autor
16. apr 2019

a navyse do solarii vobec nechodim a so slnkom sa velmi nekamaratim..skor sa mu vyhybam

nikolka666i
23. okt 2023

Prosím Vás je toto znamienko ,dobre ?
Je farbou až čierne len mi to nie dobre zaznamenalo na fotke
Ďakujem pekne za odpoveď.

petrofka
24. okt 2023

vysetrenie znamienka trva tak 3 sekundy.