Podozrenie na sklerózu multiplex

mmaruska9
28. jan 2022

Prosím vas chcela by som radu v júli 2021 som mala zapal ocnej dúhovky doktor bol v šoku že to je autoimunneho charakteru zapal sa vyliečil no oko neprestali bolieť teraz som bola zasa u ocneho že mňa za tým okom boli stále niekedy neznesiteľné niekedy boli ale dá sa to vydržať zapal nulový nerv v poriadku posiela ma na ct alebo MR mozgu dutín a ciev myslíte že to môže byť prvý príznak sklerozy? Vidím aj čierne bidky pred okom tie vidím stále denno denne na tom oku mi vynecháva zorné pole teda niekedy sa musím sústrediť lebo mi ujde proste danna vec nezachytil ju ďalej som si všimla ze mi trápne hlava a krčná chrbtica občas a mávam aj občasné závraty také ako keby som už vstala opita hrozne sa bojím co to môže byt🙈

dominidi
28. jan 2022

Hypotezy ti moc nepomozu, mudrejsia budes az po MR..nemusi to byt SM a ak by aj bola, liecba sa pri twjto chorobe velmi posunula..mame v rodine a po poslednej terapii funguje bez problemov, ako normal zdravy clovek

lusyyy36
28. jan 2022

Ja som sla s bolesťou oka na pohotovosť (moja dr nerobila a vypadávajú mi videnie). Vzali ma 2 doktori, niečo som počula co sa rozprávajú a keď som sa spýtala tak ze 1.priznak sklerozy ale nemusí to byť nic. Vlastne na ocnom zistili zapal očného nervu.Brali mi vela krvi, všetky výsledky ok, rôzne vyšetrenia na neurologii v poriadku, mr v poriadku. Z čoho som to mala neviem,samo sa to upravilo ale na oko uz nevidím tak ostro ako predtym

yna1
28. jan 2022

moze aj nemusi. Skleroza je tak rozmanita choroba ze to sa neda eln tak povedat. Na to proste treba odborne vysetrenia.

lasoli
28. jan 2022

@mmaruska9 ok otec mal tak,ze videl taku ako keby machulu,sklerozu nemal

dadax84
Dnes o 12:09

@mmaruska9 ahoj, prosím ťa, ako ti dopadli vyšetrenia oči?