Podľa testov mám zvýšenú funkciu štítnej žľazy. Ja však priberám, som unavená

15. mar 2023

ahojte, rada by som a obrátila touto cestou na tie z vás ktore trpíte poruchou stitnej zlazy, moze sa stat alebo mate skusenosti ze by ste mali priznaky napr. znizenej funkcie a zistia vam ze je to naopak --z testov vyslo ze mam zvysenu funkciu..pritom priberam je mi casto zima som aj unavena mam problemy so spankom a som bez ms..tak nechapem

dixitka
15. mar 2023

Ja som to mala tiež tak, akurát bývalo mi aj horúco (raz zima, raz teplo, ale potila som sa nonstop). Unavená na smrť, zaspávala som aj v mhd. Menzes tak raz za 3 mesiace, a tep v kľude okolo 120. A pribrala som 20 kg, hoci som ako študentka na VŠ naozaj veľa nejedla, neboli peniaze 😂 takže je to možné, aj keď zriedkavé

autor
15. mar 2023

@dixitka a tiez sste mali zvysenu?..lebo ja mam chut dojedla..vkuse by som daco jedla, mam busenie srdca nervozitu podrazdenost, problemy s pletou..a ms nemam vobec

nevenka
15. mar 2023

@autorka A beries lieky? Ake? Pri zvysenej funkcii sa objavuje niekedy aj nadmerna chut do jedla. A preto moe clovek priberat. Ja som mala 2 vzplanutia, pri prvom som chudla a pri druhom nie. Pri kazdom mi vsak padali vlasy, potola som sa, bola som unavena, podrazdena a mala vysoky tep a tlak. Menzes som ale mala este.

autor
15. mar 2023

@nevenka dnes som sa dozvedela diagnozu a dostala som lieky ktore som ešte nevybrala..ja som bola v tom ze podla priznakov mam znizenu funkcou..ale nakoniec mam zvysenu

dixitka
15. mar 2023

@autorka áno, zvýšenú. Užívala som na to Thyrozol, ale nedarilo sa tú žľazu utlmiť, takže napokon musela žiaľ ísť von a odvtedy som na Euthyroxe, ale cítim sa super (už som 12 rokov od operácie)

autor
15. mar 2023

@dixitka a mali ste aj vy taku nervozitu alebo vnutorny nepokoj, ja napriklad nedokazem ani v klude stat na jednom mieste aby som sa aspon nejak nepohupovala..vyzeram ako vypustena z psychiatrie

nevenka
15. mar 2023

No tak hlavne tie lieky treba zacat brat. Ono niekedy zvysena funkcia je aj na zaciatku hypotyrrozy, ako prechodna faza, ale trva kratko a odznie a potom sa prejavi znizena. Peave pre toto maju robit protilatkovy test. Mne robievaju TSI, co su vyslovene stimulacne protilatky, ak su tie pritomne nad hranicou, tak ide o AIT hypertyreozu a na to davaju Thyrozol a ak treba, lieky na tlak, vacsinou betablokatory, ako je napr. Concor. Ja som prve vzplanutie mala po druhom porode, to sa mi skludnilo aj same, po tretom porode to uz bez liekov neslo a tlaky byvali az do 190/130, takze strasne zle. No a ked som otehotnela 4.x, tak sa mi to ukludnilo natolko, ze som nebrala ani Thyrozol, ani nic na tlak. Tlak mi siel hore az ku koncu tehotenstva, ale zo stitnej to nebolo, aj som musela ist rodit skor. Na tlak teraz beriem Amlopin, lebo dojcim. Stitna bola pred 3 tyzdnami kludna, tak uvidime, co ma caka neskor. Velky vplyv na to u mna mali porody a hormonalne zmeby, stres.

nevenka
15. mar 2023

Ano, tu nervozitu poznam, je to ono a jemny tras ruk. Ked zaberu lieky, tak to odide casom. Mne tak do mesiaca zabrali, ja som ale mala nizku davku Thyrozolu. Podchytolo sa to vcas. Cim viac mas hormonov, tym horsie priznaky, hlavne fT3, ked je vysoke.